Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valakinek ki kellene fizetnem...

Zsoltiba kérdése:

Valakinek ki kellene fizetnem egy szerződés keretében egy nagyobb összeget (>3MFt). Sajnos nem bízom meg benne és ráadásul erősebb is, mint én. Én az átutalást preferálnám, ő a készpénzt. Mit tegyek, hogy a konfliktust elkerüljem?

Figyelt kérdés
2015. febr. 28. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
ragaszkoggy az átutaláshoz. mond meg ha kel a pénz átutalsz
2015. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Pl. csináljátok ügyvéd vagy közjegyző előtt
2015. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam ügyvédi letétre, de olcsón szeretném.
2015. febr. 28. 21:17
 4/10 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy a letéti díjat ráterhelem az összegre, csak nem tudom, mennyire jogyszerű.
2015. febr. 28. 21:20
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

"ráadásul erősebb is, mint én."


WTF?! Mi ez, ovi vagy homokozó?


Ha szerződés keretében kell fizetned akkor a szerződés nyilván rögzítette, hogy miként kell rendezni az összeget.


De ha nem és te mindenképpen kerülni akarod a konfliktust akkor egy közjegyző előtt 30e forint ellenében ki tudod fizetni az összeget kp-ban is. A közjegyző pedig okiratba foglalja, hogy megtörtént a kifizetés.

Ennél olcsóbb, ha nyilvános helyen (például a bank épületében) 2 saját tanu előtt átadod a pénzt és ellenjegyzitek.

2015. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezt csak képletesen írtam, nem akartam részletesen taglalni az átbaszás, zsebretevés, lopás különféle eseteit. Nyilvános helyen nem szívesen számolnék ekkora összeget.

Egyébként a szerződés nem tartalmaz erre vonatkozó passzust, mert egy foglaló 2x-es visszaadásáról van szó. Csak annyi van, hogy visszajár.

2015. febr. 28. 21:31
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

A bank nem nyilvános hely és számolnod sem nagyon kell, hiszen felveszed a pénzt és úgy, ahogy van a borítékban átadod a partnernek. Ez a legbiztonságosabb, hiszen egy métert sem kell magaddal hurcolnod ezt a nagy összeget.


Vagy átutalod és tojsz rá, hogy ő mihez ragaszkodik.

2015. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet! Viszont mit szól ehhez a bank, hogy ott rendezzük az ügyeinket? Szerintem a biztonsági szolgálat fel van készítve az ilyenekre és egyből kipenderítenek mindek!

Átutalni nem tudom, mert nem ismerem a számlaszámát, kp-ben kaptam a pénzt, de akkor még puszipajtások voltunk.

2015. febr. 28. 21:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmit nem szól a biztonsági szolgálat. Bementek a bankba, felveszed a pultnál a pénzt a "barátoddal" és a kezébe nyomod amint te is megkaptad. Plusz nem árt ha van tanu. Ez egy kb. 1 perces művelet, amíg emberünk aláírja, hogy átvette tőled a pénzt. Ehhez semmi sem kell csak egy toll és egy irattartó mappa. Kutya nem fog vele foglalkozni.
2015. márc. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kamu kérdés, a srác meg 10 körüli!
2015. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!