Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fiatal házasok (23-26 év),...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatal házasok (23-26 év), nálatok milyen a házasélet, milyenek a mindennapok, mi változott megismerkedésetek óta?

Figyelt kérdés

Konkrétan elhanyagoltnak, nem szeretettnek érzem magam nejem részéről, és az lenne a kérdésem ,hogy mi lenne a "normális" egy házasságban, ahol már van egy 11 hónapos gyerkőc?

Kis támpont a fogalmazáshoz, címszavakban:

-szerelmi élet milyen (érintések, csókok, bújás)

-szex milyen, mennyi

-egymással törődés milyen

Bocsánat, ha sületlenségnek tűnik ,de úgy érzem nem szeret már.

Okoskodóknak:

Igen, beszéltem vele, igen, próbáltam már minden elképzelhető módon változtatni, nem, nem hanyagolom én is el, csak amikor próbálok közeledni nem érdekli, és ellök.


Köszönöm a válaszokat! :)

26/f



2018. jan. 24. 08:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk még házasok, de 23-26 évesen már együtt éltünk.


Kinek mi a normális, az teljesen más minden egyes kapcsolatban és egyénnél is.


Mindannyiunknak más a szeretetnyelve, pl. valaki a bókokat részesíti előnyben, esetleg elismerés, ölelés, csókok...stb. Valaki ajándékokat szeret kapni és úgy tudja a másik kifejezni szeretetét.


A szex szintén változó az igényeknek megfelelően.


Egymással törődés, szintén.


Beszéltetek róla, és neked kellett változtatni? Ha ellök téged magától, akkor nála van valami gubanc. Ez pedig nem normális. Okot nem tudni? A rendszeres visszautasítás szintén fura.


A kapcsolat elejéhez képest miben volt változás? Esetleg a gyermek okozhatta a változást? Sokaknál ha gyermeket várnak/vállalnak, sajnos átértékelődnek a szerepek. Az apa megszűnik férfinek lenni a nő/anya mellett. Az anya megszűnik nőnek lenni a férfi szemében. Sok anyát láttam elengedni magát...nem foglalkozott magával, az önbecsülése csökkent, sokat vállal magára és mókuskerékben érzi magát.


Ismeritek egymás igényeit? Tudtok őszintén beszélgetni hibáitokról is?

2018. jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nyílván tisztában vagyok vele ,hogy mindenkinek más a normális minden téren.


Csak szeritnem ami nálunk van az abszolút nem normális.

Beszélnénk róla, csaak az a baj ,hogy ha próbálokakkor kiakad, illetve közli ,hogy Ő nem tud változni.


Szex, illetve bárminemű szexuális tevékenység csak akkro ha Ő akarja, ha Ő nem akarja akkor én intézzem magamnak ,de ha én nem akarom ,akkor hiszti.


Én bármit megteszek/tennék neki, akár szeretem a cselekvést, akár nem, Ő pedig nem.

Én az a fajta romantikus srác vagyok, aki szereti azt a klisés, filmes szerelmet megélni, Ő pedig az aki képtelen rá, vagy pedig nem aakrja.

2018. jan. 24. 08:57
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen házasodtam, 26 évesen szültem az első gyereket.

-Szerelmi élet: nos, ezzel megküzdöttünk, de ez már a házasságkötés előtt sem volt tökéletes. A férjemnek az volt a törődés, hogy segít a háztartásban, nekem az lett volna, ha néha megölel. Miután sokszor, nagyon sokszor megbeszéltük, hogy figyel erre, és az után sem volt tartós eredmény, megölelem én, ha arra vágyom. És ezzel meg is oldottuk.

-Szex: ezzel sosem volt problémánk, a szülés utáni 6 hetet se bírtuk ki. (3 hét után már volt petting meg orális szex) 3 napnál hosszabb kihagyás sosincs.

-Egymással törődés szerintem rendben van. Én is igyekszem az ő kedvére tenni, és ő is az én kedvemben jár.

Azt nyilván tudod, hogy a gyermek születése mindig krízis egy pár életében. A férfi háttérbe szorul, a baba igénye lesz a legfontosabb. Ugyanakkor nem volna szabad, hogy csak a baba igénye legyen fontos. Én azt javaslom, hogy tedd egy kicsit félre, Te hogyan érzed magad. Koncentráljunk a feleségedre. Hogyan élte meg a várandósságot és a szülést? Ha nehéz szülése volt, akkor retteghet egy újabb terhességtől. Így érthető, ha elutasítja a szexualitást. Mennyire boldogultok könnyen a babával? Nem érezheti magát pocsék anyának? Sikerül neki pl.szoptatni? Az is törés lehet, ha valamiért nem megy a szoptatás. Pláne, ha még a szülés is nehéz volt. Érezheti úgy, hogy megbukott, mint anya, megbukott, mint nő. Mennyire van elszigetelve? Összejár még barátnőkkel, más kisgyerekes anyukákkal? Van lehetősége kikapcsolódni? Van segítsége (szülők, barátnők)? van, akit felhívjon, hogy "figyi, vedd már át a gyereket fél órára, meg megbolondulok tőle"? Ha ezek nincsenek meg, könnyen kialakulhatott szülés utáni depresszió. Mennyi most a bevétele? Sokkal kevesebb, mint amihez hozzászokott? Mennyire zavarja őt, hogy pénzügyileg függ tőled? Mikor tervez újra munkába állni? Persze az is lehet, hogy nagyon is harmonikus a kapcsolata a kicsivel, és Te valahogy kiszorultál a baba-mama szimbiózisból. Ezt Neked kell tudni, melyik áll fenn. Most koncentrálhatunk rád. Te mennyire találtad meg a helyed a családban? Mennyire enged oda a babához? Gondolom elkezdtétek már a hozzátáplálást, úgyhogy Te is tudod etetni. Tudod pelenkázni, tudsz játszani vele. Ezek megvannak? Mennyit tudsz segíteni a feleségednek a háztartásban? Ezt mennyire értékeli a feleséged? mennyire lehet vele felnőtt témákról beszélgetni? Pl.tudja követni az aktuális híreket? Mennyi családi programot szerveztek? Van lehetőségetek kettesben menni valamerre? Van, akire néha rábízzátok a babát, és egymással tudtok foglalkozni?

2018. jan. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok házas, de írod, hogy van 11 hónapos gyereketek, ez nagyon-nagyon sok figyelmet igényel, főleg az ANYA részéről. Elhiszem, hogy vannak igényeid, mindenkinek vannak, de egy szülés nagy teher a nőnek, hagynod kell, hogy újra magára találjon, hogy újra szexinek, dögösnek érezze magát.
2018. jan. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
22%
Ez a korai házasság átka, az ember még bőven tud változni ebben a korban. Sajnos manapság nagyon nehéz hosszú tartós kapcsolatban élni...ha nem javul a dolog a jövőben, akkor válás lehet belőle sajnos. Egyre több veszekedés lesz belőle. De ne legyen igazam.
2018. jan. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as nagyon szépen leírta és jók a kérdései is :).
2018. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Próbálok sorban mindenre válaszolni.

3. válaszoló:

Páromnak az a törődés, hogy mindnet megcwsinál, néha ad puszit, illetve kimutatja szexuális érdeklődését 2 hetente. Nekem meg az kéne, amit leírsz, és nem akarja, de nem is hagyja hogy én ölelgessem!.

Szex terén is, mint fentebb írtam tragikus. Én bármit megtennék a kedvéért, Ő pedig az enyémért oly keveset. Önzetlenül sosem kapok semmit, pedig én szívesen adok. Ráadásul...ááá..katasztrófa a szex vele..

Nálunk úgy veszem észre, hogy a baba, és az Ő igénye a legfontosabb, de az enyém az csak minimális figyelmet kap, merthogy minden energia a babára megy. Holott szívesen ténykedem házban, házkörül, baba körül. Bármit megteszek, megcsinálok. Cska sokszor nem is szól miatta, pedig tudja hogy feledékeny vagyok ,sé szólni kell, de ha szól ,azonnal...cska inkább a duzzogást választja.

Szülés... nem votl könnyű, szoptatás pedigh az elejétől nem ment sajnos (nem votl tej), votl depresszió, de megoldódott, legalábbis szerinte igen. Sajna a magába forduló típus, és hiába beszélgetnék vele, nem mondja el mi a baja, csak ha beteli ka pohár a fejemhez vágja...holott törődtem volna vele ha hagyta volna.

Összejárhatott volna másokkal.. de nem tette, emrt Ő nem terhel senkit ,hogy el kelljen vinni heti 1x, kb 5 km-re, emg haza... Pedig lett volna rá bőven jelentkező, de inkább nem vállalta, ezért egyedülmarad otthon a babával. Lehetősége van/lenne, de nem kar élni vele. Soksor bújik baba mellet is egyébként laptopba, amiért szintén vannak viták. Úgy veszem észre inkább irányítani szeretne, mint harmónikus párkapcsoaltban élni.

4. válaszoló:

Jó baba, és bár so kfigyelmet igényel, nem a katasztrofális minden nap kategória :) Az a baj ,hogy ezért mindent megteszek, dícsérem, őszintén, nem kamuból, és nem hisz nekem ,hogyszexi, és dögös, és megvadít. Egyszerűen nem képes eljutni az anya, feleség, nő, szerető állapotokba, nem képes zétválasztani az egészet.

5. válaszoló:

Részemről mindezek ellenére imádom, és szeretem, de sajna az én fejemben is megfordult, hogy Ő már engem nem. Nem vagyok egy kigyúrt, kockahasú, szexi pasi ,de állítólag bejövök neki testileg, lelkileg... csak nem látom... DE NE LEGYEN IGAZAD! :)

2018. jan. 24. 10:08
 8/24 anonim ***** válasza:

Én 27 évesen szültem az első gyerekünket, a férjem másfél évvel fiatalabb nálam, tehát kb. a ti korotokban voltunk. Én is beleestem abba, hogy annyira a kislányomé volt minden figyelmem, hogy a férjemet kb. leszartam. Ugyanez volt, hogy az is idegesített, ha megölel, mert hagyjon már csinálni a dolgomat. Nekem mondjuk kizökkentésnek elég volt annyi, hogy a férjem egyszer megjegyezte, hogy már sosem bújok oda hozzá, nem is tudja, hogy szeretem-e még. Ez egyből kijózanított, rájöttem, hogy marhára nem figyelek az egyensúlyra, totál elhanyagolom, és ez így nem lesz jó. Szóval elkezdtem ezt tudatosan felépíteni, és igen, eleinte tényleg direkt figyelnem kellett arra, hogy vele is foglalkozzak, mert nem jött magától, de aztán visszatért minden. Én ráadásul szoptattam sokáig, a hormonok miatt libidóm a béka segge alatt volt, de itt is igyekeztem figyelni a gyakoriságra, evés közben megjött az étvágy.

Nálunk sikerült mindent rendbehozni, most 2,5 éves a lányka, és már tervben a kistesója.


Az a baj, hogy a leírtak alapján a te feleséged viszont vígan elül a szemétdomb tetején, és teljesen normálisnak érzi, hogy csak éltek egymás mellett. Valószínűleg ezt a mintát láthatta otthon is (én is különben, csak felnőttként már leesett, hogy ez annyira azért nem szívderítő). Ha már szóltál neki, és mégsem tesz semmit, az sajnos tényleg arra utal, hogy egyszerűen nem érdekled. Mindemellett nem biztos, hogy nem szeret, szerintem maradt azért abból a depresszióból bőven, ahogy írod, másra se nagyon kíváncsi, nem csak rád. Valahogy rá kéne dumálnod, hogy mozduljon meg, ki kéne húzni ebből a posványból, mert egy befordult, besavanyodott nő lesz :( Tuti, hogy ő sem érzi így jól magát. Sajnos azt nem tudom megmondani, hogyan csináld, te ismered, te tudod, mivel hathatsz rá. De ne hagyd annyiban, nála nem hiszem, hogy majd az idő segít.

2018. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Utolsó, ennél jobban, mitn a leírásod első fele elmondani nem tudtam volna mit tesz jelenleg a feleségem.

Próbáltam már erre az "evés közben megjön az étvágy" dolgora rávezetni ,de mint halottnak a csók, mert nincs kedve, akkor nincs kedve. De ha neki lenne, és nekem sincs, akkor bőgés, hiszti, minden, én meg viseljem el.


A kizökkenésnél meg az a baj ,hogy próbálkoznék én. Ha próbálnék menni vele valahoá, akkor msot ne, msot nicns pénz (lenne), msot ez, msot az. Ha meg nem hozo mszóba, hogy menjünk, akkor meg én vagyok a szar, mert annyira szeretne menni velem kettesben. Mondom akkor mondjad, nem vagyok gondolatolvasó sajnos, nem tudom, de mintha a falnak beszélnék...

El vagyok keseredve...

2018. jan. 24. 13:03
 10/24 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon nehéz tanácsot adni, mert bármit is tanácsolunk, könnyen elsülhet a visszájára is. Én nem hinném, hogy a depresszió fennáll. Ha így lenne, nem lenne képes ellátni a babát és a háztartást egyszerre. Viszont nagyon be van gubózva. Nálunk az segített, hogy a férjem néha elzavart otthonról. Amikor úgy látta, hogy nagyon belelovalltam magam az otthoni hülyeségekbe, akkor szólt, hogy szerinte el kéne mennem plázázni egyet. Mostmár megyek magamtól. Heti egyszer elmegyek szaunázni. Nagyon jól ellazít és felfrissít. Az is nagyon jót tett, hogy visszamentem dolgozni. Újra rendszeresen járok felnőtt társaságba, és még fizetnek is érte. Ezen kívül amikor csak lehet, megyek a gyerekekkel. (3 és 1 évesek) pl.ma elmentünk játszóházba. Holnap állatkertbe viszem őket, hadd rohangáljanak. Mindegy, csak ne itthon kuksoljunk. Kérdező, Te most nem nagyon tehetsz mást, minthogy türelmes vagy, és noszogatod az asszonyt, hogy mozduljon ki.
2018. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!