Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem értem, vajon miért erőltet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem, vajon miért erőlteti az egyház a házasságot, meg a szüzén menni házasságba, meg mással ne. , kinek és mi jó van benne?

Figyelt kérdés
2018. febr. 10. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Akkor nézz utána, a történelmi hátteret. Abba az időben gazdaságilag, egészségileg jobb meglétet akartak, s ezzel a kettővel, ez megvalósult. (egészségi = kevesebb gyermekhlálosság, anya halála szülés után, szeuális úton terjedő betegség, ami akkorban csak betegségvolt, mivel nem tudták milyen módon terjed) Ma már a vallásuk része, elég rizikós lenne egy ilyen fontos részt megváltoztatni, szóval ha másért nem, az elvek miatt mindenképp megtartják.
2018. febr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Elso jol leirta. Ennek evszazadokig megvolt a maga haszna es nem fogjak ezt hirtelen megvaltoztatni azert, mert nehany embernek kifogasa van. Ha nem tetszik nem kell az egyhaz tagjanak lenni. Amugy meg katolikus blogokon eleg reszletesen kifejtik ezt maguk a hivok, hogy mi nekik ebben a haszon, konnyem utana jarhatsz.
2018. febr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Olvastam egy jó sztorit a nagy szabadságról. Amcsi fősulin végzet egy csaj, a legjobb barátnője zsidó volt. suli után elváltak, 10 év mulva találkoztak. Ő a nagy szabadságban hit, több partner, sok probálkozás de semmi komoly. A zsidót már gyerekkorában eljegyezték, a suli után összeházasodott és már a 4. vagy az 5. gyereknél tartott, a férjével is jól megvolt. Szóval egyáltalán nem biztos hogy ez a nagy szabadság annyira jó.
2018. febr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

A szüzesség kultusza régebbi, mint az egyházak. Akkor terjedt el, amikor a matriárchátust felváltotta a patriárchátus. Addig a javakat a lányok örökölték az anyjuk után, és a kutyát nem érdekelte, ki az apa.


A patriárchátus térnyerésével viszont fontossá vált, hogy a nő szűzen menjen a házasságba, praktikus okokból. A férfiak nem igazán díjazták, ha kakukkfióka örökli a címet, rangot, vagyont. Ezért van az, hogy a mai napig, sok országban, az elsőszülött visz mindent. Mert az a biztos. Már amennyire biztos.


Aztán ezt becsomagolták az erény és erkölcs köntösébe.


Persze, ezt már túlhaladta az idő, de többezer éves erkölcsi normákon nehéz változtatni.

2018. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem tetszik, akkor nem kötelező az egyházi házasságkötés. Sőt, a polgári sem. Nem muszáj megházasodni.

Miért zavar téged az, hogy a kereszténység mit mond a házasságról?

2018. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Mert a 10 parancsolatban benne van az is hogy ne paráználkodj = ne letesíts szexualis kapcsolatot házasságon kívül.


Ne pontozzatok le , nem hittérítésről van szó , de ez az ok mert ezt sokszor hallottam.


A 10 paramcsolat azaz amit Isten parancsolt az ö népének a régi=ó szövetségben hogy azt tartsak be.


Van olyan egyhazkozosseg aki hisz a bibliában es fontosnak tartja ennek a parancsolatnak a betartását .

Üdv.

2018. febr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem érted, akkor nem akarod érteni. Ezért fog kihalni a "fejlett" társadalom.
2018. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Rónai Szilárd válasza:
77%

Kedves Kérdező!

3 gyermekes családapa vagyok. Katolikus szülők 7.-ik gyereke. A feleségemmel nem éltünk együtt a házasság előtt. Erre nem kényszerített senki. Magunk dönöttünk Isten és a katolikus hit, és erkölcs mellett még mielőtt találkotunk volna. Azóta is töretlenül szeretjük az Istent, és egymást 15 éve.

2018. febr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dobos eleonóra válasza:
70%
Rónai Sz-hoz kapcsolódnék. Én már lassan 40 éve élek szentségi házasságban, és ma is azt mondom, jól döntöttem, semmit nem bántam meg. A nő 9 hónapig hordja ki a gyermeket, aztán a szülés után néhány hétig még nem ajánlott a nemi élet. Ha most nem tudja fékezni magát valamelyik fél, akkor valószínűleg később is az ösztönei vezérlik majd. Érdemes kipróbálni, mennyire bízhatsz magadban, és mennyire bízhatsz abban, akinek az életedet akarod ajándékozni.
2018. febr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 heil cézár ***** válasza:

"Akkor terjedt el, amikor a matriárchátust felváltotta a patriárchátus. Addig a javakat a lányok örökölték az anyjuk után, és a kutyát nem érdekelte, ki az apa. "


Off-topic, bocs, de ez csak egy feminista teória, és semmilyen közvetlen bizonyíték nincs rá, hogy prehistoric matriárchátus társadalmak valaha is léteztek volna akárhol. Ezt a teóriát csak mitológiával/folklorekkel, meg pár női bálványszoborral támasztják alá, tehát nagyon gyenge lábakon áll. Pont a nők fizikai gyengeségei/kiszolgáltatottsága miatt képtelenség ez, főleg az ősidőkben, amikor sokkal kegyetlenebb volt a világ, a férfiaknak kellett megvédeni a nőket, különösen a terhesség/menstruáció ideje alatt, nem is beszélve arról, hogy egy átlagos nőnek 50%-al kevessebb felső testi ereje van, mint egy férfinak.

2018. febr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!