Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A pénz és munka megosztás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pénz és munka megosztás a házasságban: -közös vagy külön kassza; ha az egyik kevesebbet keres akkor othon többet is dolgozik? -ti hogyan osztjátok meg?

Figyelt kérdés

Aki több pénzt keres az ugyanugy odaadja a bankkártyáját a párjának,

ha a párja munkanélküli egy kis ideig,

vagy ha épp pici babát nevel?



#közös kassza #Pénz megosztás a házasságban #pénz problémák a házasságban #munkamegosztás a házasságban
2018. febr. 18. 18:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A háztartást én csinálom, mivel jobban ráérek, de ez független attól, hogy kevesebbet keresek.

Sose kértem még el a férjem bankkártyáját (ő sem az enyémet), közösen fizetünk mindent és teszünk félre megtakarítást, nincs szükségem a kártyájára, van sajátom.

2018. febr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Én a közös kassza + mindenkinek egy-egy saját elvét támogatom. Így érzem jól magam, jó, ha nekem is van saját pénzem, amiből én magam gazdálkodok és veszem meg a szükségleteimet (tisztálkodási cuccok, smink, ruha, egyebek).
2018. febr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Hazassagban kozoskassza van jogilag.

Senkibol nem lesz hazi ranszolga a napi azonos ideju munkaja utan, csak mert kevesebbet keres. Micsoda otlwt ez?


Altalaban egy szamlara kerul a fizetes, amihez mindenkinek kartyaja van.

2018. febr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hogy merülhetne fel egyáltalán ilyen egy házasságban?
2018. febr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%
Én dolgozom, asszony begyűjti a pénzt, azt ő elkölti, meg takarít és vasal meg főz, és kritizál.
2018. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

A ferjemnek a kulon kassza felelt meg.


Kb.3hónapja nincs munkahelyem es az osszes penzem elment mert kocsit vettunk es a hazba is sokmindent vasaroltam.

Most annyira kellemetlenul erzem magam mert nincs penzem , neki van egy csomo a bankszamlajan , tobb szazezer es mindig en kell kerjem hogy akkor menjunk vasarolni, mert kell ez vagy az a háztartásba, és latom rajta a neheztelest hogy nem szivesen adna ide a bakkártyáját sem. Ez azt jelenti nem bízik meg bennem.. nekem majdnem soha nem vesz semmit, pedig regebben egy csomó ruhat vettem neki..


Nekem nagyon rosszul esik, nem tudom hogyan szoljak neki,mert ez érzékeny pontja, de én ugy érzem igy hosszutavon nem működhet

2018. febr. 18. 19:52
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én Gyeden vagyok,Ő dolgozik. Ő sokkal jobban keres most így,mivel azérr a Gyed nem olyan sok és otr nincs emelés ye.Mosok,főzök,takarítok,oviba hordom a nagyobbikat.

Együtr intézzük a nagybevásárlást,olyankor általában Ő fizet. A "hétköznapi" (kisbolt stb) kiadásokat Én fizetem. Ő tankol a kocsiba. A számlákat altalában vegyes,hogy melyikünk fizeti be.

Ha valamire szükségem/szükségünk van és elfogyott ami az én számlra érkezik akkor szólok neki.

Így mindenkinek van "saját" pénze,de mégis arányosan beszállunk mind a ketten.

2018. febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Igyekezz munkát keresni, és utána egy férfit, aki igazán szeret.

Nálunk fordítva volt, addig jó voltam, amíg ő munkanélküli volt.Mikor jobban fizető állása lett, mint az enyém, akkor is elvárta volna, hogy mindent én fizessek.Bánom, hogy megvártam , míg megcsalt, csak akkor léptem.

2018. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Bence_ ***** válasza:

Mi pénzünk van meg a mi otthoni dolgaink.

Persze van amire szakasodtunk, gumit a kocsira altalában én veszem a sütit meg általában ő süti. Ha nem volt munkája adtam neki pénzt, hogy úgyan úgy eltudjon menni pl fodrászhoz. Tudjon vásárolni.

És tök külön szamlán vagyunk.

De akkor is tudod, hogy a párodnak milyen az anyagi helyzete.

2018. febr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A párom majdnem 4x több pénzt keres,mint én. Én végzem a házimunkát, nem a keresetem miatt, hanem mert nálunk ez a régimódi férfi-női szerep teljesen jól működik. Mindent az ő penzéből veszünk, mert én alig kapok valamit és egyenlőre azt is magamra költöm. De ha picivel többet keresek már elkezdem a sajátomból búzorozni az otthonunkat. :)
2018. febr. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!