Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasok, éreztetek már olyat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok, éreztetek már olyat valakivel kapcsolatban, hogy Ő lett volna az igazi, ha hamarabb találkoztatok volna, de most már házasok vagytok, így nem borítjátok fel miatta az életeteket?

Figyelt kérdés

A Middleton c. film erről szól. Egy élet helyett csak egy nap jut a két szerelmesnek, a nap végén pedig elbúcsúznak abban a tudatban, hogy sose látják többé egymást. Hazamennek a nyárspolgári gondolkodású házastárshoz, folytatják a kihűlt házasságukat. És az igazit, aki a lelkük mélyére lát pár óra alatt, akivel mindenben egy hullámhosszon lennének, elengedik. Én nem vagyok házas, de nagyon megérintett a film.

Kétszer fejeztem be többéves kapcsolatot az esküvő előtt, először akkor, amikor a leendő feleség elkezdett imígyen tervezgetni egy vasárnap délután: - Minden vasárnap főzni fogok valami finomat, és minden negyedévben veszünk majd valamilyen háztartási gépet. Te majd magánórákat adsz, hogy ki tudd egészíteni a keresetedet. - Na először itt sokalltam be. Nyárspolgári, anyagias, földhözragadt nő nekem nem kell. A másik jelölt ezzel a mondatával rúgott öngólt magának: - Ha majd házasok leszünk, a barátaiddal való kapcsolatodon azért kicsit lazítani kell, mert én is igénylem, hogy foglalkozz velem. -



2018. jún. 29. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

A két példád alapján a szememben szimplán te vagy alkalmatlan hosszútávú kapcsolatra.

Most komolyan ezek miatt szakítottál? Ha itt tartasz, egyáltalán hogy juthatott eszedbe a házasság??


Amúgy aki nem akar tenni a "kihűlt" házasságáért, vagy végső esetben nem tudja befejezni, azt nem is tudom sajnálni, amiért egy unalmas s.... lesz az élete. Nem is értem, az ilyenek mit várnak. Ezeken nem segítene, ha hirtelen összejönnének valakivel, mert épp volt egy fellángolás. Ideig-óráig az jól működne, aztán ugyanolyan lenne, mint az előző.

Vannak, akiknek nem való hosszú kapcsolat, ennyi.

2018. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Van egy másik film, ajánlom azt is: Jövőre veled ugyanitt. Eredetileg színdarab, de ettől még a film nagyon jó. Szerintem az is tetszeni fog.

És pontosan erről szól, hogy megtalálják egymást, de nem rúgják fel az életüket - évi egy nap/hétvége jut az igaz szerelemből.

2018. jún. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó film lehet, meg fogom nézni.
2018. jún. 29. 13:53
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

#2

Ha annyira az lenne az igaz szerelem, akkor megoldanák, hogy együtt lehessenek. :)

2018. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Kimondottan utálom a Jövőre veled ugyanitt-et, ha boldogtalan vagyok a stabil kapcsolatomban, legyen már annyi méltóságom és bánjak annyira tisztelettel a társammal, hogy ezt közlöm vele, nem pedig egész évben más után vágyakozva álmodozom.
2018. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Igen éreztem. És meg is találtam őt....De gyenge voltam váltani gyenge voltam új életet kezdeni.

1,5 év után pedig a "szerelmem" ultimátumot adott, hogy ő így nem bírja tovább, vagy vele leszek vagy nem. Mert ez így neki kevés, mert túlzottan szeret.

Végül elváltak útjaink.


Hogy elcsesztem e az életemet, talán igen.

2018. jún. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg akalmatlan vagy az ügyöttélésre, és házasságra, ennyi.


A második példád egyértelműen mutatja, mennyire leszarnád a másikat, csak hogy a TE igényeid és eddigi életed 100% megmaradjon.


Tudod, egy kapcsolatban - hacsak nem dugni jártok össze, vagy egynyári kaland - folyamatos kompromisszum szükséges!

2018. jún. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Soha nem éreztem ilyet a házasságom alatt. Inkább azt éreztem, hogy a feleségem BIZTOSAN NEM az igazi. El is váltunk, és most már abban is biztos vagyok, hogy nincs olyan hogy "igazi"...
2018. jún. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, van 1-2 iylen témájó film, nem ez az egyetlen.

(Before you go, stb).


Egyébként az elsőnek úgy kb 100%-ig igaza van. Szép dolog a valóság elől a filemkbe, meg a saját kis illúziódba ( vagy ha jobban tetszik, hazugságodba) menekülni..

De az iagzság az, hogy egy napig én is tudok lenni bárki számára A TÖKÉLETES NŐ, vagy a "NAGYŐ". Ahogy nekem is bárki, akire 1 nap alatt ráhúzom az összes idealizációmat, hogy miylennek látom és miylennek képzelem vele az életet.


De ez egy nagy hazugság, ébresztő... A másik mellett is lesznek szürke hétköznapok, a másik is lesz nyűgös, a másikkal is lesz hullámvölgy, és gondok...


Ilyenkor én inkább elszomorok, hogy felnőtt férfiak is itt tartanak érettségi szinten, amit te írsz.. Álomvilágban élsz.


NEm mellesleg, ha már realista dolgot is akarsz a témával kapcsolatban esetleg olvasni, ajánlom kedves figyelmedbe Máraitól Az igazit... Garantálom a végére még a deprresszió is elkap, de ez a balóság, nem a habosbabos, rószaszínködös amycsi filmek tele habbal és mókával, amiben 1 nap majnem bárkivel lehet a tökéletsség maga.


KOmolyna ajánlom, olvasd el, és arra is rájössz, hogy nincs olyan, igazi... AZ igazit nem TALÁLJUK. Igaziak lezsünk és válunk egymásnak, az idők során. AZt is csak akkro, ha szerencsések vagyunk. ÉS nem menekülsz álomvilágba, hogy valami kamu képről ábrándozz magadban. Ez van.


Tudod várod a tökéletességet, a boldogságot valaki mától, aki majd kieteljesíti és elhozza ezt neked. Pedig ilyen nincsen. Pszichológiában is írtak már rről, erről szól minden plátói szerelem. De ez csak rólad szól, soha nem a másikról... De majd rájössz. te is.

27N

2018. jún. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
*bocs az elgépelésekért
2018. jún. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!