Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi ez a borzalmas magány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a borzalmas magány érzés? Van itt valaki aki így érez?

Figyelt kérdés

Házasságban élek, van egy közös gyermekünk és borzalmasan fájdalmasan élem meg a magány érzést. Úgy érzem csak magamra számíthatok, hogy nem vagyok szerethető és hogy minek vagyok itt ebben az egészben ha egyedül élnék a gyermekünkkel lehet hogy boldogabb lennék. De a lányunk miatt nem lépek. Csak ülök a langyos vízben. Már szólni is alig szólunk egymáshoz.

Nagyon nyomasztó ez az érzés állandóan oda lyukadok ki hogy ez nem lesz jobb és ebből az érzésből nincs kiút.


2018. szept. 27. 21:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

*Van itt valaki aki így érez?


nincs

2018. szept. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem próbálsz erről beszélni a férjeddel vagy ha annyira bem megy miért nem válsz el? Azt hiszed a gyerek nem érzi hogy nincs rendben köztetej valami. Pedig ezt már egy egész kicsit gyerek is érzi hogy a szüleivel valaki nem okés. A tespedésnek semmi értelme. Hány évet akarsz még így elpazarolni?? Lépj egyik vagy másik irányba. De így be maradj.
2018. szept. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Próbáltam beszélni vele többször is. Ordítozás a vége részéről. Ilyenkor inkább csendben maradok, a lányunk miatt is. Nem akar válni. Szerinte 10 év házasság után mindenki így van. Nincsenek közös dolgaink (se séta, se egy mozi) A lányunkkal is külön járunk játszóterezni, bringázni. Szex egy évben 2-szer. Apuka esténként 2 üveg sörrel alszik. Persze, ez egy átlagcsalád..mindenki így él.
2018. szept. 27. 21:39
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a beleegyezése ahhoz, hogy elváljatok. Te is tudod, hogy nem így él egy átlagcsalád. Ha nem lehet megbeszélni se vele, akkor marad a válás, mint megoldás. A gyerekneknis jobb, mint olyan szülőkkel, akik már nem szeretik egymást.
2018. szept. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%

3 Melletted vált ilyen emberré a társad. Melletted.


Te kellettél ahhoz, hogy ilyen emberré váljon.


Hiába írod itt le egyoldalúan, magadat az áldozat és szenvedő szerepébe téve.

2018. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
14%

5+ Mielőtt felhorkansz, és köpködni kezdesz rám, előbb gondold végig amit írtam.


Egy házasság mindig két emberen múlik. Ha egy szar ember lett volna, nem feküdtél volna le vele, és nem lett volna gyermeked tőle. Az hogy mi lett belőle-abban viszont oroszlánrészed van.


Ne az legyen az egyszerűbb, hogy magadat áldozatként tünteted fel. Hanem előszór az legyen az első, hogy önmagadra mutatsz: Én miben hibáztam, hogy idáig fajultak a dolgok, hogy ilyen emberré vált mellettem.

Magadról letolni a felelősséget, és áthárítani a másik emberre, rá mutogatni a világ legeslegegyszerűbb dolga.Csak hogy nem igaz.

2018. szept. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én nem rá mutogatok. Én azt érzem hogy magányos vagyok. Senkit nem hibáztatok. Kilépnék a házasságomból de a közös gyermekünk miatt nem tudok. Mert nem akarok nélküle élni. A férjem pedig fenyeget, hogy nem vihetem el és minden vagyonunk a férjem nevén van mivel a gyesem alatt vettünk mindent (én akkor nem dolgoztam) nem tudtam részt venni a törlesztésben ezért ő vett fel hiteleket. Amit azóta lefizettünk, de a lakás autók minden az ő nevén van. Így hogy merjek lépni?
2018. szept. 27. 22:09
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

7 Magyarul: téged a férjed nem érdekel, eszedbe nincs rendet rakni magad körül, és csak azért nem lépsz, mert a férjed nevén vannak a dolgok. Hogy mindez jól hangzó legyen, magad elé tolod a gyereket, hogy miatta nem lépsz.


Aha, értem. Döbbenet.

2018. szept. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hogy te milyen cuki vagy.
2018. szept. 27. 22:33
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Házasok vagytok = vagyonközösségbe számít minden, a házasság alatt szerzett vagyon. Gyerek felügyeleti jogát valószínűleg te kapod, gyerektartással (amit az egyszeri kultúrférfi meg tud kerülni minimálbéres bejelentéssel, szóval lehet, hogy az semmi).


Egyrészt kéne áldozni egy ügyvédre egy órát és annak a díját. Mire odamész, összegyűjteni, milyen vagyon van és mikor, miből keletkezett. Jövedelemre ugyanígy. Ezeket és a gyermekelhelyezést kell átbeszélni az ügyvéddel.


Másrészt:

A házasságod már feladtad, abból ítélve, amit írtál. Válj el. A gyerekek gyakran ismétlik a szülő sorsát, inkább ne tedd ki egy rossz házasságnak a gyerekkorát. De a váláshoz erő kell, saját lábadon meg kell tudnod állni hozzá mind jövedelem, mind szülői, mind felelősségvállalás szempontból. Azelőtt kell felmérned, mivel jár, hogy kikényszeríted a válást.


Az, hogy melletted vált ilyenné, per definíció igaz, az, hogy miattad, hülyeség: ő felel magáért, nem a te dolgod ilyenné vagy olyanná tenni őt. Megkockáztatom, lehet, hogy nem ő változott, hanem te, vagy egyikőtök se, csak most már felszállt a lila köd.

2018. szept. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!