Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek a férjemnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a férjemnek előítéletei vannak? Netán rasszista?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk házasok a férjemmel gyorsan jött ez a dolog, lett egy gyermekünk is. Én roma vagyok a férjem nem. A kapcsolat elején azt mondta ez nem zavarja viszont sokszor észreveszem, hogy előítéletei vannak és konkrétan azt mondta a múltkor egy romacsajra, hogy "tipikus szőke ci... ny" ami szerintem elég rasszistásan hangzik. Velem ezt nem érzékelteti mivel rajtam nem igazán látszik. De nagyon zavart ez a megnyilvánulása és nem merem neki ezt elmondani. Tudom bután hangzik.Engem is sért ezzel és ebbe nem gondol bele. Ez fáj egy kicsit. Szerintetek hagyjam szó nélkül, nincs ebben semmi különös vagy beszéljem meg vele. Lehet azért nem merem, mert a választól félek.
2018. szept. 29. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha zavar, akkor szólj neki nyugodtan. Legalább tudni fogja, ha rossz kedved van, mi az oka. Minden kapcsolat alapja a kommunikáció, annál rosszabb nincs, mint hogy magadban őrlöd a sérelmeket.
2018. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Beszélj vele, különösen arról a részéről, hogy téged bánt ez a beszéd. Ez a megnyilvánulás nem rasszizmusból fakad szerintem (azaz nem azt jelzi, hogy általánosan elítélné a cigányokat, vagy baja lenne velük), hanem egyfajta embercsoportot azonosított vele, akiket a viselkedésük miatt nem talál szimpatikusnak. Ez így magyarázva csak egyre rosszabb lesz, úgyhogy inkább abbahagyom.

A lényeg, hogy mindenképpen beszélj vele erről, biztosan megmagyarázza miért mondta ezt, lehet még azt is kéri, hogy "ne vedd magadra, hiszen nem rád gondolt", de az is egy teljesen jogos kérés, és megtehetne érted annyit, hogy ha nem is rád, vagy a családodra gondol ilyenkor, akkor se fejezze ki magát így. Ha mondanivalója van, akkor fejezze ki úgy, hogy még csak félreértésre sem ad okot.

2018. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szinte minden magyar cigányozik ha nincs a közelbe egy se.. Nem rasszizmusbol csak ezt szoktuk meg.. Pl ha valahol vagyunk akkor azt mondjuk h cigány de ha jelen van egy cigány akkor azt mondjuk roma h ne sértsuk meg.. Én is a cigány szót használom pedig nincs velük bajom
2018. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ez egyértelmű volt: az első randik egyikén megmondtam a (leendő) férjemnek, hogy előttem nincs zsidózás.


nincs is.

2018. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
A rasszista nem egyenlő a fajgyűlölővel. Rasszista az, aki a rasszokhoz bizonyos jellemző tulajdonságokat társít - tehát minden normális ember. Nyilván tudja, hogy te nem vagy olyan, mint az átlag cigány, különben nem vett volna el és nem csinált volna neked gyereket.
2018. szept. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem rasszista...

Szerencsere téged!

Tudod egy cigany is lehet jo es rossz is

de ugyanugy egy magyar is

ha valaki rossz ember felölem lehet cigany vagy magyar

ugyanugy elmondom a velemenyem

Nekem sincs bajom velük

Sok rendes romat ismerek

De nyugodtan szolj neki legközelebb h finomabban hasznalja a szavakat🙂

2018. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*Szeret téged
2018. szept. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ő is úgy gondolja hogy vannak a romák akik meg tudnak felelni a társadalmi elvárásoknak pl.nem üvöltöznek hordákban az utcán, nem mászkálnak félmeztelenül a városban nyáron stb. A cigányok pedig nem. Szerintem téged nem tekint annak, annyira nem hogy néha el is felejti. Egyszerűen nem gondol bele hisz te "nem vagy az".
2018. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha rasszista lenne, nem házasodott volna össze egy roma származású nővel, és nem vállalt volna vele közös gyereket.

Azt kellene már realizálni magadban, hogy nem rád céloz, amikor valami olyat mond a cigányságra. Az írásképed alapján nem úgy tűnik, hogy az a tipikus segélyekből élő, tanulatlan, bűnöző és igénytelen egyed lennél, mint sajnos az a cigányok nagy részére igaz. Szerintem a rasszistának kikiáltott emberek nagy része csak az ilyen cigányokat utálja.

2018. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!