Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 'Rasszista' anyós/sógorasszony?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

'Rasszista' anyós/sógorasszony?

Figyelt kérdés

Idézőjelbe teszem, mert nem szó szerint van így.. A lényeg, hogy barna hajam, barna szemem és kreol bőröm van. Nem vagyok roma, nincsenek olyan vonásaim, de életem során több alkalommal is találkoztam már olyannal, aki számára ez a 3 'barnaság' csak a romákra jellemző. Mindegy is..

A párommal 5 éve vagyunk együtt, azelőtt sem szeretett túlságosan az anyós, sem a párom nővére, értelmes indokot sosem kaptam azelőtt, hiába kérdeztem többször is, hogy mi a bajuk velem.

Szeretnénk elköltözni a párunkkal, viszont még pályakezdők vagyunk, kevés pénzzel (a párom 3 hónapja dolgozik, én 2 hete), és nincs anyagi támogatás a szülői oldalakról (és amíg nem muszáj, nem is szeretnénk kérni tőlük).

Amióta azonban felvetődött az elköltözés-téma, azóta az anyós és a párom nővére egyre többet szólogat be nekem, de persze nevetgélve és marha viccesnek gondolják ezeket, és általában mind arra utal, hogy én roma lennék.

Csak néhány példa: náluk voltunk, készültem fürdeni, és az anyós odaszólt, hogy többet kéne fürdenem, hátha lekopna a színem.

Illetve olyan is volt, hogy tönkrement a kocsijuk, és a nővére 'viccesen' mondta nekem, hogy vigyázni kell rá, nehogy 'VALAKI' az éjjel szétkapja és eladja az alkatrészeket...

Stb.

És eléggé bántó és szánalmas az egész. A párom ilyenkor mellém áll, megvéd, visszaszól nekik, de persze jön a 'mi csak vicceltünk' duma. Már baromira elegünk van mindkettőnknek az egészből, de el 'kell" viselni, mert még nincs pénz ahhoz, hogy elköltözzünk.

Az, hogy a párom hozzánk költözzön szintén olyan dolog, hogy pénz kéne hozzá, nem akar ide jönni 'nyaralni'.

igaz, hogy dolgozunk már, szóval már csak néhány hét/hónap lenne ez az állapot, de már nagyon idegesítő, hogy mikor nem vagyok ott, akkor is jönnek az utalások arra, hogy roma vagyok, és hogy a barátom biztos jól gondolta-e, hogy velem akar élni, meg hogy lesz majd 15 gyerekünk, hasonlók...

Tudom, nem kéne magamra vennem, ez az ő szegénységi bizonyítványuk, de semmi alapja az egésznek, nem vagyunk gettósok, nem nyomorgunk, nem a segélyből élünk, szóval nem hiszem, hogy a barna haj-szem-bőr alapján már egyből így kéne titulálni valakit, hogy koszos cgány..... ;/


2016. jún. 26. 17:13
 1/4 Sunshinedoll ***** válasza:
77%
Én helyre igazítanám őket csak úgy "viccelve". Még ha roma lennél se lenne elfogadható ez a viselkedés.
2016. jún. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokak szerint én is az vagyok a feketésbarna haj, sötétbarna szem és a győzikét idéző sárgás bőröm miatt.


Hát ez van. Mit foglalkozol velük? Egy biztos - véletlenül se hallgass #1-re, ilyenkor a keménykedő polkorrektkedés meg "poénkodás" csak olaj a tűzre, mert "bizonyíték, hogy cigó vagy"

2016. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 opened paradise ***** válasza:

A párod megvéd és ez a lényeg. Ha nem tenné,az már baj lenne.

Most sajnos nem nagyon tudsz mit.

Persze vissza lehet szólni,de ha nem sokára elköltöztök,akkor már látni a fényt.

A barátod leült már velük,vagy csak a "viccelődéskor" szól rájuk?

2016. jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Idióták....

Húzzátok még ki azt a kis időt míg lesz pénz aztán hátra se nézzetek

2016. jún. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!