Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egy házasságban minden pénz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy házasságban minden pénz közös?

Figyelt kérdés

Tehát mondhatja az arányaiban jelentősen kevesebbet kereső feleség a férje bevételére, hogy "a mi pénzünk", a közösen vásárolt új kocsira, hogy "mi vettük", ha sokkal kevesebbet tett bele?

Illetve mennyire tisztességes, hogy vásárolgat magának ezt-azt (ruha, smink, parfüm) normális mértékben, miközben ha egyedül élne ekkora fizetésből, jóval kevesebb jutna magára?


2018. dec. 31. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Sok embernek van már megtakarítása, vagyona a házasság előttről is. Az az övé marad mindig is
2018. dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Megállapodás kérdése
2018. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Igen, közös. Jogilag mindenképpen.

És persze, hogy mondhatja. Az ilyesmi közös döntés egy családban.

Ha nem tetszik, nem kötelező családot alapítani.

Azért együttélő emberek között egy családban több, mint furcsa lenne, ha az egyik fél kínais vagy turis ruhákat hordana, a másik meg nem.


A smink, parfüm meg apró dolog.

2018. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Hát mondhatja, hisz ők egy család, és ez a házasság lényege, a gazdasági közösség.


Férjem még nem volt, de gyerekkoromban is azt mondtam, hogy "van autónk", pedig nekem nem volt, csak a szüleimnek.

2018. dec. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Mondhatja a pasi, hogy a gyerekük közös, ha ő csak két percet tett a dologba, a nő meg 9 hónapig hordta?
2018. dec. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Csak olyannal élnék házasságban,aki nem garasoskodik.Ha annyira szeret,hogy elvesz feleségül,akkor nekem ne számolgasson semmit.
2018. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
Igen, közös. Mi 8 éve vagyunk együtt a férjemmel, kelenleg jóval többet keres, mint én, de ez neki nem probléma. Mondjuk a kapcsolat kezdetekor én voltam jelentős "előnyben", mert volt egy házam. Ő költözött hozzám, onnantól az a MI otthonunk volt. Azóta már közöset vettünk, de soha nem nézzük ki mibe, mit adott bele. Autónk mindkettőnknek van, így arra azt mondjuk, hogy az én autómmal megyünk. Az övé többmillióval drágább, mint az enyém, de neki ez fontos, nekem meg nem.
2018. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

A házasság előtti vagyon, vagy az örökség az jog szerint külön vagyon, a házasság alatt szerzett vagyon közös. Aki nem akar közösködni ne házasodjon. Az egész házasságnak ez a lényege, hogy egy gazdasági közösség jön létre.

Nem is értem. Azért fura lenne, ha apa elmenne a gyerekekkel a tengerpartra lazulgatni, anya meg addig kempingezne a kertben. Vagy apa éttermezik hétvégén, anya meg otthon szendvicsezik. Biztos így is lehet, de én ennek sok értelmét nem látom.

2018. dec. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen, én sem értem, hogy ez külön kasszánál hogy működik. "Drágám, megsütnéd nekem azt a steak-et, neked van még parizer a hűtőben."
2018. dec. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Normál esetben igen, a házasság alatt szerzett vagyon közös. Ezt jelenti a házasság, de nem kötelező. Lehet kötni házasság előtt/alatt házassági vagyonjogi szerződést, amiben eltérhetnek a törvényi szabályozástól. Például megállapodhatnak 60-40% vagy 70-30%-os stb. megosztásban is. Ez viszont csak váláskor lép életbe. A házasság vagyonközösség, aminek előnyeit vagy hátrányait együtt élvezik.


Ha a felek például külön számlára kérik a fizetésüket vagy titokban vagyonokat halmoz föl az egyik, válásnál akkor is felezni kell, ha nincs szerződés.

2019. jan. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!