Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ebben a helyzetben mi lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a helyzetben mi lenne igazságos?

Figyelt kérdés
Én nőként boltban dolgozom, mindennap 8-16.30-ig, majdnem 18 mire haza érek.Ezután elpakolok,eszem,fürdöm,és már itt is az este.Párommal esténként még telefonon is beszélünk,az is idő.Ő Dunántúlon dolgozik,és olyan szerencsés helyzetben van hogy még a hétfő is szabad nemcsak a hétvége.Tőlem jelentősen jobban keres.Az a problémám hogy mivel nekem eleve egy szabadnappal kevesebb van, és órában sem dolgozom kevesebbet,fárasztónak találom hogy egyedül vigyem a háztartást,meleg ebédet csomagoljak azokra a napokra is amikor itthon sincs.Mert ő csak azt mondja,nekem jó,én vagyok itthon hét közben.De hát olyankor nincs is életem.Hétvégén meg nagyjából az ő egész heti meleg étkezéséről gondoskodjam.Ez miért az én dolgom ha én is ugyanannyit vagyok munkában mint ő?Csak azért mert én alszom itthon hét közben?Már amiatt is fáradtabb vagyok mert eggyel kevesebbszer aludhatok vele ellentétben.Mi a véleményetek,máshol hogyan mennek ezek a dolgok?
2019. ápr. 3. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Mindketten dolgoztok, mindenki beszáll a háztartásba. Baromi egyszerű. Hogyha ezt nem tudod vele megbeszélni, akkor semmi jövője az egésznek, cseléd leszel egész életedben.

Ha te főzöl hét közben akkor ő főzzön hétvégén. Ezek alap dolgok két dolgozó felnőtt embernél.

2019. ápr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Ez már majdnem távkapcsolat. Gondoskodjon a saját étkezéséről mindegyikőtök. Ez lenne a normális. Az meg durva hogy másfél óra alatt érsz haza. Nem tudnál közelebb költözni a munkahelyedhez, vagy munkát találni a közeledben? Persze nem azért hogy legyen időd főzni rá, de rengeteg időt elvesz így az életedből az utazás.
2019. ápr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem másfél óra a haza utam,csak még átöltözöm,elpakolok.Van amikor beugrom a szüleimhez gyorsan.A párom nem nagyon tud főzni,de az ő családjában mindig a nők főztek mert faluról való.De leginkább azért várja el hogy én vigyem a háztartást mert ő nincs itthon hét közben én meg igen.És többet is keres.Én ezt igazságtalannak tartom.
2019. ápr. 3. 17:54
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

En ezekre a helyzetekre azt szoktam mondani, hogy lehet ferfi meg noi szerepeket jatszani, en tokre elfogadom, csak akkor a ferfi is legyen tisztaban azzal, hogy az o szerepe nem abbol all, hogy dolgozik es utana felteszi az asztalra a labat meg tököt vakaraszik, hiszen a haztartas + fozes az noi munka (nekem nem problema ez, tenyleg, legyenek akkor ezek noi munkak), hanem ebben a szerepkörben a ferfi munka az is, hogy megteremtem a teljeskoru anyagi felteteleit annak, hogy a szeretett hölgy el tudja latni a haztartast (anelkul, hogy halalra kene farasztania magat x fele munkaval) es örömmel lerakom ele azt a penzt minden honapban, amibol kenyelmesen el tudja vezetni a haztartast, tud fozni es meg magara is jut. Amelyik ferfi ezt nem teszi meg, az fogja be a szajacskajat es gondoskodjon rola, ha meleg etelt szeretne, ne a parjat csicskaztassa teljesen allas mellett, mondvan az noi munka! Hiszen az urasag egyelore meg az allitolagos ferfi munkakörnek sem kepes eleget tenni, igy eloszor a sajat haza tajan soprogessen mielott masok feladatköreit kivanna meghatarozni.

Kerdezo, csak rajtad all hogy egesz eletedben kifarasztott csicska leszel, vagy a sarkadra allsz.

2019. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
És minek vagy olyan férfival aki jó formán magát se tudja ellátni? Egyáltalán nem mentség, hogy jajj hát ő nem tud főzni. Senki nem úgy születik, hogy tud. Ha neked volt akaraterőd megtanulni akkor tessék neki is.
2019. ápr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
Ha egyedül élnél, nem kellene a "háztartást vinni"? Akkor nem csinálnád meg a házimunkát? Főzni sem főznél?
2019. ápr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van,szerintem sem igazságos hogy ő azon az egy szabadnapján nem csinál semmit amikor én dolgozom,mondjuk a másik kettőn sem nagyon.Én meg csináljam a háztartást szabadnapon is.A férfimunkákat itthon megcsinálja,csak az sokkal ritkábban van mint a főzés.Sokszor megfőzöm az ebédet és szinte mind elviszi,nekem alig marad.Én ha meleg ételt akarok csináljak magamnak este munka után.Hát én is fáradt vagyok nem csak ő.
2019. ápr. 3. 18:46
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha egyedül élnék mint ahogy kérdezték,jóval kevesebbet kellene főznöm.Az is napokra elég lenne.Vagy ennék mondjuk virslit.Nem idegelnék ilyesmin az biztos hogy van-e ebéd mindennap.
2019. ápr. 3. 18:47
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Kedveskedhetsz a párodnak azzal, hogy főzöl rá, de ez nem kötelességed. Nincs ilyen, hogy mi az igazságos - az, amit ti megbeszéltek. Ha neked ez teher, sok, vegyen magának út közben ennivalót vagy menjen ki egy kajáldába - ahogy előtted is tette, gondolom, és ahogy mások is csinálják, akik nem akarnak főzni magukra. Ha meg csak a dicséret hiányzik motivációnak, hát szólj érte...
2019. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudlak sajnálni. Ahelyett, hogy itt nyávogsz, kinyithatnád a kicsi szád, és elmondhatnád a pasidnak is a problémád. Nyakamat rá, hogy hiszti nélkül, felnőtt ember módjára egyszer sem ültél még le vele beszélni.... ha meg igen, és még mindig vele vagy, akkor mit rinyálsz?!


Egy menü levessel + főétellel kijön egy ezresből, egyetek menüt, ha neked ennyire megterhelő a házimunka és a főzés.

De szaporodni semmiképp ne szaporodj!


36N

(egy 10 éves és egy 7 éves gyerek édesanyja, aki takarít a gyerekei után is, és csodák csodájára, enni is ad nekik - munka mellett)

2019. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!