Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fura dolog megőrizni a leányko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fura dolog megőrizni a leánykori nevet házasságkötéskor?

Figyelt kérdés
Én szeretném megőrizni a nevemet, de azt látom, hogy mindenki megváltoztatja. Még az olyan csajok is, akik fennhangon hirdették, hogy függetlennek lenni jó, a házasság meg elavult hülyeség. Csak látom sorban a közösségi oldalakon, hogy mind megváltoztatják a nevüket. Nekem sose volt bajom a házasságkötéssel, de a nevemet nem akartam megváltoztatni, ha egyszer meg is tarthatom. De elbizonytalanodtam, hogy normális-e ez, lehet hogy van valami praktikus oka, amiről nem tudok?

2019. ápr. 5. 12:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Igen,normális. Amúgy az,ha vki a közösségi oldalon megváltoztatja,nem jelenti azt,hogy a valóságban is. Simán csak egy fszverés,hogy "látjátok,én már házas vagyok,bibibí".
2019. ápr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem fura, teljesen rendben van. Maximum azoknak lehet ez furcsa, akik nagyon ragaszkodnak a hagyományokhoz, de én semmi kivetnivalót nem találok ebben.

Sőt, szerintem sok esetben ésszerű is a leánykori nevet megtartani. Gondolok itt olyan esetekre például, ha valakinek olyan munkája van, hogy rengeteg emberrel van kapcsolatban akik a leánykori nevén ismerik, akkor felesleges megváltoztatni a nevét Kovács Józsefnére, mert abból bonyodalmak is adódhatnak.

Ettől eltekintve meg szerintem egyszerűbb is, nem kell minden iratot újra csináltatni.

2019. ápr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne fura?
2019. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
nem fura, én nem is szeretném, hogy a jövőbeni feleségem felvegye a nevemet. van neki egy neve és van nekem egy sajátom. miért pont ő vegye fel az enyémet? ennyi erővel én is felvehetném az övét
2019. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
19%
Gondolom ahhoz a hagyományhoz is tartod magad, hogy szűzen mész férjhez... csak mert ha nem, akkor a neveddel is azt csinálsz, amit akarsz.
2019. ápr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%
Nyugi nem fura. Nálunk rám bízta a férjem, hogy hogyan viselem a nevem. Megtartottam a leánykorit és semmi problémám nem volt ezzel. Megkönnyítette az életem, hogy nem kellett mindenhol új papírokat, igazolványokat készíttetni.
2019. ápr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
2%
Nem venné fel a nő a nevemet nem lenne házasság ez ilyen egyszerű
2019. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
Nem fura, a te neved, a te döntésed. El is zavarnám azt a pasit, amelyik ezt erőlteti, majd én eldöntöm, milyen nevet akarok viselni, akár felveszem (valamilyen formában - "né" biztosan nem leszek), akár nem.
2019. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Az én ismeretségi körömben én voltam az egyetlen a korombeli lányok közül, aki felvette. Mindenki más meghagyta a sajátját.

Nekem a férjemé tetszett mindigis (akkor is ez a név tetszett, amikor még nem is ismertem), nem volt kérdés, hogy felveszem.

Neki mindegy volt, rám hagyta, de utólag mondta, örül, hogy így döntöttem.

2019. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is normális, nekem meg sem fordult a fejemben, hogy megváltoztassam a nevem. Nem mennék hozzá olyan emberhez, aki ezt elvárná tőlem, már nem a középkorban élünk.
2019. ápr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!