Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fura dolog megőrizni a leányko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fura dolog megőrizni a leánykori nevet házasságkötéskor?

Figyelt kérdés
Én szeretném megőrizni a nevemet, de azt látom, hogy mindenki megváltoztatja. Még az olyan csajok is, akik fennhangon hirdették, hogy függetlennek lenni jó, a házasság meg elavult hülyeség. Csak látom sorban a közösségi oldalakon, hogy mind megváltoztatják a nevüket. Nekem sose volt bajom a házasságkötéssel, de a nevemet nem akartam megváltoztatni, ha egyszer meg is tarthatom. De elbizonytalanodtam, hogy normális-e ez, lehet hogy van valami praktikus oka, amiről nem tudok?

2019. ápr. 5. 12:24
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Én nem hinném, hogy bárki ettől furcsán nézne, belekötni meg biztos nem fognak, csak az bizonytalanított el, hogy olyan emberek dobják el a nevüket, akik előtte annyira magabiztosan lenézték az ilyet, arra gondoltam, hogy talán van valami olyan jó és praktikus szempont, ami miatt tényleg érdemes ezt megtenni.
2019. ápr. 5. 17:54
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem fura. Nekem inkább az vicces, mikor felveszik a férj vezetéknevét, majd elválnak, felveszik az új férjét. És csak lesek facebookon ha rápillantok a hîrfolyamra, hogy honnan ismerem, majd rájövök, hogy ja megint férjhez ment. :):)
2019. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a fura, ha egy nő felveszi a férje nevét. A feleségemnek én mondtam, hogy őrizze meg a saját nevét, mert: 1. abba szerettem bele, 2. nem a külvilágnak házasodunk, 3. ha én se veszem fel az ő nevét, akkor ő miért vegye fel az enyémet.
2019. jún. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Maradt a neved végül? :)


Én (férfiú) ha megházasodom, kérni fogom a páromat h hagyja meg a nevét. Oké hagyomány, aki szeretne éljen vele, pláne ha könnyebbséget jelent, de engem a hideg ráz amikor valaki egy az egyben kicseréli a vezetéknevét.. Nem tudom h a nők általában hogy élik meg de bennem ilyen rabszolgasággal kapcsolatos gondolatokat idéz, de lehet én vagyok a h*lye.

Ez a társadalmi "nyomás" is gyomorforgató, a sok birka megy amerre a többi azt vagy van értelme vagy nem (én is birka vagyok, de szerencsére csak néha).

2020. máj. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Megőriztem a nevem, de komolyan nem tudom, mit gondoljak az olyanról, aki nagymellénnyel szingli, majd még meg se száradt a tinta az anyakönyvi kivonatán, a közösségi oldalakon már át is írta a nevét. :) Egyébként nemrég nézegettünk egy gimnáziumban tablókat és a hatvanas évek elejéről több olyat is találtunk, ahol 5-6 lány is már asszonynéven szerepelt és itt nem X-né ZY-ra kell gondolni, hanem XY-né és kész. Elég bizarr mai szemmel ilyen fiatalon és teljesen "megszűnni". :)
2020. máj. 9. 10:30
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled, ez a közösségi oldalas mizéria, ez a 100% magamutogatás engem is aggaszt, pont emiatt leredukáltam és elszeparáltam mindent amennyire csak lehet h csak azt nézzem, lássam ami hasznos vagy érdekel.

(Én is láttam ilyen ősrégi tablókat, de mindig is furcsálltam ezt a teljes név átvételt na de nem akarom magamat ismételni, aki ettől boldog az tagadja meg a nevét meg az identitását.. :D)

2020. máj. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!