Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért háborodnak föl egyből a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért háborodnak föl egyből a nők, ha szóba kerül a házassági szerződés?

Figyelt kérdés
Mintha az csak arról szólna, hogy a nők rosszul járnak, a férfiak meg jól.

2019. máj. 14. 13:38
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
23%

"de akkor napi 12 óra munka után is végezze el a háztartási munka felét és éljen a lehetőséggel, hogy az apa is otthon maradhat a gyerekkel, mert könnyű úgy karriert építeni, ha ki van szolgálva és nem kell du. 4-kor az oviba rohanni"


Na, pont az ilyen esetek miatt kell a házassági szerződés :D Ha a férfi keres félmilliót, a nő meg bérminimumot, vagy htb, akkor is megmagyarázza a kedves nej, hogy neki fifty-fifty osztás kell, mert ő rohan az oviba...

2019. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 Fruzs33 ***** válasza:
50%

Van az a fele,aki úgy gondolja,hogy ez csak egy papír.

Nekünk elég rosszul végződött,ha úgy nézem.

Mindent el akart vinni az a féreg,aki apámnak nem igazán mondható.1999-ben még szerencse,hogy anya nevén volt a ház,mert 3-an mehettünk volna el,a váláskor.Gyerektartást sem volt hajlandó fizetni.

Egy család nagyon nehezen került ki a sok szemétségből,amit okozott a lelki traumák miatt.Engem 2016 augusztusában kórházba juttatott.Kaptam tőle hideget meleget,ahogy a 3 évvel idősebb testvérem is.Abszolút nem érdemelte meg egyikőnk se ezeket.Már nem érdekel minket mi van vele.Egyedül fog megnyomorodni segítségek nélkül.A sorsa azt adja,amit megérdemel.

2019. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
97%

#21

De érted, éppen ezt írja az idézett válaszoló, hogy akkor ne anyuka legyen htb, hanem osszák el a ház és a gyerek körüli teendőket fifty-fifty, hiszen közös otthon és közös gyermek. Mi ezzel a gond?

2019. máj. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
64%

Én nem háborodok fel, csak Magyarországon amire átlagember kötne, az eleve törvényi szabályozás alá esik, emiatt meg pénzkidobás.

Például itt is felmerült a házasság előtt szerzett ingatlan, amire nem kell külön házassági szerződést kötni, mert törvényi szabályozás szerint a különvagyon részét képezi, és soha nem lesz közös, ha nem határozol másképp erről, amit le kell papírozni, vagy ugyanilyen az örökség, az sem válik soha közössé, ha az örökös nem teszi közössé.

Tegyük fel összejönnék valakivel, akinek mondjuk van egy cége, arra már lehet szerződést kötni, és én abból nem is kérek részesedést, nem én dolgoztam érte. Ha valaki szerzői jogban, szabadalomban érdekelt, arra szintén lehet szerződést kötni, de hány ilyen van átlagemberek között?

2019. máj. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
67%
Felháborodni nem háborodom fel, viszont annak a kapcsolatnak nekem annyi lenne. És nem azért, mert rosszul járnék vele - előző kapcsolatomban jóval többet kerestem, mint a párom, és terveztük is a házasságot (és nem is a pénz miatt lett vége, hanem életmódbeli különbségel miatt). Hanem nekem az azt bizonyítaná, hogy rohadtul nem bízik bennem az illető, úgy meg egy kapcsolatnak nekem nincs értelme, mert a bizalom kellene, hogy legyen, az alap.
2019. máj. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ha már ilyen szerződés kell ott már ingatag az egész és fölösleges házasodni!

Inkább legyenek együtt házasság nélkül.

2019. máj. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
83%

""de akkor napi 12 óra munka után is végezze el a háztartási munka felét és éljen a lehetőséggel, hogy az apa is otthon maradhat a gyerekkel, mert könnyű úgy karriert építeni, ha ki van szolgálva és nem kell du. 4-kor az oviba rohanni"


Na, pont az ilyen esetek miatt kell a házassági szerződés :D Ha a férfi keres félmilliót, a nő meg bérminimumot, vagy htb, akkor is megmagyarázza a kedves nej, hogy neki fifty-fifty osztás kell, mert ő rohan az oviba..."


Hát, én szívesen építek szülés után is karriert, ha a majdani férjem otthon marad helyettem a picivel szülés után. Csak akkor ne kapjam az ívet, hogy milyen szar anya leszek, és hogy képzelem, hogy nem a gyerek az első 3 évig... :-D Már azt is elküldik melegebb éghajlatra, aki bölcsibe adja a gyerekét, mert visszamegy dolgozni, amint tud.

2019. máj. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
32%

"12 óra munka után is végezze el a háztartási munka felét"

Tehát:

- keressen a pasas többet

- lássa el a háztartási munka felét

- akkor talán belemennek a házassági szerződésbe.

2019. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a bizalmatlanság a jogrendszernek jár, rendben, hogy különvagyon, de azért lássuk be 1000 féleképpen meg lehet magyarázni, hogy nekem a másik különvagyonához miért is van jogom...

De hamár a fene nagy bizalom, akkor nem kell annyit húzni a szimpatikus fiatalemberek agyát sem, mire lesz valami. Ugyan olyan bizalmatlanok a nők is, de ahogy eddig nézem a férfiaknak is minden okuk megvan rá.

32/f

2019. máj. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
80%
#21-es, a férjem nem félmilliót keres, hanem sokkal többet, én meg jelenleg semmit, és igen fifti-fifti van, mert ha nem uatzhatna ennyit, mert minden második nap ő menne az oviba, meg a gyerekbetegségek esetén a felénél ő maradna otthon, akkor félmilliót se keresne, mert repülne a cégtől. De ugyen ennek megértéséhez kell egy kis inteligencia.
2019. máj. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!