Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ha a klinikai szakpszichológus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a klinikai szakpszichológusok szerint is megbocsájtható a hűtlenség, akkor miért csináltok belőle ekkora ügyet?

Figyelt kérdés
2021. szept. 29. 16:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
97%
#48 Nekem például saját lakásom volt amikor megismertem a nálam 7 évvel idősebb férjemet, akinek semmije. Nálunk ő járt jobban anyagilag a válással. Ennek ellenére mégsem én jártam fiatal csődörök után, nem én áhítoztam másra. Számomra a megbocsátás annyit tesz, hogy elengedem a haragot, amit éreztem, és civil ember módjára bánok a másikkal. De független nőként, mert a házasságnak annyi.
2021. szept. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
97%

Én akkor nézném el a megcsalást, ha a férjem is elnézné nekem :)

Tehát, ha megtudom, hogy félredug, én is félredugnék, aztán ha nagyon kapálózna értem, akkor elmondanám neki, hogy én is hűtlen voltam és amennyiben neki nem probléma, akkor nekem sem. Szerintem ez így fair 😇

2021. szept. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
82%
Magasról teszek a klinikai szakpszichológus véleményére, az én életemért én vagyok a felelős, én pedig úgy tudom nyugodtan folytatni a mindennapjaimat, ha egy ép férfi mellett vagyok, vagy egyedül, de úgy, hogy egy utolsó vakarék megaláz, esélytelen. Ha engem megcsal a párom, úgy vágom ki, hogy a lába sem éri a földet.
2021. szept. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 A kérdező kommentje:
A pszichológus csajszinak írnám, hogy most olvastam itt egy kérdés alatt, hogy valakinek azt mondta egy pszichológus, hogy mindenki csak addig mondja, hogy elválna, míg őt is meg nem csalják. Amúgy mindenki megbocsájt ;)
2021. okt. 1. 18:55
 55/72 anonim ***** válasza:
89%
Hát erősen kétlem, hogy mindenki megbocsátana.
2021. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább az a ritka, de rohadtul hogy valaki elválik emiatt
2021. okt. 1. 19:00
 57/72 anonim ***** válasza:
95%

54! Ja, ha a gyakori kérdések egy kérdése alatt érkezett egy ilyen válasz, akkor biztos úgy van. Ha így lenne, akkor alig válna el néhány ember. Akkor nem lenne minden 3 házasságból 2-nek válás a vége. Nem mondom, hogy minden válásnak a megcsalás az oka, de még így is vezető ok.

Csak annyit mondtam, hogy nem lehet így általános nagy bölcsességeket megfogalmazni. Nyilván van aki csak azt gondolja, hogy egy ilyen helyzetben elválna, aztán mégsem valamilyen okból, de akkor sem ritka jelenség, a megcsalás az egyik vezető válóok/szakítóok. Persze vannak, akik ezen túl tudnak lépni, de szerintem, van az a pont, ahol már nem éri meg erőltetni. Mondtam, hogy voltam ilyen helyzetben, szakítottam. Ha újra ilyen helyzetbe kerülök, akkor is szakítanék. Nagyobb az önbecsülésem ennél.

2021. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 A kérdező kommentje:
Baromi fiatal lehetsz. Házasságban, 1-2-3 gyerekkel, lakással, hitellel te is másképp vélekednél és inkább meghunyászkodnál
2021. okt. 1. 19:23
 59/72 anonim ***** válasza:
60%
#56 Te normális vagy amúgy? Szinte mindenki ezért válik el....
2021. okt. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
93%
58! Pontosan! Nem a megcsalás jelentéktelensége miatt, és könnyen megbocsáthatósága miatt nem válnak, hanem más tényezők miatt. Ha csak magát a megcsalást nézzük, és kizárjuk a más szocio-ökonómiai, esetleges vallási, stb részleteket, akkor viszont nagyon is el fognak válni. És sokan, rengetegen még ezen tényezők mellett is elválnak.
2021. okt. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!