Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért gondolják azt egyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt egyes emberek, hogy ha ők megtesznek minden tőlük telhetőt egy párkapcsolatért, akkor nem érheti őket semmi baj? Miért vélik úgy, hogy olyasmire is felkészültek, amire más nem gondolt?

Figyelt kérdés

Napjainkban bármikor történhet olyan, hogy valakit megcsalnak. Az egy dolog, hogy én nem lépnék félre, de ott van a másik ember, aki nem tartozik a hatáskörünkbe. Márpedig, ha valaki nem elég gerinces, simán megteheti az ilyesmit. Nem jelenthetjük ki, hogy ha szép/jóképű, hűséges, okos, jól szituált ember vagyok, akkor nem történhet semmi baj, a párom biztosan ki fog tartani mellettem.


Ismerőseim körében, egyik barátnőméknél történt olyan, hogy a lány és a fiú már jó ideje, kb. 2 éve együtt járt, közös jövőt terveztek, szóba került az eljegyzés is. Erre nem sokkal később a fiú félrelépett egy lánnyal, a liezon kitudódott, a pár szétment. Látszólag illettek egymáshoz, mindketten szép arcú, értelmes, egyetemet végzett emberek voltak, hasonló anyagi háttérrel. Úgy tűnt, minden klappol. A lány a mai napig nem tudja mire vélni a történteket, mesélte is nekem, hogy ő úgy érzi, mindent megadott a szerelmének, ezért sem érti, miért cserélte le őt egy kikent-kifent, ám buta lányra.


Arra is volt példa, hogy az egyik barátnőm kapcsolatban élt egy fiúval, aki egyetlen gyermeke a szüleinek. A lány elmondása szerint a fiút a mai napig az anyja irányítja, emellett túl sok időt tölt munkával. Többször felmerült a szakítás lehetősége. Végül azonban nem mentek szét, de a lány jó ideig viszonyt folytatott egy félcigány férfival. A fiú a mai napig nem tud erről.


Olyat is tapasztaltam, hogy volt egy házaspár, született három gyermekük. A férfi azonban mindent borított, miután szerelmes lett egy másik nőbe. Azóta is az új nő és annak az előző házasságából született gyermeke élvez előnyt, a három fiú le van ejtve. A volt feleség a mai napig nem érti, mi történhetett, hiszen elmondása szerint mindent megadott a férjének az ágyban, főzött rá, mosta a gatyáit, a gyermekekre is gondot viselt.


Egyébként nem kell messzire menni, az én szüleim szintén elváltak, ebben erősen közrejátszott az, hogy mindketten félreléptek. Anyukám lépett ki, mert szerelmes lett egy másik férfiba. Azóta is együtt vannak, igaz, Anyukám elmondása szerint nem jobb az a házasság, csak másabb, mivel két ember nem egyforma. Hamar egy fedél alá költözött az új párjával, lakva ismerte meg igazán. Amíg tartott a rózsaszín köd, nem látott tisztán, elvesztette a józan ítélőképességét.


Arról nem is beszélve, hogy az egyik nőismerős a jómódú, sokat dolgozó férjét megcsalta egy szoknyabolond, olykor kábítószerező férfival. Fény derült a hűtlenségre, így a házasság válással végződött.


Mivel magyarázható az, hogy sokan eldobják a biztosat a bizonytalanért? Miért nem lehet értékelni a jót? Ha elromlik valami, nem az lenne a legsportszerűbb, ha a két ember leülne és megbeszélné egymással a dolgokat? Miért jobb az, hogy megcsalják egymást?



2022. jan. 1. 13:30
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
84%

Mert a legtöbb ember önző és becstelen.

Ha volna párom, akkor se csalnám meg soha ha már a kapcsolatunk nagyon rossz lenne.

A hűség az egy belső tulajdonság, de mindig az adott emberen múlik, nem lehet a külső tényezőkre fogni.

2022. jan. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ!


Én is így gondolom. Sosem lépnék félre, gerinctelen, jellemtelen húzásnak tartom.

2022. jan. 1. 13:38
 3/43 anonim ***** válasza:
81%
A hűség döntés kérdése. Semmi több. Ez viszont az ember jellemén múlik. Tolvaj is sokkal több lenne, ha a törvény nem büntetné a lopást. A megcsalás erkölcstelen, de jogival nem bűntett, tegát bárki megteheti. Illetve sokan annyira okosnak hiszik magukat, hogy nem fognak lebukni.
2022. jan. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Az biztos!


Köszönöm, hogy leírtad a véleményed!


Ment a zöld kéz. :)


Ne is mondd! Én is ismerek olyan férfit, aki több vasat tartott a tűzben, azt hitte, hosszabb távon is titokban lehet tartani a viszonyt. Lelepleződött, két szék közül a pad alá esett. A feleségét nem akarta elhagyni, mert nem szerette, az viszont kényelmes volt számára, hogy főznek rá, mossák a gatyáját, már elnézést a kifejezésért! A harmadik féllel sok izgalmat megéltek az ágyban, de csak miatta váltani, lépni nem akart.

2022. jan. 1. 14:09
 5/43 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként szerintem ez azért van mert az embert két alapvető egymással ellentétes igény mozgatja. Az egyik a biztonságra/állandóságra való igény, a másik az újdonságra/izgalomra való igény. Amikor egy rosszabbért félre mennek az emberek, akkor igazából nem arról van szó, hogy jobb nőnek/pasinak látják az illetőt a párjuknál. Egyszerűen csak más, szóval izgalmasabb, újabb. Én is egyébként félek nagyon a megcsalástól, de lehet egyszer képes leszek egy nyitott kapcsolatra. Mert egyébként ki vagyok én, hogy az alapvető emberi ösztönökkel ellentétes dolgot várjak a páromtól vagy magamtól? Még ezen nem emelkedtem felül, de szerintem szexuálisan 10-20 év után nem csoda ha a felek egymásra unnak. Elvégre szeretem a hamburgert, de nem enném azt életem végéig minden nap.

De a megcsalás amúgy nagyon gerinctelen féreg dolog valóban, szerintem az őszinteség a fontos. Ha valaki mással is akar lenni mondja meg őszintén, aztán a másik eldönti mit kezd az infóval. De ez, hogy ígér az egyik valamit, aztán a másik háta mögött megszegi az nagy hülyeség.

2022. jan. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál! :)
2022. jan. 1. 14:32
 7/43 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell ezt ilyen bő lére ereszteni. Én próbálok mindent jól csinálni, a másik is hasonlóan jár el, akkor innentől kezdve hűség és bizalom és sok kommunikáció kell már csak. Hűtlenség soha nem kizárható, de aki biztosat akar, maradjon egyedül
2022. jan. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Nagyon fontos a bizalom, ezt nem vitatja senki.


Én senkit sem buzdítok arra, hogy maradjon egyedül. Csak sok ember viselkedésén nem tudok eligazodni.

2022. jan. 1. 15:14
 9/43 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez a meglepetés, hogy "mindent megtettem, mégis megcsalt" abból az áldozathibáztató gondolkodásból fakad, hogy a hűtlenség oka mindig a kapcsolaton belülről ered. Merthogy biztos nem volt megbecsülve, nem volt elég a szex, valamit nem kapott meg a párjától, stb. Miközben semmi köze a kettőnek, a megcsalás kizárólag a félrelépő egyéni gyengesége és jellemtelensége. Tökmindegy, hogy a párja mindent megad neki vagy sem, minden rendben van-e a kapcsolatban vagy sem, ő akkor is félre fog lépni, ha lehetősége adódik (a rosszabbja meg még keresi is ezeket a lehetőségeket). Egyszerűen mert ő maga képtelen/nem akarja elkötelezni magát egy ember mellett, és annyi gerinc meg nincs benne, hogy ezt meg is beszélje a párjával.
2022. jan. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Szívemből szóltál!


Köszönöm, hogy leírtad a véleményed!

2022. jan. 1. 15:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!