Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért gondolják azt egyes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt egyes emberek, hogy ha ők megtesznek minden tőlük telhetőt egy párkapcsolatért, akkor nem érheti őket semmi baj? Miért vélik úgy, hogy olyasmire is felkészültek, amire más nem gondolt?

Figyelt kérdés

Napjainkban bármikor történhet olyan, hogy valakit megcsalnak. Az egy dolog, hogy én nem lépnék félre, de ott van a másik ember, aki nem tartozik a hatáskörünkbe. Márpedig, ha valaki nem elég gerinces, simán megteheti az ilyesmit. Nem jelenthetjük ki, hogy ha szép/jóképű, hűséges, okos, jól szituált ember vagyok, akkor nem történhet semmi baj, a párom biztosan ki fog tartani mellettem.


Ismerőseim körében, egyik barátnőméknél történt olyan, hogy a lány és a fiú már jó ideje, kb. 2 éve együtt járt, közös jövőt terveztek, szóba került az eljegyzés is. Erre nem sokkal később a fiú félrelépett egy lánnyal, a liezon kitudódott, a pár szétment. Látszólag illettek egymáshoz, mindketten szép arcú, értelmes, egyetemet végzett emberek voltak, hasonló anyagi háttérrel. Úgy tűnt, minden klappol. A lány a mai napig nem tudja mire vélni a történteket, mesélte is nekem, hogy ő úgy érzi, mindent megadott a szerelmének, ezért sem érti, miért cserélte le őt egy kikent-kifent, ám buta lányra.


Arra is volt példa, hogy az egyik barátnőm kapcsolatban élt egy fiúval, aki egyetlen gyermeke a szüleinek. A lány elmondása szerint a fiút a mai napig az anyja irányítja, emellett túl sok időt tölt munkával. Többször felmerült a szakítás lehetősége. Végül azonban nem mentek szét, de a lány jó ideig viszonyt folytatott egy félcigány férfival. A fiú a mai napig nem tud erről.


Olyat is tapasztaltam, hogy volt egy házaspár, született három gyermekük. A férfi azonban mindent borított, miután szerelmes lett egy másik nőbe. Azóta is az új nő és annak az előző házasságából született gyermeke élvez előnyt, a három fiú le van ejtve. A volt feleség a mai napig nem érti, mi történhetett, hiszen elmondása szerint mindent megadott a férjének az ágyban, főzött rá, mosta a gatyáit, a gyermekekre is gondot viselt.


Egyébként nem kell messzire menni, az én szüleim szintén elváltak, ebben erősen közrejátszott az, hogy mindketten félreléptek. Anyukám lépett ki, mert szerelmes lett egy másik férfiba. Azóta is együtt vannak, igaz, Anyukám elmondása szerint nem jobb az a házasság, csak másabb, mivel két ember nem egyforma. Hamar egy fedél alá költözött az új párjával, lakva ismerte meg igazán. Amíg tartott a rózsaszín köd, nem látott tisztán, elvesztette a józan ítélőképességét.


Arról nem is beszélve, hogy az egyik nőismerős a jómódú, sokat dolgozó férjét megcsalta egy szoknyabolond, olykor kábítószerező férfival. Fény derült a hűtlenségre, így a házasság válással végződött.


Mivel magyarázható az, hogy sokan eldobják a biztosat a bizonytalanért? Miért nem lehet értékelni a jót? Ha elromlik valami, nem az lenne a legsportszerűbb, ha a két ember leülne és megbeszélné egymással a dolgokat? Miért jobb az, hogy megcsalják egymást?



2022. jan. 1. 13:30
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. aug. 24. 16:22
 42/43 anonim ***** válasza:
44%

Én úgy gondolom h a "megcsalás" a gyenge emberek eszköze, ez a legkönnyebb. Aki erős igazi férfi, vagy nő, annak nincs szüksége arra h úgy érezzék jól magukat h kihasználjanak embereket, sőtt van bennük komoly empátia. Mert aki megcsalós fajta az kihasználja, eszköznek tartja a párját(mert van pénze, mert mindent megcsinál stb...).


De ezen felül azt tartom a legundorítóbbnak, ha ketté válik az út, de a közös gyerek el van hanyagolva. Akkor minek csinál az ilyen gyereket!? A gyerek nem tehet arról h a szülők nem tudnak együtt lenni, az ő döntésük miatt született amiért igenis vállalni kellene a felelősséget érte míg fel nem nől.

2022. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Az ilyesmitől forog az én gyomrom is. Egy gyermek életre szóló felelősség (lenne).

2022. aug. 24. 19:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!