Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Mi a féltékenység definiciója?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a féltékenység definiciója?

Figyelt kérdés

Szerintem az a féltékenység, hogy ha valaki azt feltételezi - mindenféle bizonyiték nélkül - hogy a másik megcsalja. Közben simán lehet, hogy nem is csalja meg.

Az viszont nem féltékenység sztem, ha már egyértelműen kiderült a megcsalás, és ez a másikat dühíti.



2022. jún. 2. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
Önértékelési zavar kivetítése. Kóros esetben lelki betegség, mely személyiségtorzulássá fajulhat.
2022. jún. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A féltekenység nem a megcsalással kezdődik. Már a félelem és a harag is ode tartozik, amit akkor érzünk, ha úgy tűnik, a másik több figyelmet és érdeklődést szentel valaki másnak, akit jobbnak tart nálunk. Ha nem csal meg, de sóvárog a másik után és ezt a frusztrációt a párján vezeti le, az is ok a féltékenységre.
2022. jún. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A féltékenység érzelem, melyet az alany, ha valaki, akitől vágyik valamire (tipikusan figyelemre, szeretetre vagy gyengédségre), egy harmadik személynek nyújtja. Például egy gyerek féltékeny lesz, ha a testvére kap édességet, de ő nem. A féltékenység nem egyszerűen abból ered, hogy valaki nem kapja meg, amire vágyik: a gyerek féltékenységét (irigységét) még csillapítja, ha ő is kap az édességből, de egy féltékeny szerető már kizárólag magának akarja a szeretett személy figyelmét.


A párkapcsolatában akkor féltékeny valaki, ha attól fél, hogy a párja hűtlen, megcsalja valakivel. De féltékeny az az ember is, aki valakit rossz szemmel néz, mert fél, hogy háttérbe szorul miatta, például a munkahelyen."


Forrás: [link]


Amúgy amit leírtál második mondatban, az valóban nem féltékenység, ez teljesen érthető és normális reakció. Mondjuk az már nem, ha ennek ellenére sem szakítanak/válnak el, de hát ez mellékes.

2022. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nemcsak szerelmi kapcsolatban létezik féltékenység.

Az unokanővérem betegesen féltékeny volt rám. Mindent leszólt, amit csináltam, kaptam, vettem, viseltem. Intrikált a hátam mögött. Kiderült, hogy azért, mert irigyelt minden eredményemet, mindent, ami volt nekem.

Pedig nem kérkedtem, sokat segítettem neki, volt mikor azt a ruhámat kérte kölcsön randira, amit előzőleg leszólt.

2022. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!