Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Újrakezdés lehetséges?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újrakezdés lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most szakítottam párommal, mert megcsalt. Nagyon szeretjük egymást, eddig (4évig) együtt voltunk jóban-rosszban, együtt akartuk leélni az életünket. Azt, hogy miért csalt meg, nem akarom részletezni, de nagyon megbánta és rettentően szenved. Azt tudom, hogy most nem akarok vele lenni. Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen után, mondjuk egy-két év múlva, ha már tisztázódtak bennem/bennük a dolgok, van esély az újrakezdésre? Volt már valaki hasonló helyzetben, van valakinek tapasztalata ebben? Nagyon szeretem őt és ő is engem, és el tudom képzelni hogy X idő után újra egymásra találunk. Érdekelnek a tapasztalatok

31N



2022. okt. 1. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ÉN azt mondom, hogy...


Akinek van erre felesleges 1-2 éve, hogy várjon, és képes ezt elnézni , megbocsátani, és megsajnálni a másikat, akkor hajrá....


Van aki képes erre mert kb. kétségbe van esve , hogy jajj ilyen párom sosem lesz többet jajj mikor lenne más és ki.... van aki pedig nem képes erre..


Lényeg, hogy aki vár és az nem gond neki h megcsalták ezt elfogadja, az ne sírjon és panaszkodjon soha többet, és hát sok sikert.

2022. okt. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem hallottam ilyet, hogy valaki így húde boldog lenne.


Nem fogod fel a tényeket. Ha tényleg az az idill lenne, amit leírtál akkor mégis miért foglalkozna mással. Ellentmondás. És pont a lényeget nem írod le hogy miért tette...


Nem értékeled magad, nem fogod és viszed az önbecsülésed, hanem már azon ábrándozol, hogy de de de folytatás. Nem vonzó ez a megalázkodás.


Szerintem gyászolnod kell és teljesen új fejezetet nyitni az életedben amiben ő már soha többet nem lesz benne. Ő tudta, mit kockáztat, de nem érdekelte. Ilyen társ kell neked???

2022. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jóban rosszban együtt lettetek volna akkor nem csalt volna meg. Semmilyen indok és kifogás nincs arra hogy miért csalt meg. Megtette ez volt a döntése és pont. Szerintem most a gyász beszél belőled hiányzik neked és úgy gondolod hogy x idő múlva újra lehetne kezdeni. Alkudozol úgy mond. Nem tudom lenne e értelme. Van akinek beválik mert olyat is hallottam már de van akinek nem.
2022. okt. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a megcsalást nincs értelme megbocsátani, mert még évek, évtizedek múlva is tüske lesz a másikban. Utána már semmi sem lesz olyan, mint előtte...


Ha most 31 évesen is jobban megkívánt egy másik nőt tőled, akkor mi lesz akkor, amikor már 40 körül leszel, gyerekek miatt nem leszel top formában, kicsit unni is fogjátok egymást és akkor kerül képbe egy feszes fruska...


Férfi vagyok, engem is csaltak meg 2 év után úgy, hogy nálunk sem volt semmi gond a kapcsolatban, a jövőt illetően is komoly terveink voltak. Csak képbe került egy milliárdos hapsi és az ex belement vele egy kalandba. Természetesen rögtön kiragtam, de fél évig még próbálta visszakönyörögni magát.

Nem mondom, hogy nem fordult meg a fejemben, hogy kapjon még egy esélyt, de utána eszembe jutott, hogy az együttlétek se mennének, mert mindig eszembe jutna, hogy az a gusztustalan xar lihegett rajta. Utána az is, hogy az esküvő milyen "vicces" lenne, amikor a örök hűség, jóban-rosszban blabla megy, a násznép jó része pedig tudja, hogy a menyasszony félrekúrt. Aztán az is beugrott, hogy mi lesz, ha jön egy másik pénzes csóka, aki nem egy olyan nárcisztikus, pszichopata f@sz, mint az előző. Azért biztos dobna akkor is, ha már család lenne...


34F

2022. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, te szándékosan tévhitekben ringatod magad. Az ilyen nők mellett a pasinak nem sokat kell magyarázkodnia, hogy miért lép félre.

Nem, nem szeretitek egymást nagyon. Ha nagyon szeretne, téged kúrogatna. Vagy sírva dugta a farkát másik nőbe talán? Ne legyél buta.

Persze ha vannak erre éveid 30-on felül, várj csak, de ne csodálkozz, ha kifutsz az időből, vagy továbbra is meg leszel csalva.

2022. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ló? Vagy minek kusznál olyanhoz aki csal?
2022. okt. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
1-2 év alatt neki lesz kit megröffentenie, ezúttal már bűntudat nélkül. Te pedig sírdogálsz utána addig is
2022. okt. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok, de #3as is jókat ír:


Egy (elvileg) jól működő kapcsolatban, ha megcsalás történik, akkor jól meg lehet figyelni a gyász 5 fázisát:


1. Tagadás: "az én párom biztos nem k.rt félre, csak félreértés történt, rosszul látta az a barát". Vagy ha a másik fél vallja be derült égből, akkor biztos csak viccel, vagy tesztel. Ez a fázis rövid ideig tart.


2. Harag: amikor kiderül, hogy bizony tényleg megcsalás történt. Ilyenkor jön az instant pakolás, szakítás, a csaló elhordása mindennek.


3. Alkudozás: te most itt jársz.

Amikor enyhül a harag, akkor jön az első elgyengülés, pláne akkor, ha a csaló fél is akar folytatást. Ilyenkor jönnek a nagy bocsánatkérések, a boldog közös múlt és természetesen a nagy fogadkozás, hogy sose lesz ilyen többé, sőt jobban fog szeretni mint korábban, másra rá se fog nézni, sőt a haverokkal se fog eljárni nélküled, házasságot akar, csak rád fog figyelni stb.

Természetesen ezek csak üres ígéretek, egy tüdőrákos daganata se fog elmúlni attól, ha leteszi a cigit és sportolni kezd.


4. Depresszió: nem kell kommentálni különösebben. Társulhat azzal, hogy még egy ilyen jót sose fogsz találni, sőt, 30 felett már senkinek sem kellesz, egyedül fogsz megöregedni pár macskával.


5. Elfogadás: a rossz kedv kicsit enyhül, de rájössz, hogy ideje tovább lépni. Ahogy a közhely mondja: a helyzet komoly, de nem reménytelen.

2022. okt. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
Ha ilyen birka vagy, először dobd majd be az X-edet a tudjuk melyik pártra és csak utána jöjj össze vele újra. Ha te elhiszed hogy minden tökéletes lehet :D
2022. okt. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazatok van, felesleges ilyesmibe ringatni magam. Nem marad más, mint továbblépni, feldolgozni és levonni a tanulságokat
2022. okt. 1. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!