Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Szeretői kapcsolatok nélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretői kapcsolatok nélkül ma és régen sem működött volna a világ?

Figyelt kérdés

Igazából vannak arra irányuló kutatások, hogy az ember természetes szexualitása hogyan működne társadalmi korlátozások nélkül és nincsenek így egzakt szabályok, de a legvalószínűbbnek ezt a sorozatmonogámiát tartják. Az emberi közösségekben kialakulnak párok, de ezek idővel felbomlanak és újrarendeződnek viszont sem a mindenki mindenkivel felállás, sem az egy életre egy párral lenni dolog nem tűnik ösztönösnek, hanem inkább a kettő közt.

A házasság ugyebár alapvetően egy gazdasági közösségnek alakult és a magántulajdon megjelenése után lett igazán fontos az öröklődési kérdések tisztázása miatt. Azután a kultúra és a vallások is élethosszig tartó monogám szexualitással egybekötött szövetségként mutatták, mert nyilván rengeteg konfliktus adódott volna abból, ha nincsenek lefektetve ilyen szabályok közösségi szinten.

Viszont ezzel párhuzamosan mindig voltak megcsalások, mert nyilván a meg nem élt szexuális vágy utat tört magának, a házastárs pedig sok esetben nem is volt vonzó az illetőnek, csak egy társdalom irányába mutatott kirakat, a valódi érzelmek megélése mással történt.

Ma is ugyanez a helyzet, hogy sokan sokat veszítenének a válással és maga a szeretői kapcsolat is ad egy olyan izgalmat, ami mindig is megragadta az emberek képzelőerejét, hogyan lehet átlépni ezeken a szabályokon, úgy hogy ne derüljön ki. Nem hiába született rengeteg irodalmi alkotás, népdal ebben a témakörben.

Szóval bármennyire is paradox szeretői kapcsolatok nélkül szerintem soha sem működött volna a világ, annyira sok energiát mozgat meg az emberekben a szexuális vágy megélése, hogy naivitás lenne azt hinni, hogy ez bármikor megszűnhet.



2022. okt. 29. 15:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
25%
Azok a hestegek befigyelnek. 😆🤦‍♀️
2022. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy a világ az emberek nélkül is kiválóan működik. Sőt, emberekkel inkább rosszabbnak tűnik.
2022. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%
Mindent tudsz szerintem kár tovább szaporítani a szót.🙂 Szerintem is minden úgy van ahogy írtad!🙂
2022. okt. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
91%
Ha az emberek nem adnának ennek az egésznek ekkora értéket akkor megszűnne. Csak hát mindenhonnan az jön hogy "b@szni kell mint a nyúl".
2022. okt. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
76%
#4 A szexualitásnak nem az emberek adnak értéket. Biológiailag és érzelmileg is belénkkódolt, nagyon fontos fiziológiai és pszichológiai értékkel bír. Egy impotens férfi mellett pl. a feleség nem tud szülni, illetve úgy sejtem depresszióssá is válhat. Ill. láttam olyan papot akinek gyanítom az összes haja a sok tesztoszteronja miatt hullott ki, ő is eléggé megkeseredettnek tűnt, vsz a vágyait nem élheti ki, tartja magát a cöltibátushoz, csak belül meg senyved.
2022. okt. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%
5ös vagyok, szóval a kérdésre a válaszom, szerintem igen, nem működött a világ, ahol meg működik, előfordulhat, hogy diszfunkciósan. Szerencsések, ahol nem.
2022. okt. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%

#2 jaj kettes, hát persze, hogy az ber tehet mindenről. Ki is irtanád mindet ugye? Csak szólok, hogy te is ember vagy. Utáld magad is amiért elb.szod a világot.



Amúgy a kérdező nagyon jól leírta. Sajnos én pont ezt élem meg. Volt egy kapcsolatom ami 6 évig tartott, most pedig egy 3 éves és itt is azt érzem, hogy nem ez lesz az utolsó. Valamaikor csak erre vágytam, de lelkileg is egy új impulzus (szerelem, a másik rajongása, a másik után való rajongás, a szikrázás, a féktelen szexuális vonzalom stb.) Ami hiányzik. Egyszerűen hiába volt remek a szexuális életünk az elején, egyszerűen kifújt. Az első 6 éves kapcsolatomból is én léptem, a nőnek jó volt minden ahogy volt. Nem érzett semmi rosszat. Azt hittem velem van a gond, aztán amikor jött az új kapcsolat akkor megint feldobódva éreztem magam. Szárnyalt a libidóm, azt éreztem mindig erre vágytam és ez vagyok én. És most évek múltán ugyanott vagyok, hogy kiégtem. Sem lelkileg, sem testileg nem érzem magam jól a helyzetben. Úgy erzem ezen csak egy új kapcsolat segítene. Tudom én vagyok a féreg, de a kiírt kérdés alapján valós jelenség lehet...

2022. okt. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
0%
#5 Nagyon buta vagy.
2022. okt. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%
Miota van hazassag, van szereto is :)
2022. okt. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
39%
Nagyon sok itt a szánalmas ember. Ennyire a nemiszervetekkel tudtok csak gondolkodni? Ennyi értéke van nálatok egy emberi kapcsolatnak.
2022. okt. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!