Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Mit kellene tennem ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
32/N vagyok....8 éve házasságban élek...a férjem kb. 1,5 évvel ezelőtt belehabarodott az egyik kolléganőjébe...mivel a csaj hallani sem akart róla (semmilyen formában sem) végül is nem volt köztük semmi. Semmi fizikai ! A férjem még most is érez iránta...többször bevallotta nekem, hogy szereti a csajt :( úgy, hogy állítólag közben engem is szeret és nem akar elveszíteni (gyerek nincs). Már egy ideje húzódik ez az egész...borzasztó dolgokon kellett keresztül mennem...annyi időt és energiát fektetett abba, hogy valahogyan meghódítsa a lányt...sikertelenül! Eltűrtem/lenyeltem/elnéztem/próbáltam elnézni...kitartottam mellette, mert szeretem. De úgy érzem valami eltört :( Egyszerűen nem tudom szavakkal kifejezni, hogy mit érzek ha arra gondolok, hogy...Ő milyen érzéseket táplál egy másik nő iránt. Leírhatatlan ! Nem tudom mi lesz így... túl sok volt a megaláztatás. Most ott tartunk, hogy állítása szerint lezárta ezt az egészet...felfogta, hogy semmi sem lesz a csajjal...tehát úgy is fog hozzá állni.Áthelyeztette magát egy másik osztályra, hogy ne legyen napi kapcsolatban a lánnyal. Volt egy nagyon hosszú beszélgetésünk...amikor mindent elmondott....bevallotta minden bűnét(az udvarlás eszközeit )...mert állítása szerint tiszta lappal akarja folytatni velem. A szívem mélyén nem tudom, hogy valaha is eltudom-e majd felejteni ezt az egészet...vagy, hogy egyáltalán akarom-e...akarom-e folytatni vele. Aztán időközben lett egy csavar a történetben. Egyszer csak felbukkant egy régi ismerősöm...pasi. Bepróbálkozott nálam, de én elhajtottam. Világosan a tudtára adtam, hogy nem kívánom a férjemet megcsalni...bármennyire is megérdemelné. Ezt Ő fel is fogta...meglepően normálisan kezelte ezt az egész helyzetet. Azóta többször összefutottunk...kettesben is...és más barátokkal is közösen. Egyre szimpatikusabb :( Sokszor azt kívánom bárcsak a férjem is így állna hozzám...bárcsak ennyire érezném nála is, hogy tisztel...felnéz rám. Pár napja megint találkoztunk...teljesen véletlenül futottunk össze az utcán...meghívott egy sütire. Sokat beszélgettünk...sokat nevettünk...aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy csókolózunk. Zavaromban elrohantam. Utána küldött egy sms-t, hogy bocsáss meg neki...mert elragadták az érzelmei és nem tartotta tiszteletben, hogy férjes nő vagyok. Teljesen tanácstalan vagyok ! A történtek ellenére úgy érzem még mindig szeretem a férjem...csalódtam benne nagyon sokszor...fájdalmat okozott...de nem ölt ki belőlem minden érzést...viszont közel sem érzem a bizalmat...változhat ez még ? Erre most itt egy férfi...egy olyan férfi, aki iránt nincsenek jelenleg mély érzéseim...viszont vele érzem egy boldog, kiegyensúlyozott kapcsolat lehetőségét. Nem tudom eldönteni, hogy a szívemre..vagy az eszemre hallgassak inkább.

2013. nov. 20. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megbeszélném a férjemmel ezt, amit most leírtál, hogy szereted még, de megtört a bizalom és már nem tudod, hogy lehet-e még újraépíteni vele a házasságot, illetve hogy közben jött egy másik férfi, aki iránt vonzódsz. Ha ő őszintén elmondta a dolgokat, megérdemli (mindkét értelemben), hogy te is kendőzetlen legyél. Aztán én a helyedben kérnék némi kapcsolatszünetet, elutaznék pár hétre valahová gondolkodni. A kettes számú férfitól meg megpróbálnám megtudni, hogy valóban hosszú távú kapcsolatban gondolkodik-e, és nyomatékosítanám, hogy amíg házas vagyok, addig nem akarok viszonyba bonyolódni, de újra akarom gondolni az életemet, hogy fenntartható-e még a házasságom.
2013. nov. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint is ez lenne a korrekt részemről. Sajnos azt nem tudom megtenni, hogy x időre elutazzam valahová. Az a baj, hogy...attól nem fog változni bennem semmi, hogy leülök erről beszélni vele. Úgy érzem itt most nálam van a labda...toporgok egy helyben, mert nem tudom merre induljak el.
2013. nov. 20. 09:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon a végén lévő házasságnak néz ki. Nem tudom megmenthető e. Az bizonyos, hogy ha mindketten meg akarjátok menteni, és nem akartok külön válni, akkor tennetek kell érte, és nagyon nem lenne hüleség egy párterapeuta, mert minden segitség kelleni fog.

A másik férfi csak azután jöhet a képbe, hogy világosan mindketten már tudjátok, hogy külön mentek.


De.

"A szívem mélyén nem tudom, hogy valaha is eltudom-e majd felejteni ezt az egészet...vagy, hogy egyáltalán akarom-e...akarom-e folytatni vele"


Nos a férjed tevőlegesen is lezárja az ügyet, meglehetősen őszinte volt veled, szerintem ez annyit mindenképpen megérdemel, akard megmenteni a házasságodat.


Azt pedig szerintem bölcs dolog lenne tisztázni, hogy az XY leányzó hogyan tudott ekkora hatást gyakorolni rá. Mi hiányzik/mi romlott el, hogy az a kollegina bekerülhetett a képbe. Azért lenne fontos, mert ha a harmadik tünet, és nem pedig ok, akkor az ok miatt később is lehetnek hasonló nőnemű tünetei annak, hogy ott valami nincsen rendben.

2013. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Asrath válasza:

Ez egy nagyon borzalmas helyzet és minden tiszteletem azért, mert eddig kitartottál a férjed mellett. Ugyanakkor én úgy érzem, ez már rég egy veszett ügy.

Egyfelől érdemes lenne átgondolni, hogy vajon ugyan mit érezhet még a másik? Gondolod valóban szeretett kicsit is, ha képes volt ennek az egésznek kitenni? Milyen ember az, aki a felesége mellett, akiről tudja, hogy szereti, nyíltan udvarol más nőnek és a kapcsolatotok során ezalatt az idő alatt végig arra törekedett, hogy azzal a másik nővel legyen együtt? Persze szeret, mert összekötnek az élmények, emlékek, de biztos, hogy nem szerelmes. A kérdés csak az, hogy valóban helyre szeretné-e hozni a kapcsolatot, vagy csak egyszerűen már megszokta, hogy ott vagy neki és kényelmesebb, mint elválni és egyedül nekivágni újra, úgy hogy az új nőt sem kaphatta meg.

Nem csodálom, ha összetört benned valami, viszont az is teljesen biztos, hogy nem fogsz tudni tovább lépni és az egészen túl jutni, egyáltalán boldog lenni, amíg nem zárod ezt az egészet, ehhez viszont szerintem az kellene, hogy külön legyetek... amíg napi szinten találkoztok, együtt vagytok, nehéz lesz tisztán gondolkodni.

Az új férfi, aki bejött a képbe, véleményem szerint főként vígaszra jó most. Egy ilyen helyzetben tiszta érzésekkel lenni felé aligha lehet. Természetesen jól esik ilyenkor az ember önérzetének, hogy valakinek végre fontos lett és meglátta benne a nőt, akit szeretni lehet és amit a férj nem adott meg. Az igazi kérdés itt az, hogy vajon akkor is megfogott volna-e, ha nincsenek gondok a férjnél?

Summa summarum, amiket én egy ilyen helyzetben mérlegelnél: Vajon tudna-e még szerelmes lenni belém a férjem? Egyáltalán most mi fűzi őt hozzám? Nem lehet, hogy csak fél a változástól és hogy egyedül marad? Ha már egyszer máshol kereste a boldogságot, vajon nem fogja legközelebb is? Mi romolhatott el a kapcsolatunkban, ha velem nem volt boldog és más nővel akart lenni? Meg tudjuk-e ezt beszélni és együtt megoldani? Valóban kell-e nekem az a másik férfi és nem csak az önérzetem gyógyítására van? Nem csak a szeretetéhség űzne-e a karjaiba? Mit akarok én igazán?

Mindenképp magadhoz a legőszintébben és legkíméletlenebbül kell ezeket átgondolnod még akkor is, ha az fájni fog és nem tetszeni. Az embernek először magával, magában kell lerendeznie a dolgokat ahhoz, hogy utána a másikkal is képes legyen. Beszéljetek egymással a férjeddel, hogy ő mit akar igazából és ugyan miért akar visszajönni és te miért fogadd vissza, ha ő már menni akart? Mit érez?

2013. nov. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lányok mindig a szívükre hallgatnak,ha boldog akarsz lenni az életben akkor hagyd ott a férjed.Egy élet van,ne élj egy olyan férfival megszokásból aki nem tisztel téged.Mi az ,hogy házasságban más nőnek udvarol?

Lassan gyerekvállalásra is gondolnod kell,a mostani férjed nem érdemli meg ,hogy a gyermekeid apja legyen,és könnyen előfordulhat,hogy gyermek megszületése után még jobban keresné más lányok társaságát.

2013. nov. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez a csaj 23 éves...friss hús...mondhatnám. Külsőt tekintve átlagos...semmi extra szerintem. A párom mindig 2 dolgot említ ezzel kapcsolatban...nagyon imponáló volt neki az, hogy azt érezte könnyen "villoghat" előtte...itta a szavait...nevetett a poénjain..stb. Nyilván kevesebb erőfeszítést igényel egy 23 éves lányt "elbűvölni", mint a több éve vele együtt élő feleségét. Laza-könnyed valami volt ez neki. A másik pedig, a csaj mosolya !!! Na ettől a falra mászom :) Szerintem kifejezetten bugyuta a mosolya...
2013. nov. 20. 10:29
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem tudom eldönteni, hogy a szívemre..vagy az eszemre hallgassak inkább."


A férjed gond nélkül megcsalt és kirúgott volna. Csakis azon a nőn múlt, hogy most nem vagy egyedül, azon szűkölve, hogy ők ketten milyen boldogok. Legközelebb nem lesz ilyen "szerencséd" a következő csaj, akire rámászik, már nem bizots, hogy visszautasítja. Ne mártírkodj, lépj ki ebből a látszatházasságból.

2013. nov. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még neked van lelkiismeret furdalásod? Tudod, egy életünk van, s ebben kell boldognak lennünk. Hiába volt őszinte a férjed, ezt nem lehet megbocsájtani és elfelejteni. Kevés vagy már neki, S ha jön egy másik friss hús, s az viszonozza? Neked lapát.ěn boldog akarnék lenni, s ha a másikkal jól érzed magad, miért tagadnád meg magadtól?
2013. nov. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!