Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ti mit tekintetek megcsalásnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tekintetek megcsalásnak?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek az egyszeri félrelépésről és a "hivatalos" partner mellett fenntartott állandó viszonyról? Kort, nemet írjatok, légyszi!

2014. jún. 1. 09:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
az indoktól függetlenül megcsalás. a szerep amit játszik az egy szerep.
2014. jún. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös:

"Nálam az érzelmi megcsalás az "igazi" megcsalás, az érzelmek nélküli szex valakivel belefér."


Megengeded akkor, hogy a pároddal érzéketlenül lefeküdjek? Csak keményen megdugom, aztán visszaadom. ^^

2014. jún. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Naná!
2014. jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Dowd barátom, ahogy a válaszaid értékelése is mutatja, (38, ill. 49%) ebben a kérdésben nem tudsz mindenkinek tetsző választ adni. Ha ez megnyugtat, én még ennyit sem fogok elérni. :-)

Szóval, kérdező, amit leírtál a barátnődről, mondhatni, tipikus eset. A 35 alattiak, most felszisszennek, és már nyomják is a pirosat! Nekik még minden fekete, vagy fehér. (Tisztelet a kivételnek, köztük elsősorban Dowd-nak.) Ők most azt mondják, ha nem lehet helyrehozni, váljuk, de ne csaljuk. Csakhogy. Sokszor, nagyon sokszor nem érdemes elválni. Nem érdemes, mert amúgy a legboldogabb, legharmoniksabb párost alkotják, nem érdemes, mert a környezetünkben lelkileg mindenkit tönkretenne a válás, és nem érdemes, mert nem mindenkivel lehet együtt élni. Magam is ismerek olyan hölgyet, aki szeretőnek remek, mindent meg lehet vele beszélni, rendkívül gyengéd, megértő és kedves, de feleségnek egyszerűen nem való. Ugyanígy pasiból is létezik ilyen kategória. Azonkívül nem vagyunk egyformák, ráadásul tetszik-nem tetszik, folyamatosan változunk. Változik a szexuális igényünk is. De 40 fölött nem rohangászunk minden szíre-szóra a válóperes ügyvédhez, haenm leülünk és megbeszéljük a problémánkat. Csakhogy van, amit nem lehet megbeszélni, mert attól nem változik semmi. Tegyük fel, hogy beteg a házastársunk, és csökken a libidó. Egy ideig tűrünk, de közben is folyamatosan őrlődünk. Ha leülünk megbeszélni, attól jobb nem lesz, csak éppen a partnerünk nyakába akasztjuk a terhet: Beteg vagy, nem tudsz megadni mindent, amit szeretnél/szeretnék. Ilyen esetben egyből tudni fogja, hogy előbb-utóbb belép egy harmadik, míg ha nem erőltetjük a verbális kommunikációt, csak halvány sejtése lesz erről, és (a legtöbb esetben) csak azért izgul, hogy jól válasszunk. Ebben egyébként nem értek egyet Dowd barátommal: én többre becsülöm azt, aki szeretőt tart, mint azt, aki hirtelen fellángolásból dug félre. Előbbi előre mefontoltan, általában nyomós érvek hatására történik, míg utóbbi akár a tavaszi hormontúltengés rovására is írható.

55F

2014. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

azért, mert elmúlik az ember negyven, nem lesz se okos, se hidegvérű. legfeljebb megalkuvóbb, mert a lehetőségei szűkülnek.

nem azt látom a környezetemben, hogy "milyen szépen megoldják" a problémákat az idősebbek.

nem pontozlak le, érthető a te álláspontod is.

én az elhagyás mellett vagyok. és nem hiszem, hogy szexgondok közepette minden más stimmelne, és milyen harmonikus páros.

az elhagyást nem egyszeri megcsalás után értem, meggondolnám kétszer is. ha viszont én gondolkoznék félrelépésen, akkor sajnos vége. én még nem láttam élő embert, aki elfogadná. pedig megnézném egyszer, mire jutunk vele oda-vissza, mikor megegyezünk, hogy mindent szabad, és tényleg engedélyt adunk.

2014. jún. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#14 Miquel


Betudom annak, hogy többségük fiatal, és heves. Még nem az "elgondolkodom rajta, mert már láttunk karón varjút" típus, "hanem az egyből odamondom mert az úgy van." (jellemzően könyvekből filmekből ítélkezve) Ezért szoktam a "lányregény" jelzőt használni, mert az élet nem úgy működik, és pláne nem fekete fehér.

Ez nem jelenti, hogy idővel el fognak rajta gondolkodni. Egyszerűbb elutasítani a dolgok működését, ekkor jön a pofára esés, és nem érti miért. (erre is utaltam :) )


Én azért tartom kisebb véteknek az alkalmi félrelépést, mert a szexuális unalom, és a rossz kapcsolatok első jele egyrészt, másrészt egy akár legális akár nem legális félrelépés nem egyszer ad új tüzet egy 20 év alatt összesavanyodott párnak. Magyarán nem ritkán derül ki, hogy semmit nem kell az egésszel kezdeni, csak egyszerűn egy kicsit felfrissíteni a szexuális életüket egy más tapasztalattal, és kész. Amikor már szerető van, ott már ez a probléma eszaklálódott.


Értem mit mondasz, van az az élethelyzet amikor tényleg ez a korrektebb. Jól mondod, van amikor egyszerűen egy viszony a megoldás, mert az egyik fél nem lesz befogadó már, akár betegség, akár más okból. Bár én erre inkább a szexbarátság szót használnám, a viszonyban érzelmi szálakat is látok. (csak belelátok?) Tehát a szerető az aki egy valamilyen szintű párhuzamos párkapcsolat, érzelmi táplálék is nem csak testi pótlás.

Ezért szoktam mondani, hogy ne mattól a nőtől kell félnie a feleségnek aki dögös, azt maximum meg... és kész. Elhagyni azért fogja aki megkérdezi, hogy mi történt vele aznap, és főzni is tud. (tehát nem csak testi szinten törődik vele) A férfi "oda megy haza" ahol törődnek vele. (a nő is) és ez messze túlmutat a szexen.

Az én meghatározásomban a -félrelés: szexuális jellegű kaland, csak testi. - Szexbarátság: baráti viszony, jó ismeretség, akivel elsősorban a testi okokból találkozunk - szerető/viszony: amikor gyakorlatilag párkapcsolat a párkapcsolat/házasság mellett :)

(Fixme kolléga :) )

2014. jún. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!