Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ha egy lány könnyen, akár fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy lány könnyen, akár fél órán belül ágyba bújik egy idegennel akivel akkor találkozott először és ezt teljesen normálisnak tartja, ebből kiindulva neki a szex csak egy szükség, akkor lehet fontos neki a megcsalás fogalma?

Figyelt kérdés
Szerintem egy ilyen lánynál, a szex párkapcsolaton belül nem egy olyan momentum ami belsőségesebbé teszi a kapcsolatot, nem egy nyitottság nyújtását jelenti a férfi irányába. Ebből kiindulva, egy ilyen lány könyebben is csal, mivel nincs szüksége érzelmekre, nem kell közelebb kerülnie valakihez, hogy lefeküdjön vele. Illetve, lehet egyáltalán számára fontos momentum a megcsalás? Úgy értem, ha a férfitól megkap mindent, szeretetet, törődést, de a férfi mondjuk félrelépne, akkor miért lehet zavaró számára, hiszen csak szex, amelyet ebből kiindulva az ő részéről sem egy nyitottság a másik fél felé. Ha az egyik részről úgymond erkölcstelen, akkor a másik részről miért lehetne erkölcsös? Ő a törődést keresi a párkapcsolatban, a szex bárkivel lehet. Nektek mi a véleményetek?

2014. nov. 5. 11:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

kérdező


az, hogy neten látatlanul ismerkedik az ember az szerintem is felelőtlen! Ámde.

A netes ismerkedés fő vonala az, hogy írásban mond mindenki mindent, de személyesen vagy nem vállalja vagy nem tudja vállalni.

Attól, hogy bárki neten megismer valakit még nem jelenti, hogy ágyba is fognak bújni. :)


Ettől még szerintem sem járható út, és szerintem is felelőtlenség. De nem erkölcsi hulladékságnak, vagy "ribiségnek" nevezném, hanem maximum butaságnak.


És férfitól is az ha belegondolunk. Ez nem női specifikum.


Tegnap este magam beszéltem le egy 17 éves lányt arról, hogy szexcseteljen (velem akart). Ha én nem mondom neki, hogy nem kéne ki fogja?

A fő probléma ez.


Én amondó vagyok mindent lehet csak ésszel.


A kérdésed amit kiírtál viszont az, hogy aki szabadabban áll hozzá a szexhez lányként, az előbb fogja e megcsalni a párját.

Erre volt a válaszom az, hogy nem feltétlen.

A szexuális szabadság nem egyenlő a gerinctelen szabadossággal.

Talán így tudnám jól összefoglalni amit gondoldok.

2014. nov. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Hol az a lány?
2014. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Dowd:


"Attól, hogy bárki neten megismer valakit még nem jelenti, hogy ágyba is fognak bújni. :)"


Na én erre tudok neked ellenpéldát mondani, hogy megbeszélik a lány elhívja, megteszik és kimondottan már előre megbeszélve a szex. Igaz, hogy nem feltétlen erkölcsi dolog ez, de valahol mégis, mert hiába buta, attól még megteszi, onnantól meg akkor a butasága miatt lesz erkölcstelen is. Ha viszont buta, akkor lehet fel sem fogja az erkölcstelenséget, ennél fogva a megcsalás fogalmát is máshogy tekintheti, így ennél fogva megbízhatatlanabb lehet.


Beszéltem már olyan lánnyal, aki kimondottan azt mondta, hogy nála nem fér bele, hogy csak két emberről szóljon egy kapcsolat, persze az már inkább beteges szerintem.


Tény, hogy ez oda-vissza működik. A férfit sem tartom jobbra aki mindenkivel lefekszik, ugyanúgy felelőtlenség, de valahol mégis a nő a befogadó fél, ő a gyengébbik, ha könnyen kiadja magát hamarabb járhat pórul. Persze erről már van elég vita itt gyakorikerdesek-en is, ezért ezt felesleges ecsetelni.

2014. nov. 5. 14:16
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet.

Főleg azért, mert sztereotípiákra hagyatkozol, és általánosítasz is!

Ha ennyire egyszerű lenne neten ledumálni egy jó szexet nem lenne tele gyk ismerkedős, "kínlódós" posztok ezreivel :D némelyiken érződik az izzadságszag, hogy végre összehozzon egy ilyen szexet :D


A nyitott kapcsolat nem betegesebb mint a zárt. Csak más.

A kulcsa az egésznek, hogy olyan partnert válasszon aki ugyanúgy áll hozzá a kérdéshez.

És ekkor is még van buktató rendesen.

Attól, hogy a közgondolkodás szerint ez nincsen rendben attól még működhet. Ahogy a közgondolkodás szerint az egészséges életmód egy humbug, és nagyanyáink is jól elvoltak a füstölt húsos töltött káposztával, és valahogy mégis sorra halnak az emberek infarktusban :DDDD


A kérdés egyáltalán nem fekete-fehér. Ezernyi árnyalat van, és a központja az egyén. Ezért van a vita is a gyk-n. Nincsen olyan megoldás modell ami mindenkinek kötelezően jó, és járható. Olyan van ami a két embernek megfelel. És ha ez hót ellentétes azzal, amit a közgondolkodás mond, akkor 1. magára kényszeríti azt a megoldást ami nyilvánvalóan nem jó neki 2. a közgondolkodásra tesz magasról.

mindenki abból indul ki, hogy XY a megoldás a jó. És a szereplőknek kötelezően ugyanúgy kell viselkedniük ha jól akarnak viselkedni.

Namost nem vagyunk egyformák, és nem mindenkinek az XY megoldás a jó.


Egyszerű példával:

Mi nyitottunk a házasságunkban. De pl: swingerezni nem tudnánk. De ismerek olyan párokat akik meg csak swingerben tudják elképzelni a kapcsolatukat.

Vagy aki BDSM -et szeret.

Vagy aki egyáltalán nem akar nősülni/férjhez menni.

Melyikünk viselkedése a helyesebb?

Nekem mint egyénnek az a lényeg, hogy a párommal meglegyen az egyetértés adott témában, és azokat a szabályokat tartsuk be. (ezért jellembeli kérdés, hogy betartja e)


Mindegy mi a szabály, csak legyen ledumálva, és azt tartsák is be :)

2014. nov. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Persze, vannak emberek akiknek nem jön össze, de valljuk be, neten való ismerkedésnél ez inkább külső kérdése. Éppen ezért érthetetlenebb számomra az előre megbeszélt szex ismeretlenül és éppen ezért sokkal felelőtlenebb.


Viszont akkor ez az illető se várja el a párjától, hogy ő tisztább, erkölcsösebb múltú legyen.


Na de igazából a fő téma nem is ez volt, sikerült kicsit elkanyarodnunk :) A fő téma az volt, hogy, ha valaki csak a szexért képes teljesen idegen emberekkel ágyba bújni ami ugye nem jelent neki semmit és a párkapcsolatba neki az érzelmek stb. a fontosak, akkor miért is olyan nagy dolog a megcsalás számára, mivel az is csak szex, nem kap semmi mást - jelen példa alapján - másik nő, minden törődést maga a partner kap, csak néha szexel mással. Szerintem ez is inkább egy birtoklási vágy az emberben, pedig mégsem olyan nagy dolog. Mindkét eset egy részről ugyan arról szól.

2014. nov. 5. 14:48
 16/30 anonim ***** válasza:
52%

Ha megnézed a megcsalásos topikokat kivétel nélkül arról írnak, hogy a bizalmat vesztették el és csalódtak a másikban.

Nem a szex ténye fáj egyiknek sem, hanem az, hogy a párjuk átverte de csúnyán.

Mondom, mindegy mi a szabály, csak mindenki ahhoz tartsa magát. Egy éjszakásnál az a szabály, hogy csak szex és más semmi. Párkapcsolatban meg a szeretet, szerelem, és ha azt mondják ki egymásnak, hogy márpedig nem fog mással szexelni akkor a másik erre számít, bízik az adott szavában. Ez úszik el.


Ha valaki azt mondja, hogy nem fog mással szexelni, de mégis, akkor joggal csalódik a párja benne, mert nem erről volt szó. Nem ezen szabály szerint élik meg a szerelmüket. Érthető ha eléggé fáj neki.

Itt arról van szó, hogy mindig játszanak tisztán. Ne hazudozva sunyítva.

Megbeszéltek valamit, oké, tartsák be. Ha valami változik nem az ördögtől való újra beszélni róla. És újra eldönteni, hogy ez most működik e vagy sem. Ez a korrekt. És nagyon nehéz beszélgetés az ilyesmi nagyon jól tudom. Jellempróba, hogy ki vállalja be és ki nem, inkább sunyít.


És mennyire probléma ez? Iszonyatosan durván ám.

Én is sokáig azt hittem, hogy az útszéli ismeretlen fajhoz tartozó szexuális szolgáltatók (nevezzük nőknek őket) fő piaca a kamionosok. Csak azóta megismertem kamionost és világosan elmondta, hogy időre mennek, oltári sokat vezetnek hullák, és minden idejüket mérik főleg az alvósat. Pont, hogy nem a kamionosok. Főleg családapák, "tisztes polgárok" ("az én józsim nem olyan" férfiak) De Dunát lehetne rekeszteni a "lakásos lányokkal" is, és mind megél, méghozzá igen jól, tíz ezerszám. (tavalyi becslés szerint cirka 100-150e nő élhet prostitúcióbol jelenleg. Igaz index-en olvastam)

Ha mind csak napi 1 "ügyfelet" fogad, akkor is napi 100-150 "nem olyan" pasiról beszélünk.

Szerintem összesen nincsen ennyi swingeres az országban, és ők a párjukkal csak nem úgy élnek ahogy a közgondolkodás szerint helyes. De mégis korrekt nem?


Ehhez képest egy szexrandi a netről kismiska. :)))

(bár van egy tippem, hogy ott is igazából a párkapcsolatban élők lépnek inkább félre, de ez csak magán tipp :D)


Attól, hogy valaki szabadon éli meg a nemiségét még bőven lehet erkölcsösebb egy párkapcsolatban mint az aki a főnököd, tisztes családapa, törődik a gyerekeivel, megpuszilja őket, és az első vidéki útján megáll egy bokor mellett és a szex legalját műveli egy iszonyat korcs nővel.

2014. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Sok igazság van abban amit írtál, de az is tény, hogy az emberben ott motoszkál az ördög mindig. Például, ha nem a saját párjától tudja meg, hogy ő előtte milyen kalandos életet élt, ott el tud szállni azért a bizalom egy része, s valljuk be, azért mindenki sokkal inkább megbízik egy olyan emberben, aki úgymond erkölcsösebb életet élt. Persze ez nem jelent semmit, de, ha egy statisztikát kellene néznünk, akkor a nőknél inkább azok csalnak akik eleve könnyűvérűbbek, a férfiaknál ez a statisztika rosszabb. Mondjuk az is kérdéses dolog, hogy, ha egy lány önbizalomhiányos, csalódott az előző párkapcsolataiban mert mondjuk ők megcsalták, akkor neki az miért önbizalomnövelő, hogy könnyedén odaadja valakinek magát s szinte mindegy kinek. Szerintem ez inkább még lealacsonyítóbbá teszi. Párkapcsolatban még többnyire az szokott gondot okozni, hogy ki mit mondd el a párjának. Na most, ha nem ezzel kezdenek, hogy figyi X emberrel egyéjszakáztam azzal semmi gond, de ha kimondottan arra terelődik a téma, hogy na akkor most mi is volt, ott a kérdés, hogy őszinteség vagy hazugság. Mindkettőnek meg lehet a hátulütője. Mivan ha őszinte, de nem tetszik a srácnak és lelép, de mivan ha nem őszinte? Ha mástól tudja meg utólag, akkor viszont ot tis elszáll egy bizalmi szint, ami arrafelé tereli a kapcsolatot, hogy ha ebben nem mondott igazat, akkor eleve nem egy őszinte ember, így összehozza a könnyűvérűséggel és máris kialakul az ördögi kör. Mi ilyenkor a megfelelő teendő? Én az őszinteségre szavazok, viszont tény, hogyn em ilyen egyszerű.


Az általad fentebb leírtakból, a bizalom elvesztése, átverésnél akkor, ha valaki átveri, hazudozik a párjának de nem megcsalásról, akkor az bosszúból csalja meg a másikat? Tudom nem ezt írtad, de így is lehet tekinteni. Lényegében mindegyik egy átverés, a másik ember bizalmának a kijátszása. Ilyen esetben a szex, az többet nyom a lattban, ha az csak egy szükség, stb.? Ki dönti el, hogy mi a jó mi a nem jó és hogyan?

2014. nov. 5. 15:30
 18/30 anonim ***** válasza:

Az ilyen kérdésnél nem lehet figyelmen kívül hagyni a szereplők korát. Két, 35 fölötti érett felnőtt esetén a felek általában tisztában vannak azzal, hogy az első randin is befigyel egy egészségügyi numera.

Akik pedig Dowd barátomat gyalázzák, legyenek szívesek felnőni, és legalább olyan tartalmas és hasznos válaszokat adni, amilyet ő szokott. Hogy mind ugyanarról szól? Annál nagyobb tisztelet jár neki, hogy nem lusta 1000-edszer is leírni a kérdező kedvéért.

2014. nov. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Én is az őszinteséget perferálom.

Főleg legelején, amikor még fájdalom mentesen lehet "bocs nem téged kerestelek" módon kilépni. Akinek számít, hogy most előtte hány emberrel volt a párja utána már érezheti magát rosszul. Szerintem nem kéne, de ugye attól ő még érzi, szóval lényegtelen, hogy szerintem kéne e :D


Szintén oltári tévhit (és ilyenkor lehet tetten érni, hogy az a nagy egyenjogúság amit a férfiak elismernek gyakorlatilag nem, legalábbis fejben) hogy az a lány aki egy éjszakázik az "odaadja magát".

Fel sem merül, hogy a saját testi igénye alapján nem odaadja magát, hanem megéli magát? :) Érted mire gondolok? Miért másodrendű a személye a kérdésben, miért nem önálló egyenrangú entitás aki csak akar egy egészségügyi szexet? Minden joga és lehetősége megvan hozzá. És joga van elvárni, hogy ebbe rohadtul senki ne szóljon bele. (mert milyen jogon is tenné?)


Ne ítélj, hogy meg ne ítéljenek. (hogy a vallásosok is megkapják a válaszukat ha olvassák :D)


Én nem ismerem el a könnyűvérűség fogalmát! Tudatosságot, és butaságot ismerek el! Mindig azt kérdezem a kérdezőtől: miért csináltad? Mert más dolog azt mondani, hogy hmm egy jó pasi ideje volna egyet szexelnem, jólesne, és megtörténik (tudatosság) és nagyon más amikor részegen megcsinálják egy buliban. (ostobaság)

Egyik sem könnyűvérű. Az egyik éli az életét tudja mit miért csinál, a másik meg nagyon nem. Mert buta.


"Ilyen esetben a szex, az többet nyom a lattban, ha az csak egy szükség, stb.?"

Létezik az "elborult agy" esete. Amikor olyan erős a kémia, hogy ihaj és az ember hibázik. Ezt is érdemes belekalkulálni. Voltam ilyen helyzetben, tudtam nemet mondani. De nagyon nehéz volt, és be kell ismernem (én megteszem) hogy nem tudom meg tudnám e ismételni.

Emberek vagyunk és hibázhatunk. Előbb utóbb mindenki fog "olyat dobni" amiért a másik elhagyhatja. Ha nem ebben akkor másban. (most nem a notórius megcsalókról beszélek, akik mindent erre fognak. De ha valaki 10-15 évig tényleg full hűséges volt és hül*eséget csinált egyszer azért még nem kell nyilvánosan felakasztani!)


"Ki dönti el, hogy mi a jó mi a nem jó és hogyan?"

Végig ezt mondom: A párja.

Nem én, te vagy a gyakori. Csakis ők ketten.

Nem velem, veled, társdalommal él együtt, ezért ne nekem akarjon megfelelni, velem elszámolni, hanem vele.

Van aki meg tud (és akar is!) bocsájtani egy ilyet és van aki nem. Én annyit tehetek, hogy elmondom mi hogyan tud működni, minek mi lehet az oka, milyen lehetséges kiutak vannak, de úgy is ő dönt róla.

2014. nov. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Igen, az életkor sem mindegy, de többnyire elmondhatjuk, hogy ezek 18-22 éves lányokra a legjellemzőbb. Náluk kérdéses, hogy ugyan mennyi csalódás érhette az életben, hogy 10-15 vagy akár jóval több férfival létesítsenek szexuális kapcsolatot. Ott azért nem lehet azt mondani, hogy értelem is van mögötte, egyszerűen a kiváncsiság, vagy csak nem bír magával (kérdés van e különbség a kettő között). Amennyiben a második, mi az úgymond biztosíték arra, hogy később nem ez lesz, nem e lesz kiváncsi még valamire.
2014. nov. 5. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!