Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Szokásos dilemma, vagy több...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szokásos dilemma, vagy több annál? Van jó döntés?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő: 31 éves férfi vagyok jó egzisztenciális háttérrel. Adott egy jól működő, de természetesen mint minden kapcsolat unott ilyenkor, 6 éves kapcsolatom. Házasság felmerült már, illetve gyerekeket is tervezünk, de eljegyzés nem történt, viszont lassan esedékes (igazi akadálya nincs is). A hölgy mondjuk 29.

Adott egy 33 éves hölgy, akivel néhány éve ismerjük egymást, viszont a kapcsolatunk az utóbbi időben fordulatot vett (egyértelműen mindkét fél valami mást akar, viszont nem tisztáztuk le egyértelműen mit). Ő mondjuk közel 10 éve van egy nála majdnem 20 évvel idősebb férfival, aki elvált és a házasságából (ami még fennáll) vannak gyerekei. A válás nyilván lenullázta, így néhány éve élnek együtt egy alaposan behitelezett ingatlanban. Utóbbi hősnőnknek nyilván mindene tele van az előző házasságból származó gyerekekkel, akik rendszeres látogatók, illetve gondolom a kolléga is öregszik...

A várható végkifejlet, hogy természetesen kiderült, hogy nagyon egymásra vagyunk hangolva (jobban mint eredetileg gondoltam, nevezzük mondjuk szerelemnek). 33 éves hölgy több utalást is tett arra, hogy megfelelő körülmények közt ő lépne...

Mindkét nő ugye a gyerekvállalás természetes korszakának vége felé jár, így nyilván a biológiai óra lejár. Szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy kilépjek a jól működő kapcsolatomból, viszont a szerelem meg ugye... Ráadásul az utóbbi gyakorlatban nem próbált kapcsolat. Köztes megoldásként felmerült bennem a megcsalás is, de igazából etikátlan a mostanival, illetve szerintem a második hölgy is rájött, hogy a 20 évvel idősebb partnerrel nem megy a családalapítás, így rabolnám az idejét. Ha kilépnék a mostani kapcsolatomból, az rengeteg problémát jelentene a hölgynek (rám fecsérelte a legszebb éveit,stb.)

És a végére a kérdés: ki mit lépne?



2015. máj. 25. 18:35
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Kinézet annyira nem számít, egyforma szép mindkettő, az idősebbik jóval intelligensebb
2015. máj. 25. 18:39
 2/27 To7ka ***** válasza:
72%

Pont ugyanazt tudom tanácsolni, mint ami fiatalabbak esetéből is helytálló lépés lenne. Vonatkoztass el!

Neked valószínűleg könnyebben menne, korod miatt feltehetőleg értelmesebben eltudod választani a dolgokat egymástól.

Írhatom kérdésedre válaszolva, hogy én így tenném, mert így, de ettől a ragozástól eltekintenék..:)

Ülj le, és gondold át a jelenlegi kapcsolatod. Csak és kizárólag azt. Teljesen zárd ki belőle, hogy van egy másik nő. Az új, az ismeretlen, a tilos ilyenkor sokszorosan felerősödik, sokkal szebbnek látszik mint valójában. Az unalmas hétköznapokból jelentene egy kijutást, egy menekülési utat, persze, hogy vágysz rá.


De most ne! Csak Te vagy és a jelenlegi kapcsolatod. Gondold át, hogy mennyire szereted, Őt mint lányt, mint egyéniséget minden mástól eltekintve mennyire tudnád elképzelni magad mellett egy életre. Ha eltudnád, zárd le teljesen ezt a másik "kapcsolatod" ("szerelmed"), és dolgozz sokkal keményebben a meglévőn. Sokkal(!!) keményebben. Ha megoldottátok minden problémátok, akkor jöhet a házasság és majd gyerekek. De folyamatos munka lesz mind a kettőtök részéről.


Ha arra jutsz, hogy ettől az új nőtől eltekintve SE tudod igazán szeretni akivel most vagy, akkor ne hülyítsd se magad, se szegény lányt. Akkor minél hamarabb szakítsatok, maradj kicsit egyedül és gondold újra a vágyaid, hisz Te is öregszel (bocsi bocsi!:)), gondolom nem akarsz még egy 2-6 éves "tévedést". Már ha családcentrikus vagy,de feltételezem.

Véletlen se akard megoldani a mostani kapcsolatod, ha nem arra vágysz. Ha nem tudod szeretni. Akkor nem lesz megoldás a házasság, és nem lesz megoldás a közös gyerek. Csak a gyereknek lesz nagyon szar... Szerelemben neveljetek gyereket!:)

De ha egyedül maradsz, és szintén az izgalmaktól és rád törő érzésektől eltekintve úgy döntesz, hogy ez a másik nő se lenne az igazi (azért van egy történelme annak a hölgynek egy 20 éves pasi mellett, és nem egy sikertörténet ezek alapján. Nem biztos, hogy annyira szép lenne vele már pár hónap után is akár...), akkor hagyj magadra időt, türelmesen találd meg azt, akivel igazán összeilletek!


Lényeg a lényeg, elborítanak most az érzelmek, amik alapján lehetetlen lenne józanul ítélni. Ki kell őket zárni, el kell vonatkoztatni mindentől, mert nem igazán valósak. Ilyen helyzetben nagyon érzékeny mindenki (még az érzéketlenek is) az általad is leírt érzésekre, és nem lehet józan döntést hozni..:) Sok sikert

2015. máj. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem, a 33 éves kapcsolata egy ca. 53 éves férfival van.

Igazából semmi nem hiányzott a mostani kapcsolatomból idáig. Mindenkit elutasítottam mindig, itt csak azért tudott kialakulni a szimpátia, mert nem ilyen céllal indult. Azt is figyelembe veszem, hogy 6 év alatt nyilván kopik egy kapcsolat, de igazából szerintem mindenki ilyen kapcsolatra vágyik (szex is rendben, nekem talán kicsit nagyobb az étvágyam, de eddig ez se volt gond).

Igazából a mostani kapcsolatom előtt viszonylag kevés nővel volt dolgom, mivel mindig csak azokkal léptem a testiség szintjére, akiket hosszútávú kapcsolatra alkalmasnak találtam. A dologba belekalkulálom hogy az új mindig vonzóbb, amit nem próbáltál, az csábítóbb. Viszont meglepett, hogy bele tudok szeretni valakibe egy jó kapcsolat mellett is (ráadásul nem a megszokott öregebbet fiatalabbra probléma,hanem fiatalabbat öregebbre...).

2015. máj. 25. 19:01
 4/27 anonim ***** válasza:

En 33 eves vagyok, hasonlo dilemmaban gyerek nelkul, 5 eves hazassagban:-))En elhagyom a ferjem azert a pasiert akivel szerelmesek vagyunk egymasba, mert ugy semmi erteleme egyutt lenni, h mar nem latok semmi perspektivat a kapcsolatunkban.


Persze emberileg szeretem a ferjemet, de a jovot a szerelmemmel kepzelem el ergo muszaj lepnem meg akkor is, ha ennek hihehetlen visszhangja lesz:-)


Nincs es nem is szeretnek gyereket teha nalam ez a problema mint olyan nem all fenn. En merlegre tettem a dolgokat es az alapjan dontottem, h kivel vagyok kompatibilisebb hosszutavon. Ettol fuggetlenul nehez elhagynom a jelenlegi ferjemet mert 5 ev nem keves es emberileg rengeteget adtunk egymasnak, de ez az a helyzet a,ikor erzem h lepnem kell.


Azt h kit valassz ezt neked kell tudni, a helyzetedre nezve en a helyedben az uj kapcsolatot valasztanam, de ez nyilvan en vagyok masnak mas a velemenye:-))Az egyiket mar iskered, tudod h csak takareklangon mukodik (mar amikor mukodik:-)) a masik viszont egy hatalmas kerdojel.


En mindig dobbantok az ismeretlenbe, de ez nem feltetlenul kovetendo pelda, sot:-)En mindig a szivemre hallgatok, meg sosem vezetett felre:-)

2015. máj. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Nálam ez kicsit más, az alapkapcsolat is jól működik (ezért is hajlok a "megcsalás", mint próba felé. Ha jobb, az kiderül, ha rosszabb, akkor életem legrosszabb döntésétől kímél meg). De az érdekel,ki mit döntene
2015. máj. 25. 19:40
 6/27 A kérdező kommentje:
Mondjuk az érvelésed azért tetszik, mert van benne egy, az újjal nem körbejárt kérdés: a gyerek. Ha nem akar gyereket, akkor egyértelműen a régi a befutó
2015. máj. 25. 19:50
 7/27 A kérdező kommentje:
Annyi korrekció kell, a kérdésben rosszul írtam,hogy "a második hölgy is rájött, hogy a 20 évvel idősebb partnerrel nem megy a családalapítás" - helyesen valami olyasmit akartam írni, hogy nincs realitása hosszútávon a kapcsolatuknak, így lesz valaki 45 évesen özvegy
2015. máj. 25. 19:57
 8/27 anonim ***** válasza:
53%
A második hölgy kapcsolatának sincs sok jövõje és értelme , de a tieteknek sem több.. vagy tudod hogy szeretsz valakit és kitartasz mellette , és családot meg házasságot terveztek, vagy nem mûködik és keresed a kiutat csak ugye sajnálod eldobni a mostani dolgot.. mert a kényelem és biztonság már fontosabb.. de hosszútávon is ez elég lesz ?..
2015. máj. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
58%
Valamiért csak kialakult a 2-es hölggyel a dolog... ha otthon nem lenne vmi hiányos akkor nem alakult volna ... a gyerekcsinálás technikai kérdés... viszont rengeteg férfi örlődik a szép családja mellett mert mégis boldogtalan...
2015. máj. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 omba ***** válasza:
34%

Én 31 évesen arról esküdöztem, hogy nem lesz gyerekem, most van négy, a két kisebbik az egy tőlem 20 évvel fiatalabb nőtől....

Szóval, szabály, meg logika sokféle van, aztán ki tudja...

Ha a mostani hölggyel 6 év alatt nem jutottatok semmire, akkor az egy felejtős dolog, legszebb évek ide, vagy oda.

A 33 éves meg kalkulálgat, "megfelelő körülmények esetén" - hát ez nekem nem volna vonzó, akkor sem, ha amúgy a kapcsolatotok kialakulása szimpi.


Szóval két reménytelen dolog, de miért ezek közül kéne, és miért most választanod?

2015. máj. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!