Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem sokára lesz az esküvőm és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem sokára lesz az esküvőm és nem tudom el dönteni, hogy mekkora legyen az a bizonyos nagy nap?

Figyelt kérdés

2 dolgon is vacillálok,hogy egy szűk családi esküvő legyen ahol csak a ténylegesen a legközelebbi rokonok lesznek és az kb. 20-30-fős vagy legyen inkább egy olyan ahol a 75-fős a vendég sereg ahol nem csak a szűk család van.

Nem tudom el dönteni. Kérlek segítsetek nekem,hogy könnyebben eltudjam dönteni. Ha valakinek szűk családi volt akkor az milyen volt és az is lehet hangulatos??



2014. febr. 14. 15:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Ha megteheted anyagilag, akkor inkább 75 fős legyen. Nekem kicsi volt, szük család, de jó lett volna nagyobb.
2014. febr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem leszünk nagy segítség, mert mindenkinek más az ízlése, lehet, hogy elég ellentmondó válaszokat fogsz kapni.

Ti tudjátok, mit szeretnétek jobban. Ha nem vagytok nagyon bulizósak, társaságiak, akkor lehet szűk családi körben tartott és amit megspóroltok, mondjuk félreteszitek a nászútra. Ha meg a nagyobb társaságot szeretitek és anyagilag is meg tudjátok oldani, akkor meg lehet a 75 fős. A hangulat igazából nem attól függ, hogy hány ember van ott, hanem attól, hogy milyen a társaság.

2014. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekünk 80-85 fős lesz. Mi nagyon bulizós család vagyunk, a baráti körünk is, ezért nem tudnám elképzelni, hogy csak a közeli család (szülők, testvérek) vegyenek részt az esküvőnkön. Mindenkinek más a fontosabb, nektek kell eldönteni, melyik csoportba tartoztok: buli hajnalig nagyobb csapattal vagy egy "gyors" ebéd-vacsora a közeli családdal.
2014. febr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Attól is függ,h mennyire játszanak fontos szerepet a barátok az életetekben. Nekünk fontos volt,h ők is ott legyenek. De a családból csak a szűk kör volt ott (szülők, testvérek, nagyszülők). Olyanokat nem hívtunk, akikkel nem tartjuk a kapcsolatot (pl. unokatesóim, akikkel évek óta nem találkoztam, vagy nagybácsi, akivel ált. 1 évben egyszer összefutok, de nem igazán bírom). Így mi kb. 50en voltunk. Szóval ha van rá lehetőségetek, azokat az emberek hívjátok meg, akik fontosak Nektek.
2014. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk hatalmas a család éppen ezért döntöttünk a kis esküvő mellett, csak a szűk család volt ott és a legközelebbi barátaink, utána ebéd, kb. 20-an voltunk, utána este hatalmas buli nálunk, tulajdonképpen házibuli volt én nem akartam ilyen népi, házasodós baromságokat játszani, meg mindenkivel bájologni (a nagy esküvőkön én mindig nézem az ifjú párt, hát nem tűnnek boldognak, minden rokonnal smúzolni kell, ha nem láttad 10 éve akkor is, na ezt el akartuk kerülni). Ja és a bulin inkább a barátok voltak, a rokonságot kihagytuk, nem úgy buliznak, mint mi :)
2014. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Hát nálunk a szűk család is elég nagy... plusz szeretünk bulizni :) nálunk 120 fős lagzi lesz.
2014. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!! Az én családom vagy is rokonságom imád bulizni!! De viszont az anyagiak egy kicsit hát nem túl jó!! De a szüleim állják az egészet!! Ép most beszéltem anyummal és mondta,hogy ha kicsi esküvőt szeretnénk akkor amit rá költenének azt a maradék pénzt nekünk adnák!! De viszont mondtam azt is ,hogy milene ha csak 50-en lenék ere azt mondta,hogy sértődés lenne szóval nem tudom. Én szeretnék egy olyan esküvőt mint a tesómé volt ott is 75-en voltunk. ÁÁ nem értem ezt az egészet!!
2014. febr. 14. 16:16
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem csak az unokatestvéreim (és párjaik) vannak 19-en, akik nélkül el se tudtam volna képzelni a nagy napot; 106-an voltunk, reggel 7-ig roptuk. 20 fő, hát mi névnapokon, szülinapokon szoktunk ennyien (vagy akár többen) összegyűlni, és azért egy esküvő mégis nagyobb horderejű esemény, amit meg szeretne osztani az ember a hozzá közel állókkal. Mi legalább is így voltunk vele. De pl barátnőmék 16 főt hívtak meg (10 rokon, 6 barát), és még ugyan jó volt a hangulat, mondjuk azzal a társasággal nem csoda. :) Amit el lehet róla mondani: otthon volt a lagzi, vacsi közben elkezdett szakadni az eső, beázott a sátor, bevonultunk a garázsba, és folytattuk a mulatást. Ja és ugyanúgy nagy fehér ruhája volt a menyasszonynak (nem is egy olcsó darab). Nem volt menyecsketánc és hasonlók, de pl kapott mindenki szerencsesütit, amit maga a menyasszony készített. :) Az anyagiakról annyit, hogy ha már a szüleid feltétlen fizetni akarnak, miért nem osztoztok/harmadoltok? Menyasszony szülei, vőlegény szülei, ifjú pár. Így jut is, marad is, és a menyasszony is boldog lesz, hogy akkora esküvője lesz, amekkorát valójában szeretne.
2014. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%
Csak engem zavar, hogy egyes szám első személyben beszélsz? A leendő férj véleménye mi? A családjáé? Nem vadidegenektől kellene tanácsot kérned, hanem összeülni az érintettekkel és átbeszélni.
2014. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is ott bukott a dolog, hogy a TE esküvőd lesz, és nem a TI esküvőtök. Innentől kezdve teljesen mindegy, mekkorát szervezel...
2014. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!