Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Sok lány/nő miért kezeli úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok lány/nő miért kezeli úgy a megcsalást, mintha az csak a férfiak bűne lenne?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nincs ezzel személyes esetem, és nem szeretnék általánosítani sem!


De nem értem ezt a mentalitást, és egyre többször olvasok/hallok ilyet.

Ha a férfi lép félre, akkor micsoda mocsok szemét, aki nem bírt a farkával, szegény nő, ő ártatlan, ő semmiről sem tehet. Pont.

Ha a nő megy félre, akkor meg hirtelen mindkét fél a hibás, meg különben is a pasi nézzen magába, biztos elhanyagolta a csaját, biztos nem szerette eléggé, stb stb stb, a lényeg, hogy a pasi sokkal hibásabb.


Ugyanúgy olvasok sok olyat, hogy ha nő csalta meg a párját, akkor egyből "biztos a lelki világa", "biztos becsapták", "biztos csalódott a párjában amit a pasija nem vett észre" stb, tehát megy a mosdatás, de ha pasi csalja meg a csaját, akkor le van rendezve annyival, hogy "dobd ki azt a disznót, erre NINCS mentség".


Még egyszer leszögezem, tudom, hogy ez nem a többség, de nem értem ezt a mentalitást. Férfiaknál ezt nemigen látom/hallom, de nőknél elég sokszor.


Egy példa: Nemrég láttam egy cikket, ami arról szólt, hogy egy csaj csúnyán megcsalta a pasiját, aki erre bosszút állt. (nem erőszakosan, de eléggé kreatívan) Őszintén a csaj megérdemelte.

Erre jött minimum 6-7 lány, aki elkezdte mosdatni a csajt, hogy ez nem csak 1 emberen múlik, meg nézzen a pasi magába, meg ilyen pasit jó is, h megcsalt stb, effektíve nekik még a pasas volt a bűnös, amikor a csaj k¤rt félre.


Persze tudom, hogy nem szívesen ismerik be, hogy a saját nemükből való ember a hibás, de sok lány is kiosztotta ezeket, hogy mégis miért a férfi a bűnös, amikor egyértelműen a lány a hibás.



Miért van valakinek ilyen mentalitása?

Ha a nő lép félre, akkor miért evidens nekik, hogy mind a két fél hibás (de persze a férfi jobban szerintük), míg ha a férfi lép félre akkor a nő az ártatlan bárányka?

Ti mit gondoltok?


És nem 15 éveseknél látom/olvasom ezt, hanem huszonéveseknél vagy akár harmincasoknál is.

Az ilyen fesztiválos hülyeségeknél is. A lány lefekszik a jegyért, akkor is le van rendezve annyival, hogy "oké ribi, de milyen pasi az aki ilyet csinál" stb.


Miért van ez? Vagy én látom rosszul?



2016. júl. 17. 22:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

" Ha ezt szánsájdoll meglátja :P :D"


Érdekel valakit az a habzós szájú femináci? :D


(Ergó én mostanában elég keveset vagyok a kategóriában, az említett nick alatt meg mindig valami turbófeminista marhaság van ha ritkán meglátom.)

2016. júl. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%

2-sel értek egyet.

Egyébként a vicc az, hogy a környezetemben messze a nők lépnek többet félre.

2016. júl. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég összetett. Részben a média, ami mindig azt sulykolja, hogy a nő bármit megtehet mert NŐ... Aztán igazából az egész nem más, mint egy kihasználás. A reklámok 95%-a valami mutatósabb női példány.. nem véletlen.


Aztán.. Lehet hogy most olybá tűnik, mintha védeném az ilyen "nőket" de nem. Viszont tény, hogy egy nőt érzelmileg sokkal könnyebb behálózni. Elég egy nem túl odafigyelő pár (és itt most nem arra gondolok aki dolgozik este 8ig hogy legyen miből megélniük, aki ilyen mellett megy félre az nagyobb kur va, mint az aki a következőnél) hanem arról, aki ha otthon van se foglalkozik a párjával. Szex kaja tiszta gatya megvan és ennyi. Az ilyen helyzetben élő nő, ha van egy kicsi ambíciója és életkedve, akkor inkább kilép a kapcsolatból. És van a másik, aki az első kedveskedésre félre megy.


Nézzük a férfiakat... Itt is elkülöníthető pár kategória. Az első, akinek nem való a monogámia. Szerintem ezen nincs mit vezércikkezni, bár nem értem akkor minek megy párkapcsolatba. A másik, aki valamit nem kap meg. Őszintén, hányszor ez a kifogás rá? Jó mondjuk akinek napi szinten van igénye pl a szexre (mert hát hányan erre fogják) és kéthetente kap, az érthetőbb, mint az, aki megkap mindent (kaja, ruha, fedél a feje felett, boldogság) és mondjuk az asszonyka 1 valamit nem enged szexben... Na meg nyilván vannak a terrorsárkányok, de azoktól is ugyanúgy el lehetne szakadni, csak hát a kényelem... És akkor van még az aki szimplán nem bír ellenállni ha valaki csábítgatja. Szerintem sokan azt hiszik, ez van ezért mentegetik magukat a nők, ezért nevezik gátlástalan faroknak.. stb.


Szerintem, egy megcsalásnál meg kell nézni a párkapcsolatot. Nem lehet kimondani egyértelműen hogy csak az egyik fél a hibás. Kivéve a nem hétköznapibb elemeket (pl nem monogámok).


A lány miért fekszik le a jegyért? Ez is ilyen elcseszett nevelés... Mert dolgozni lusta... az ilyenre mit mondjak? Mindig is kitartott ribi lesz.


Egyformán elítélem a megcsalást, akár nő akár pasi teszi. Ha valami nem jó, lépjen ki. A fesztiválozás... Hát... Kinek hogy, én nem is járok ilyenekre, de ha megyek valahová inkább elmegyek diákmunkára, vagy az ösztöndíjamból fizetem. Nekem szégyen ez hogy ilyen nők is vannak, pláne, hogy sokaknak normális. Nem csak a férfiaknál van. Emberileg nem tudok egyikre se nézni.


20N

2016. júl. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Azoknál a lányoknál, akik ezeket a félrelépő ribizliket mosdatják, szinte biztos, hogy személyes érintettséget takar a dolog, és a lelküket nyugtatják, hogy ha kiderül, hogy ők is félrek úrtak, akkor ők nem, vagy csak kicsit lesznek hibásak. Azért hibáztatják a férfiakat, mert a lelkük mélyén nagyon is jól tudják, hogy ők a hibásak a történetben, ezért mindenféle mű indokot, mentegetőzést kitalálnak, hogy "nem törődött velem", és így tovább. De ha a férfi lép félre, akkor nincs szükségük a mentegetőzésre, meg a hasonló gusztustalan hazugságra, csípőből rávágják, hogy erre nincs mentség, ne is próbálja a pasas megmagyarázni.


Az ilyen "parti-k* rvák" meg külön kategória, de tulajdonképpen ezekből lesznek az ilyen "megcsalás mindenképpen a férfi bűne" típusú ri bancok. Ezek nem lányok, hanem a női nem szégyenei, ezeknél még a hivatásos prostituáltak is "jobbak".

2016. júl. 18. 09:49
 15/19 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam még egyik fórumon de szerintem teljesen igaz!


Vagy mennyire igaz az, hogy a védők is megcsalók?

2016. júl. 18. 09:50
 16/19 anonim ***** válasza:

Abban is van igazság.

Próbálj meg kiírni egy kérdést a kakukkfiókákról a családi kategóriában, sokáig nem lesz kint.

Persze nem véletlenül...

2016. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Sunshinedoll ***** válasza:
49%

Ha engem megcsalnak, nem az én hibám. Ha a páromnak valami baja van, akkor jöjjön hozzám, és beszélje meg velem, és sírja el a baját, ne pedig megcsaljon. Lol???


Lehetek én akármilyen csodálatos király barátnő, ha a párom meg aar csalni, úgyis megcsal. Ez nem az én hibám.


Lehetnek okok, amik megcsaláshoz vezetnek, de szerintem az nem a megcsalt fél hibája, ha a partner a kommunikáció helyett a gyökér megoldást választja.


Tapasztalatom szerint általában a nők bosszúból kefélnek félre, a pasik meg szimplán azért, mert félre akarnak kefélni. Ettől függetlenül mindkettő elég gyökér megoldás.

2016. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én ilyesmivel konkrétan nem találkoztam még. Vagy csak nem emlékszem rá. Főleg itt gyakorin , a csajokat és szét szokták szedni ha kiírják, hogy megcsalták a párjukat.


Szerintem nemtől függetlenül az a hibás a megcsalásért, aki ezt megtette. Ha a pasi csalt akkor ő, ha a nő akkor ő. Ugyanis ha problémájuk van egymással , vagy az egyiknek a másikkal, akkor le kellene ülni megbeszélni.

Amennyiben már a megbeszélésben nem partner valamelyik fél, vagy nem tudják megoldani a problémát, sokkal tisztább szakítani, mint a másik háta mögött sunnyogni, eljárni mással dugni.


Egy nő is ugyanolyan ordas qurva, mint egy férfi, ha félremegy. Sajnos sok a gerinctelen, gyáva ember, és egyre csak szaporodnak.:(


30/N

2016. júl. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, én viszont ismerek ilyen esetet, ismerősi körben történt.

Egy csaj félredugott, amit megtudott a pasija, és kipenderítette az utcára. Az egyik barátnője úgy védte a csajt, mintha az élete múlna rajta, ő beszélte tele a fejét, hogy a pasija a hibás, mert biztos elhanyagolta, stb, meg milyen szemét ugye, hogy kidobta a hűtlen lányt az utcára.

Később kiderült, hogy a dicső védelmező barátnő folyamatosan csalta a pasiját, ami szintén kiderült, és őt is szépen lapátra tették, ugyanazt átélte mint a "védelmezettje". Szóval igen. Az ilyen mosdatás és védelmezés az esetek 90%-ában szinte biztos, hogy személyes érintettséget takar.

Több olyan esetet ismerek távolabbi emberekről, hogy ha a pasi félrelépett, akkor arra "nincs mentség", de ha csaj tette meg, akkor meg megy a mártírrá avatás, pont azért, hogy enyhítsék azt a körülményt és dühöt, ha netán kiderülne, hogy a mosdatók is sárosak a saját kapcsolatuk szétesésében.

2016. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!