Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Teljesen elképzelhető, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen elképzelhető, hogy egy szellemileg tökéletes épp ember, megbolondul ha megcsalják?

Figyelt kérdés

Az intézmény ahol dolgozom, fogyatékos személyek otthona, mindenféle megtalálható, de nem az a lényeg, hanem egy számomra abszolút kirívó eset.

Bent van egy néni ott, aki azért került be, mert szellemileg leépült, belebolondult abba, hogy a férje megcsalta.

Mindig hangosan mondja is, hogy 'megcsalt a férjem' sokszor szidja is, nekem ez annyira érdekes, de mások meg azt mondják, hogy simán lehetett akkora a szerelem, hogy a néni nem tudott túl jutni rajt (kb 50 éves volt, mikor megcsalta).


2017. jún. 25. 06:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%

Ilyet még én sem láttam.

30/f

2017. jún. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én is csodálkoztam, szoktam is hallgatni amiket mond, általában 5 percbe elmondja 3szor hogy megcsalta a férje, dünnyög valamit, de nem szomorúan fogja fel vagy valami, egyszerűen csak már mindig ezzel foglalkozik, és az a hihetetlen, hogy 80 feletti a néni, tehát 30 éve az teszi ki a napját, hogy azt mondogatja hogy megcsalt a férjem?
2017. jún. 25. 07:03
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj, hogy az emberek magasról tesznek a pszichológiára, pedig az teszi ki az ember egyik legnagyobb részét.


A psziché, a lélek. Ha valamit nem dolgozol fel, akkor az emészteni fog téged.

A mostani idős generáció pedig szinte semmit nem tud a lélekről, a pszichológiai dolgokról.

Csak panaszkodni, egózni..stb.. tudnak, mert ezt tanulták a szüleiktől, nagyszüleiktől, de hogy egy traumát hogyan kell feldolgozni, azt már nem, szerintem annak idején ez tabu is lehetett, meg nem volt a birtokukban annyi információ, hogy ezt megoldják.


Teljesen elképzelhető az eset. A mostani idős emberek legtöbbje megkeseredett, szidalmazza a másikat. Változni képtelen, makacs, önfejű.

Ja, és a legszebb, mikor azt hangoztatják, hogy ők mindig mindent jobban tudnak.


Csak hát sajnos, ahogy a példa is mutatja, egy olyan egyszerű, hétköznapi dolgot nem tudnak feldolgozni, mint pl. a megcsalás, vagy mondjuk párjuk elvesztése.


És igen, a bánat, a fájdalom, a téged ért sérelem képes arra, hogy felemésszen, ha hagyod, és nem engeded el a múltat és nem dolgozod fel a történteket.

2017. jún. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon igazad lehet, de nagyon érdekes eset.
2017. jún. 25. 07:26
 5/22 anonim ***** válasza:
71%

Szembe szomszéd az után bolondult meg, hogy elhagyta a felesége​. A nő az osztályfőnököm volt.

Nem tudni, mi zajlott a négy fal között. De amíg együtt voltak, addig a férfi normális tagja volt a társadalomnak.

Most amolyan falu bolondja, de a rosszabb fajta. Zaklatja a nőket, riogatja a kutyáival a gyerekeket, szemetet gyűjt, és egyetlen témája, hogy minden nő qurva.

2017. jún. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Sosem hallottam még ilyenről, ezelőtt, nagyon durvának tartom.

Legrosszabb esetben is megcsalást 2 év alatt annyira kilehet heverni, hogy már ne legyen minden gondolata az az embernek.

2017. jún. 25. 08:33
 7/22 anonim ***** válasza:
66%
Beakadt nála a lemez.Nem azért bolondult meg,mert megcsalták,hanem szellemileg leépült,és kiragadta ezt a témát,amit ismételget.
2017. jún. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
De pont akkor 50 évesen épült le szellemileg?
2017. jún. 25. 08:51
 9/22 A kérdező kommentje:

Van a demencia (öregkori elbutulás), de ez egészen más, találkoztam mindkét fajtával.

Az aki szellemileg leépül, tehát ő úgy 'bolondul meg', és van aki öregségére elbutul

2017. jún. 25. 08:53
 10/22 anonim ***** válasza:

Rövid válaszom: nem.

Bővebben: fogyatékos nem lesz senki 50 évesen, a fogyatékosság ugyanis azt jelenti, hogy egy képesség nem alakult ki. Lehet demens, elbutult, leépült, ami egy már kialakult képesség elvesztését jelenti, ennek viszont mindig organikus (szervi) okai vannak, és nem pszichés (lelki).

Tehát sem fogyatékos, sem leépült nem lesz senki azért, mert valamilyen lelki trauma érte.


A néni, akiről írsz, valószínű, hogy nem fogyatékos, hanem vagy pszichotikus, vagy demens. A demenciát már írtam, szervi oka van, agysorvadás, agyi keringési zavar, stb. A pszichózisnak meg nem mindig tudjuk az okát, de egy biztos: egyszeri trauma nem okoz elmebetegséget. Lehet, hogy pont akkor "kattant be", amikor a férje elhagyta, de nem azért. Ha a férje nem csalja meg, akkor kialakult volna a betegsége akkor, amikor a munkahelyéről elbocsájtják, amikor az anyja meghal, amikor a gyereke érettségizik, stb, stb.


Mondom ezt mostani idős generáció tagjaként...

2017. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!