Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Mi visz rá egy embert a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi visz rá egy embert a megcsalásra?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy elmúlt a szerelem, de ettől miért kell megalázni a másikat? Miért nem lehet kilépni a kapcsolatból előbb? Hogy lehet gondolkodás nélkül ilyet elkövetni? Hogy tud az ilyen ember utána a párja szemébe nézni/egyáltalán tükörbe nézni?

És nem csak a megcsaló szemszögéből, de azzal, akivel csal, ő hogy megy ebbe ilyenbe (tételezvén, hogy tud arról, hogy a másik ember nem egyedülálló)? Szerintezek minden ilyen ember aljas, aki ilyet tesz, függetlenül a körülményektől vagy van olyan helyzet, ahol "elnézhető" (vagyis kevésbé botrányos)?


Ha van személyes tapasztalatotok (aki megcsalt és akivel csaltak), nagyon kíváncsi lennék a ti indítékaitokra. (És aki a kérdésre válaszol, azt nem lesz lepontozva, mert nem értek egyet vele vagy elítélem stb)



2018. dec. 14. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Férfiként tudok nyilatkozni. Először 16 évesen csaltak meg (barátnőm is 16 volt) egy 35 éves tanárral. Gondolom lenyűgözte a csajt az érettebb férfi. Nyilván még gyerekek voltunk mindketten, a tag előnyben volt..meg hát ugye tanár. Szóval könnyen levette a lábáról.

Házasságban úgy gondolom az elhidegülés, szexhiány az elsődleges indokok. Nagyjából ugyanannyi férfi mint nő csalja meg a másikat.

2018. dec. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hová lettek a pár nappal ezelőtti válaszok?
2018. dec. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
A szexuális változatosság iránti vágy
2018. dec. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Az èn ismerosom kozul van egy par ,akik szeretok voltak.Szerelem lett ,de gyerekek voltak mind ket helyen.Aztan a no ki lepett a hazassagbol,mert mar nem birt ra nezni a ferjere sem,a pasi is meg tette.Azota egyutt vannak.Legtobb ember fel,mit mondanak a baratok,csalad,rokonok.Nem lep akkor sem ha a ferfi alkesz,sem ha a no .....Sokszor a 3 fel mar a mento ov,csak ugy merik meg lepni,h ne maradjanak a rosszba.Ezt tobb helyen lattam.Azt ,h helyes ez vagy sem ,ugye tudjuk ra a valaszt.Viszont az anyosomek is ugy elnek,h vitak sorozata,csalas amirol tud anyos,de nem lepnek mert az ciki.
2018. dec. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Vágy, kíváncsiság, ilyenkor annyira erős benne a vágy, hogy lusta ellenállni. Rávehetné magát, hogy álljon meg , és ne tegye, de annyira erős a vágy, és annyira tudja, érzi, hoy "ez most jó lesz", hogy tehát lusta szabályozni/visszafogni magát, és inkább nem érdekli. Csak a jelen pillanat, a jelen pillanatban meg olyan erős a vágy. Vagy pedig pl ilyen felsőbb elrendeltetés is lehet esetleg énszerintem. Hogy pl adott pasinak már egy másik csajjal kéne lennie, mert így tervezték el születésük előtt, de nagyon ragaszkodik ahhoz a csajhoz, akivel éppen aktuálisan együtt van; pedig mindenféle asztrológia szerint is az jön ki, hogy a másik csajjal össze kéne jönnie, akár , hogy titokban, 3. félként is lép be a kapcsolatba, hogy pl tudjanak egymásnak tapasztalatot átadni, ez lehet szellemi is, nem csak fizikai. Szal, hogy annak az adott két embernek mindenképpen együtt kéne lennie, járnia kéne; akár még úgy is, hogy egyikük, vagy a pasi , vagy neki a barátnője- megcsalja a másikat. Én még ilyen kifacsartat is el tudok képzelni. (Nem csaltam meg senkit.)
2018. dec. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
*És mástól se várom el, és nem is bíztatom. Vannak olyan esetek énszerintem, amikor lehet, hogy ahhoz is hatalmas lelki erő kell, hogy megcsalja valaki a párját, meg ahhoz is, hogy ne. Mert pl vele is jól érzi magát, de egy új valakit megismer (nem direkt , járási célból, hanem az egyszerűség kedvéért most mondjuk azt, hogy "véletlenül" összefutnak-megint ilyen felsőbb tervezés-jellegű utalás); szal tehát valakibe belébotlik, és akkor az új valaki már közelebb kezd állni a szívéhez. És akkor tehát ahhoz is hatalmas nagy lelkierő kell, hogy ne csalja meg, meg ahhoz is, hogy megtegye. Mindkét lelkierő, mindkét eset; figyelemre méltó (lelkierőről, teljesítményről tesz tanúbizonyságot). Valahol talán mind a kettő erőfeszítés elismerendő. Valamint, ha már születésünk előtt úgy voltunk, tudtunk róla, úgy jöttünk le, már eleve tudtuk tehát, mind a három fél tudta; hogy benne van a pakliban, hogy az egyik majd megcsalja a másikat; tehát itt meg akkor nem lehet hibáztatni a másikat, mert születésünk előtt ezt tudtuk tehát. És lehetnek még olyan esetek is, amikor a másik 'kénytelen' beáldozni magát, és megcsalni, elvinni a balhét, hogy az a másik kettő együtt lehessen. Hogy tovább fejlődhessenek, tanulhassanak valamit egymástól. Nem mondom, hogy fixen így van, mert én sem tudhatom, csak talán valamennyire elgondolkodtatóak ezek a sorok.
2018. dec. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

*Ja és pl mégegy érdekességet mondok, hogy például nagyon materialista szempontból, amikor a másik lelkét teljesen figyelembe veszi; az jön le, ha így, ennek mentén végiggondolja, hogy 'miért ne tehetné meg?'. Ha viszont meg ilyen spirituálisabb verzióban gondolja végig, akkoris szintúgy ugyanaz jön ki, hogy "miért ne tehetné meg; hogyha pl születésünk előtt ezt úgyis elterveztük; tudtuk, tudomásunk volt róla". Csak középen állni rossz, aki nem tudja, hogy mit csináljon, és akkor ott áll egy helyen, középen. Pedig pl a vágyakat a felsőbb én is generálhatja. PL ha már két embernek nem kell együttlenni akkor is, meg v pedig például, ha két valakinek már nagyon együtt kéne lennie egy párként.

Meg pl lehet még az is benne, hogy nem tesz saját maga ellen, hogyha pl ott lenne a lehetőség, és mégis kihagyja. Mert hátha olyan felemelő és jó lesz, hogy nem érdemes kihagyni, mert belülről mégis hajtja valami hatalmas, akár varázslatos vonzás. (Én nemtom, én csak leirkálgattam amik jöttek most nekem gondolataim)

2018. dec. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

* ehelyett: "nagyon materialista szempontból, amikor a másik lelkét teljesen figyelembe veszi"


Teljes mértékben figyelmen kívül hagyja. Ezt itt elgépeltem.

2018. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Csaltam már én is. Velem is csaltak. És én is lettem megcsalva.


Vegyük akkor sorban.

Én miért léptem félre? (Nem mentségnek írom, mert én is úgy gondolom, az nincs a megcsalásra. Csak az akkori körülményeket írom le.)

Hosszú kapcsolat, kezdett eléggé ellaposodni. Igyekeztem feldobni, programokat szervezni. Közös gyerek is volt, na az ő felügyeletét is megoldottam az ilyen esetekre. Legtöbbször a válasz, inkább maradjunk otthon, neki nincs kedve semmihez. Jó, oké... Aztán volt, mikor csak annyit akartam, hogy kettesben legyünk. Áthívta a haverjáékat... Aztán volt, hogy begyanúsított, hogy én a legjobb barátnőmmel... A pontot az I-re, ami a megcsalást idézte elő, az a reakciója volt, mikor közeledtem hozzá "Ugye nem várod el, hogy 12 óra munka után még meg is ba$$zalak?"

Mondanom sem kell, nem sokkal később szét is mentünk.


Mikor velem csaltak, volt, hogy azt se tudtam, hogy az illető kapcsolatban van, azt hazudta, szingli (azóta gyerekük van). Másik pasi meg kb minden nőt meg akart dugni az éppen aktuálisok mellett is. 5 évig fűzött, mire úgy voltam vele, hadd örüljön a hülye. Azóta nős, nem tudom, a feleségéhez mennyire hűséges...

A harmadikkal barátok voltunk, mikor rossz passzban voltam, elmentünk bulizni, és talán sokat ittunk, vagy más oka volt, de megtörtént... Szintén nős már, ő azt a lányt vette el, akit megcsalt velem (is?)


Aki engem csalt meg:

Kidobtam, mert kezdtem unni, hogy mindig csak este ér rá, és a program csak az ágyba szól, + volt, hogy napokig nem értem el. Miután szakítottam, tudtam meg Facebookról, hogy 1 hónapja van neki nője. Engem meg csak szexre tartott... (Szerencsére nem volt hosszú kapcsolat.)

2018. dec. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Te nagyon fiatal lehetsz , hogy ilyen kérdéseket teszel fel....nagyon sok oka lehet....


az emberek gyávák és lusták

2018. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!