Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért verik olyan nagy dobra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért verik olyan nagy dobra manapság a "megcsalás"?

Figyelt kérdés

Régebben még érhető volt. Vallás, elferdült erkölcsi normák követése, megfelelés, stb...

Manapság viszont? Ki követi a Bibliát? Az ember alapvetően nem monogám. Csakis erőszakos dogmák kényszerítenek bennünket a "hűségre".

Azért rakom ezeket a szavakat idézőjelbe, mert nincs is mögöttes tartalmuk, nem szabadna léteznie ezeknek a szavaknak egy kapcsolatban.

Mi férfiak ösztönlények vagyunk. Nem érzelemből kefélünk, hanem puszta hedonizmusból. Attól még imádjuk a feleségünk, párunkat, nem akarjuk mással leélni az életünket, csak vele.

Viszont, ha kapcsolaton belül egy nő nem akar, nem úgy akar, nem annyit akar szexelni, mint egy férfi, csak erősbíti a férfit a "félrelépésben".

Mi férfiak nem bosszúból vagy érzelemből "botlunk meg", hanem puszta pillanatnyi örömszerzés miatt. A nőket viszont csakis az érzelem és a bosszú motiválja ebben. Ez nagy különbség és az utóbbi igenis bűn!

Hogy gondolhatja bárki is, hogy veszi a bátorságot, hogy korlátozza egy másik embert abban, hogy boldog legyen? A szex öröm, és ha nincs megfelelő mennyiség és minőség, valamint izgalom, akkor a férfi korlátozva van az egészséges mentális állapotának fenntartásában.

És mit képzel magáról a nő? Képes egy jól működő házasságot is eldobni azért, mert a férfi egy pár percig jól érezte magát. Holott semmilyen más motivációja nem volt, csak a pillanatnyi öröm arra a pár percre.

Nem gondolkodott közben azon, hogy más nővel akarja leélni az életét, más anyát akar a gyerekeinek. A nagyképű, önző nők pedig magukból kiindulva félreértelmezik a szex okát és átverve, kihasználva érzik magukat, holott erről semmilyen szó nincs.


Mindezeket gondolom úgy, hogy soha nem "csaltam meg" még senkit.

29/F


2019. jan. 16. 10:58
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
0%

#30


Hmmm, egy Gábort ismerek innen, nem tudom róla van-e szó.


A kérdezővel amúgy nem értek egyet. Bár a hűségben én sem hiszek már, mert csaltak már meg. Bár jogosan elvileg.


Olyan szép mikor leírják, hogy milyen kellene, hogy legyen, de ez nem a valóság és emiatt még rosszabb olvasni, mert ugye ott a remény, hogy "talán mégis van"...


De így 27 évesen már nem nagyon tudom miben gondolkozzak. Az életem elcsesztem, vegetálok, kiút nincs amennyire tudom.


Pénzügyi okokból fogyok el mint a gyertya. "Szerencsére" jó vastag gyertya, szóval most még jó is lesz pár hónapig.

2019. jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
92%
Még a macska is megtanulja hogy nem sz@runk az alom mellé, az ilyen férfiak miért nem tudják, hogy nem sz@runk oda ahol "enni kapunk"?
2019. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, majd ha lesz a hátad mögött legalább egy kapcsolat, akkor beszélj. Süt rólad, hogy pinát csak képen láttál
2019. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:
4,5 éves kapcsolatban vagyok. :)
2019. jan. 16. 12:57
 35/52 anonim ***** válasza:
80%
Ha kapcsolatban vagy, akkor miért cseszted el az időt ezzel a kérdéssel ha du.hatnál is helyette?? Gondolom nem kapsz p.ncit es fel cseszte az agyad!! :)
2019. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:

Ne gondolkodj, az nem megy neked.

Nem arról írtam, hogy egyfolytában félre KELL kúrni, hanem arról, hogy nem bűn, hanem biológiailag kódolt, hogy megesik.

2019. jan. 16. 13:03
 37/52 anonim ***** válasza:
93%
Mert a megcsalás tulajdonképpen egy íratlan szerződés megszegése. Semmi gond azzal, ha végig akarod kefélni magyarországot. Váljék egészségedre. De akkor ne legyék kapcsolatban, ne hazudj a másik szemébe nézve hűséget, ne pazarold az idejét. Az gerinctelen, féreg dolog. Akkor legyél szingli és kefélj heted hét országra. De ne a másik háta mögött.
2019. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
93%
Bilógiailag kódolt akkor lenne, ha az utcán elkapnál egy nőt, és helyben megbsznád.
2019. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan nők, akik nem bosszúból lépnek félre.. és olyanok is, akik, szeretik a férjeiket, csak ők is kalandra vágynak, vagy nem kapják meg otthon, amit szeretnének szexuális úton - ahogy Te is írod. Nem minden nő akarja elhagyni a családját a szeretője miatt.. Szerintem amúgy ez az egész sokkal bonyolultabb annál, mint ahogy azt itt néhányan előadják..
2019. jan. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

"Csakis erőszakos dogmák kényszerítenek bennünket a "hűségre"."


A nyugati világban senki nincs rákényszerítve, hogy hűséges legyen, az erre vonatkozó dogmákat valaki elfogadja, valaki nem. Ha csak szexpartnerek, szeretők vagy barátok vagyunk extrákkal, esetleg nyitott házasságban élünk, akkor azzal és akkor qúr a másik mellettem, akivel és amikor szeretne és ezt nincs jogom számon kérni rajta. Viszont onnantól, hogy párkapcsolatban vagyunk és nem tisztáztuk külön, hogy ez egy nyitott kapcsolat, akkor ugyan nem a "dogmák" miatt, hanem inkább a másik fél iránti tisztelet miatt elítélendő félredugni és a másik fél teljesen jogosan neheztel és kéri rajtad számon, ha megteszed. Ha házasságban élünk, amit azért vállaltunk, mert elvileg szeretjük egymást és együtt szeretnénk leélni az életünket, akkor természetes, hogy nem teszünk egymással szándékosan olyat, amivel megbántjuk a másikat.

"Hogy gondolhatja bárki is, hogy veszi a bátorságot, hogy korlátozza egy másik embert abban, hogy boldog legyen?"

Mindenkinek a saját felelőssége úgy élni, hogy boldog legyen, nem mások feladata ehhez asszisztálni. Azzal, hogy megcsalod a feleséged, aki nem egyezett bele abba, hogy a kapcsolatotokban megengedett a másokkal való szex te ugyanúgy korlátozod őt a boldogságban, mivel őt az teszi boldoggá, ha csak vele fekszel le. Ha nem tudtok úgy együtt élni és olyan kompromisszumokat hozni, ami mindkettőtöket boldoggá tesz, akkor nyilvánvaló, hogy nem illetek egymáshoz, nem működik a kapcsolatotok.

Ha a templomban, a pap előtt valaki megesküdött, hogy holtomiglan-holtodiglan, akkor pedig a saját szájából csinál segget, ha utána vergődik, amiért a felesége lelép, miután megcsalta, mert egy templomi esküvő szerintem nem csak "szép" meg "hagyomány", hanem egyben azt is vállalja vele az ember, hogy keresztény értékeket képvisel, vagy legalábbis egyetért velük. Persze egyszerűbb a másikra hárítani a felelősséget és erkölcsöt csinálni a saját állati viselkedésünkből, de nem ettől lesz erkölcs valami, legfeljebb csak körberöhögnek és szépen elmaradnak mellőled az emberek.

Az pedig, hogy te ösztönlény vagy a te személyes problémád, de csak a magad nevében beszélj, ne vetítsd ezt ki minden férfira, mert nincs igazad.

2019. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!