Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ha megcsalom a párom és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha megcsalom a párom és tényleg a bűntudat szikráját sem érzem, semmit, akkor gonosz ember vagyok, aki jobban teszi ha szakít a párjával mert az jobbat érdemel. Jól mondom ugye?

Figyelt kérdés
Ezen kattogok, még csak meg sem bántam....

2019. ápr. 10. 18:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
40%

"A bűntudat ilyenkor már nem természetes-ösztönös érzés, hanem a társadalmi berendezkedésink következménye."

Nem, te idióta. Az emberi kapcsolatok tulajdonképpen megállapodások, még ha nincs bírói úton kikényszeríthető szankciójuk, akkor is azok. Ha valakivel kapcsolatot kezdesz, akkor implicite VÁLLALOD, hogy nem szexelsz mással. Érted? Most az, hogy te a hülye evolúciós baromságaiddal mire jutsz, mindegy.

Az emberi együttélés alapja, hogy nem tesszük azt mással, amit mi sem szeretnénk, hogy velünk tegyenek. Ennek része, hogy betartjuk az ígéretünket, és a másik számolhat ezzel. Ez nem pusztán morális papolás, hanem konkrétan erre épül az emberi társadalom. A politika, a jog, a piacgazdaság. Ezt megszeged azzal, hogy hazudsz a másiknak. Márpedig ha megcsalod a másikat, akkor hazudsz neki, megszeged a szavad.

2019. ápr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ezért mondom, hogy társadalmi berendezkedés. Ami nálunk a monogámia. Nekem nem úgy tűnik, hogy az arabokat zavarná a többnejűség. Vagy ott vannak az amcsi közösségek, akik már poligám településeket hoztak létre, és nem zavarja őket, ha valakinek több párja van. Mert nekik ez a normális.


Simán benne lehet a pakliban, hogy a kérdezőnek is belül ilyen felfogása van. Például azért, mert anyuci-apuci is folyton félrement, és már kisgyerekként rögzült benne, hogy „ez a normális”. Mégha mindvégig tudta is, hogy nálunk nem ez az elfogadott társadalmi berendezkedés.

2019. ápr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Utolsó.


Figyi, nem az eltérő társadalmi kultúrákkal van a baj, és nem is arról van szó. A kérdező gondolom perpill nem többnejű kapcsolatban él a párjával, de még csak nem is nyitottban. Ezért foglalkoztatja a kérdés. (Van egy berendezekedése a kapcsolatában, zavarnia kéne, de mégsem érez bűntudatot)


Semmi gond azzal, ha valaki a poligámiát akarja a monogámia helyett ( tegye). De a példádidban is ott van a KÖLCSÖNÖSSÉG. Egó ők tisztában vannak vele, hogy ebben a berendezkedési firmában élnek. Az ő kapcsolatukban ez nem így van, hanem jelenleg valaki becsapja a másikat, és a másik erről mit sem tud. Érted a különbséget?


Lehet undorító hippi módra kommunákban is élni, én azt mondom, jó is volna ha az összes ilyen elhúzna szépen egy ilyen kis közösségbe, hogy velem pl véletlenül se találkozzon egy ilyen nyomorult sem, aki hazugságra építi a kapcsolatát. - És persze ők is boldogan élhetnek a fertő közepén.


Szóval be lehet rendezkedni nyitott kapcsolatra/házasságra, elhúzhatsz az arabokhoz is, és lehet több nejed, ha azt gondolod, az a jobb. ( Én nem láttam ilyen tanulmányt, mi szerint valóban jobb lenne btw) Egyelőre nem tudja a kérdező sem, miért sztoikus.


Lehet ez is, hogy ő nem monogám, akkor rájön előbb utóbb, de könyörgöm ne manipulálj és kampányolj a poligámia mellett, mert undorítónak tartom, amikor a saját kis elképzelését valaki a többi emberre is ki akarja vetíteni. Valakinek működik a dolog, valakinél nem és nem i szeretné, bármilyen meglepő.

2019. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Hát...en sem a poligámiát akartam belekeverni de mindegy...
2019. ápr. 12. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!