Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit szólnál hozzá, ha a párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnál hozzá, ha a párod az anyjához menne be enni mikor hazaér, habár te órákat töltöttél azzal, hogy főzz neki?

Figyelt kérdés

Egy házban lakunk, de külön szinten, külön háztartás, bejárat.


Sorozatban megesik, hogy a párom, mikor hazajön munkából, előbb megy be az anyját üdvözölni, nála is eszik, és csak esetleg fél óra, egy óra múlva jön fel hozzám, és már nem kér enni, holott dolgoztam a kajával, vártam rá.



2019. júl. 24. 07:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy ebben a szituációban téged mi bánt igazából.

Ha az bánt, hogy az anyukájához megy előbb, és úgy érzed, te még mindig csak a második vagy számára az anyja után, akkor szerintem le kell ülni a férjjel, elmondani ezt neki, kérni, hogy ő is beszéljen őszintén. Hogy ti már külön család vagytok, és neked rosszul esik, hogy ezt a hétköznapokban nem érzed. Aztán erre lép valamit, és ebből már ki lehet indulni.

Ha viszont csak az zavar, hogy potyára főzöl, akkor nagyon egyszerű. Rákérdezni, hogy akkor legyen ez a rendszer? Hogy anyósnál vacsorázik? Mert akkor csak magadra és a gyerekre (ha van) főzöl, rá nem vártok. És ebben az anyóssal is megegyezni. Vagy abban maradni, hogy felváltva főztök, de akkor a férjed ne egye tele magát az anyjánál a te napjaidon, mert az tényleg pazarlás.

2019. júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

sehol nem írtam, hogy férj-feleség az alapszituáció, mert nem az.


azt írtam, hogy a párom, és nem a férjem, anyós szót sem használtam, mert nem az.


azt is írtam, hogy az külön lakrész, gazdaságilag önállóak vagyunk, azt a párom építette hozzá a házhoz, ahol most lakunk.

2019. júl. 24. 10:01
 13/18 anonim ***** válasza:
66%

#5. Pont a hozzád hasonló megközelítésű nőkre gondoltam, hogy ők ott nagyon jól éreznék magukat, mivel nem kell főzniük.

33/f

2019. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%

Hát inkább enném anyám főztjét, mint a feleségem reform sz*rjait. 100X elmondtam már neki, hogy mit és hogyan csináljon, de neki a főzelék is csak egy híg f*s. Amibe só kell, nem teszi bele. Amibe zsír kell, belerakja az olajat. Oliva olajjal süt, amikor köztudott, hogy nem szabad magas hőmérsékletre hevíteni az olivát, mert mérgező anyagok keletkeznek benne. Izekben gyenge, állagban gyenge a főztje. Testesebb ételeket nem csinál, mert hát az hízlal.


Aztán megjegyzéseket tesz, ha inkább veszek magamnak egy gyrost.

2019. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rosszul esne. Ha már órákat dolgoztam a konyhában, hogy finom ebéddel/vacsorával fogadjam, akkor igen, rosszul esne, hogy az óráim, amit eltöltöttem azzal, hogy NEKI főzzek, és a főztöm, amit NEKI készítettem ennyit ér, hogy az mehet aztán hűtőbe rögtön... De biztosan megpróbálnám ezt először megbeszélni vele, hogy ez nekem nem esik jól. Hogy ha rossz a főztöm, mondja meg, min változtassak. Ha meg jó, akkor vegye a fáradtságot és előbb otthon ebédelni, ha már én is fáradoztam a kajával. Ha meg ennyire nem kell, szóljon, mert jobb dolgom is van, mint potyára gürizni a konyhában, ezer más dolgot meg tudnék én is csinálni addig. Nincs azzal semmi baj, ha néha az anyjához megy be előbb, csak azért ne mindig, ha már én is készülök, neki.
2019. júl. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer ezt találtam ezzel a témával kapcsolatban. Szóval idézem, a neten találtam, nem az én gondolataim, de annyira igaz:

"szülőként nyilván jólesik, ha a gyerekünk odafigyel ránk, munka után mindennap beugrik egy kávéra, naponta többször felhív, de azzal tisztában kell lennünk, hogy ezzel a saját párkapcsolatát rombolja. Mert tulajdonképpen velünk éli az érzelmi életét, hiszen ha nekünk már elmesélte az aznapi örömét, bánatát, kevés a valószínűsége, hogy otthon újra ugyanolyan részletesen és érzelmi átéléssel teszi ezt a párjának is, aminek eredménye, hogy intimitásuk szintje lecsökken."

Szerintem tényleg így van.

2019. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
köszi 16
2019. júl. 25. 07:55
 18/18 Alexa890610 ***** válasza:

Anyuci teljesmértékben ellened játszik.

A párod pedig még mindig az anyuci picifia szerepet játssza.

Sosem fogja önmaga átengedni a picifiút.

Ülj le és beszélgess el a pároddal még azelőtt, hogy gyereket szülnél neki.

Tudom miről beszélek.

Saját tapasztalatom van egy egy ilyen anya-fiú viszonnyal kapcsolatban.

2019. júl. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!