Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Köztem és a párom között 8év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Köztem és a párom között 8év korkülönbség van működhet?

Figyelt kérdés

Tudom ez egy összetett kérdés.

Én vagyok a fiatalabb 22 éves a párom 30, közös érdeklődés, szinte mindenben egyetértünk...nagy a szerelem, jelenleg fél éve vagyunk együtt, de eljött azaz idő, hogy a jövőre is kell gondolni ami nemmás mint a gyermekvállalás.

Őszintén leültünk és elmondtuk mik a terveink Ő szeretne 1-2 éven belül gyeremket Én kicsit fiatalnak érzem magam ehhez, az elöző párkapcsolata alatt nem jött össze (4év) ezért elég sürgető lett a téma számára.

Szerencsére nálam a családi jóviszony megvan és a páromnál is.


2019. júl. 29. 15:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Nekem 6 év már működött.
2019. júl. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Egyszerű válasz: Nem. Bővített: ha gyereket akar 1-2 évrn belül, talán ne a korai huszonévesek közt keresgéljen, hanem a saját korosztályában. Ja, hogy ott nem talál? Vajon miért? Nem működőképesek ezek a "kapcsolatok" kérdező, de majd te is meg fogod látni hamarosan, hogy miért.
2019. júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

" Ő szeretne 1-2 éven belül gyeremket"

Nevetséges, szánalmas az ilyen rohanós siettetős hozzáállás. Aztán majd emiatt 4 év múlva elváltok, mert rájöttök, hogy mégse illetek össze, csak akkor meg már ott van a gyerek.


Ne siettesd ennyire a gyerekvállalást. Költözzetek össze, élvezzétek az együtt töltött pillanatokat.


"az elöző párkapcsolata alatt nem jött össze (4év) ezért elég sürgető lett a téma számára."

Vizsgáltassa ki magát, hogy meggyőződjön arról 100%-ban, hogy nem miatta nem jött össze.


Egy gyerekvállalás oltári nagy felelősség, és után az egész életet megváltoztatja. Egy gyereket nemcsak megcsinálni kell, hanem után foglalkozni vele, szeretni, törődni vele. Nemcsak annyi, hogy odaadjuk a tabletet, meg az okostelefont, hogy csöndben legyen. Játszani és olvasni kell neki.

2019. júl. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Persze tisztában vagyok a gyermekvállalás dolgaival mindkét testvéremnél ott van 1.5 - 3éves gyermek látom mivel jár. Azt hogy most valaki nem talál párt megának saját korosztályában abba most ne menjünk bele.

Vizsgálat kiderítette nála van a gond, de műttetni nem akarta magát, sok helyen járt sokmindent kipróbált de nem járt sikerrel.

2019. júl. 29. 16:14
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Akkor én a helyedben még azon is elgondolkodnék, hogy vele szeretnél-e maradni, ha a későbbiekben gyereket szeretnél majd vállalni. Mert vele ezek szerint ez a kívánságod lehet, hogy nem teljesülhet.
2019. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

A 8 évvel semmi probléma nincs, sok kapcsolatban pont ez a megfelelő korkülönbség.


Azzal viszont lehet gond, hogy csak fél éve vagytok együtt és már a gyerekvállalást tervezitek, főleg, mert ő sürget. Ezt a témát nem lehet sürgetni, mert bármi lehet, ami miatt hónapokat (vagy többet) kell várni, mire összejön. Benne pedig ott lesz végig a stressz, hogy mikor sikerül már, ezzel téged is frusztrálttá tesz, és könnyen alakulhatnak ki viták... Érthető, hogy gyerekre vágyik, de ha tőled szeretne, akkor a te igényeid és elképzeléseid is meg kéne értenie. Ezt mind szerintem fél évvel ezelőtt is pontosan tudta, amikor összejött veled.


Gondold át, hogy ha már ennyire sürgető lett a téma számára, és fél év után beleugrana a gyerekvállalásba, nem lehet, hogy neki szinte "mindegy", kitől, csak legyen? (Azért tettem idézőjelbe, mert azt írtad, nagy a szerelem, és lehet, hogy neki ennyi bőven elég. Aztán hogy ez meddig tart ki, azt senki nem tudja.)

2019. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Akinél ennyire durván beütött a kapuzárási pánik és konkrétan szarik rá, hogy a te életedre milyen hatással lenne ez attól menekülni kell.

Közöttünk 11 év van. Működött, mert a páromnak mindig fontosabb volt az, hogy együtt legyünk mint a gyerek. És szeretett annyira, hogy belássa, hogy az életemre nem lenne jó hatással a gyerek amíg fiatal vagyok. Szépen megbeszéltük, hogy én 6-7 évig nem akarok még gyereket, ő maximálisan egyet értett vele hiába volt már 30 felett. Aki egy 1-2 éves kapcsolatba gyereket akar vállalni az nem normális!!! Teljesen mindegy, hogy hány éves valaki soha de soha nem szabad olyannal gyereket vállalni akit jó formán nem is ismersz. Hogyha 35 éves akkor is tessék kivárni azt a 3-5 évet a gyerekkel. Ismeretlennek nem szülünk. 1-2 évig baromi könnyű fenntartani egy kapcsolatot. Aki ennyire felelőtlen mint a párod azt hagyni kell a francba kérdező. Magasról tojik rá, hogy te elbúcsúzhatsz az életedtől és a karrieredtől ha 20 évesen szülsz. Minek vagy ilyen emberrel akinek ennyire nem vagy fontos?

2019. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Úgyérzem igen vele szeretnék lenni, arra vágyok hogy családapa legyek, de mindig ott van az a mi lesz később, bár minden kapcsolat megszakadhat.

Utolsó valamit félre értettél Én vagyok 22 és 30 a hölgy :)

2019. júl. 29. 17:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy ki a nő vagy a férfi. Aki ilyen felelőtlenül akar gyereket vállalni egy pár hónapos járogatásba és nem gondol arra, hogy a te jövődet ez hogyan befolyásolja annak csak egy tenyészmén vagy semmi több.
2019. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem mindegy, melyik fél mennyi, mert nőknél 30 körül igenis sürgetővé tud válni a gyerek iránti vágy, a férfiak meg jobban ráérnek még ebben a korban. Ebben van egy nagy adag társadalmi nyomás is, na meg ketyeg az a fránya biológiai óra. Sajnos átéltem ugyanennyi idősen, majd' beleőrültem, hogy legyen már gyerekem. Ez nem egy racionális állapot...


Na de nézzük racionálisan... fél éve vagytok együtt. Az még bőven a rózsaszín köd időszaka, természetes, hogy nagy a szerelem, az lenne baj, ha nem így éreznétek. De arra semmi garancia nincs, hogy ez így is marad! Racionálisan úgy kéne működni a dolognak, hogy összeköltöztök mondjuk egy év járogatás után, aztán együtt éltek legalább egy évig, és ha még mindig minden stimmel, akkor vágtok bele a gyerekvállalásba.

Nézd, tapasztalatból írom, hogy ha egy nő az előző kapcsolatában már eljutott odáig, hogy gyereket szeretne, de nem lett, akkor ő már nem fogja szépen végigjátszani a menetrendet, ő már gyereket akar, ez az elsődleges szempont számára. Valameddig hajlandó várni, de nem túl sokáig. Nagyon extrém példákat is láttam már a környezetemben, volt, aki az exének könyörgött, hogy bár szakítottak, azért csináljon neki gyereket, volt, aki összejött gyorsan valakivel, aki szintén nagyon vágyott gyerekre és egy hónapon belül már terhes is volt (persze nem lett tartós kapcsolat), és volt, aki inkább vállalt egyedül. Nőként írom, hogy nagyon be tudunk gőzölni, ha gyereket akarunk. Ha te fiatalnak érzed magad, akkor jobb, ha hagyod az egészet, mert akár még komoly gondok is lehetnek. Nem ismerem a barátnőd, nem tudom, hogy meddig menne el, de hidd el, vannak olyanok, akik ebben a begőzölt állapotban akár nagyon drasztikus eszközökhöz is képesek folyamodni (kilyukasztott gumi és társai...) De az érzelmi zsarolás az a minimum, amiben részed lesz az elkövetkezendőkben.

2019. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!