Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy idő után miért nem becsüli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy idő után miért nem becsülik már a nők az egzisztenciát és a normális társat/párkapcsolatot?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést az exem ihlette, és megannyi férfi ismerősöm/barátom akik hasonló cipőben jártak mint én.

Durván fél éve hagyott el a barátnőm egy 5 éves kapcsolat után. Mint kiderült egy munkanélküli link srácért. A hétvégén fél év után felkeresett egy "szia hogy vagy?" üzenettel.

Természetesen pár üzenet váltás után leráztam mivel tudom hogy mire ment volna ki a játék.

Rájött hogy rosszul döntött (már nincs együtt azzal akiért elhagyott), és szerette volna ha újra melegítjük azt a bizonyos töltött káposztát. Körbe röhögtem aztán le is tiltottam.

Azt tudni kell hogy én mindent megettem a kapcsolatunk alatt amit csak lehetett. Szinte minden hétvégén mentünk valahova kikapcsolódni (mozi, vacsora, rendezvények stb.) évi 1x minimum volt külföldi nyaralás (nem kell nagyra gondolni, horvát tengerpart, vagy osztrák Alpokban síelés-szánkózás)

Mindig próbáltam a kedvében járni, kis meglepetésekkel, vagy egy romantikus saját készítésű vacsorával. Persze mint minden kapcsolatban itt is voltak konfliktusok, de ezeket megoldottuk és mindig sikerült kompromisszumra jutnunk.

Szóval nem volt utalás arra, hogy ő elfog hagyni egy másik munkanélküli 30+ éves férfiért, aki az anyjával lakik és negyed annyi "jót" nem tud neki biztosítani mint én.

Nem is ilyennek ismertem, teljesen érthetetlen volt ez számomra hogyan történhetett meg.

Szeretném ha nem értenétek félre, itt nem a pénzről beszélek hanem az emberi értékekről, a törődésről, és legfőképp arról a párkapcsolati (élet)minőségről amit hatalmas energiaráfordítás árán lehet csak manapság biztosítani.


Mint írtam egy sok barátom is járt már így, hogy egyik napról a másikra elhagyta a barátnője (volt akit a felesége) egy stabil egzisztenciából egy kilátástalan kapcsolatba. Aztán pár hónap után megbánva a tetteiket mikor már "kiélték" magukat szeretnének vissza telepedni a stabil közegbe.

Mintha egyik napról a másikra bekattannának a nők és eluralkodna rajtuk a párzási ösztön, mindent eldobva ész nélkül érthetetlen döntéseket hoznak.

Nem általánosítok, de eddig rajtam kívül 4 ilyen esettel találkoztam a környezetemben.

Nyilván eddig az motivált egy párkapcsolatban, hogy oda tegyem magam amennyire csak tudom, örömet okozzak hogy boldogok legyünk mind a ketten, próbáljam a maximumot kihozni ebből a rövidke életből.

Viszont most már 2x is meggondolom kire fogom az energiám pazarolni és jövőmet építeni.

A kérdés még mindig adott: miért nem becsülik a jót?

32F, ex 30, a környezetemben pedig 30-asokról van szó.


2019. aug. 6. 12:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%

Van, amit nem kompenzál a pénz.

Egy no egyedül is el tud menni nyaralni. Nem kell "vinni".

Valami mégsem stimmelt a szerinted tökéletes kapcsolatotokban.

2019. aug. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%

Nyilván valami mégis hiányzott a kapcsolatból ,ha egy viszonylag rosszabb lehetőséget választott, mint amit leírtál.Esetleg ellaposodott és a többi.

Ugyanezt a kérdést ki írhatná több 35-45 év közötti nő is akik gyerekekkel vannak otthagyva 10-20 év házasság után valami fiatalabb csajért.Úgy hogy korukhoz képest jól néznek ki,tartják magukat.Azok a férfiak vajon miért lépnek ki?

Mert megszokás van, unalom és izgalmasabb valaki más aki fiatalabb és ,,többet ígér".Ugyanez működik fordítva is.Ebből ne általánosíts.Vannak akik nem értékelnek és majd lesz aki megbecsül.

2019. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
1. Egyáltalán nem a pénzről van szó. Örülök hogy neked az egzisztencia=pénzt jelent kizárólag.
2019. aug. 6. 13:03
 4/29 anonim ***** válasza:
67%

Én ezt nőként nem értem Kérdező. Arra tudok gondolni, hogy valami mégiscsak hiányozhatott a barátnődnek, amit nem tudott/akart feléd kommunikálni, holott látszólag minden rendben volt köztetek. Sajnos vanna ilyen emberek, férfiak és nők is, hogy hirtelen bekattanak és otthagynak csapot-papot egy kvázi ismeretlen emberért...de ahogy az szokott lenni, ezek a kapcsolatok sem működőképesek hosszútávon.


Én is hasonlóan jártam a férjemmel. Nincs gyerekünk, kényelmes élet, szép lakás, jó fizetések, utazások, kirándulások, vacsorák....és mégis elkezdett kavarni egy 2 gyerekes nővel, aki idősebb, mint én.


32n

2019. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
23%

A szerelem vak. Én is sokszor voltam már olyanba szerelmes, akibe tudtam, hogy nem kéne lenni. Aki pedig mindent megtett volna értem, le se szartam.


Bár rám ez 18-20 évesen volt jellemző, aztán megjött az eszem és már csak azokat értékelem, akik meg is érdemlik. Egy harmincastól nem ezt várnám :D

23L

2019. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Van benned indulat rendesen.....

Én is átéltem hasonlót ráadásul kétszer is egymás után. Mindkét esetben valaki miatt hagytak el, ez nagyon bökte a csőrömet, de az Exeim annyiban korrektek voltak, hogy nem csaltak meg(legalábbis szerintem). Egyik sem hozott jó döntést, bár az egyiknek született egy kisfia a kapcsolatból, de már egyedül van.

Az első kapcsolatomnak 5 éve lett vége és a másiknak pedig 3 éve, azóta nem is volt igazán tartós kapcsolatom. Mindkét nő felkeresett, illetve az egyikkel véletlenül találkoztam egy pár mondatot beszéltünk majd utána keresett meg. Mindketten elmondták, hogy rossz döntést hoztak, és sajnálják a történteket. Mindkettőnek ugyanazt mondtam, hoztak egy döntést aminek következményeit mindketten viseltük és ha beigazolódott volna a számításuk akkor valószínűleg most nem beszélgetnénk egymással. Nem vesztem velük össze, megértem mi motiválta őket, de többé nem lesznek a partnereim.

Egy eset után szerintem felesleges azon rágódni, hogy hol hibáztál(ha hibáztál), egyszerűen nem a megfelelő partnerre vesztegetted az idődet, túl kell ezen lépned!!!!

El kell keserítselek, nincs olyan párkapcsolat ami örökké tart és mindvégig boldogságban telik, ez nagyon ritka. Egy kapcsolat attól lesz jó, hogy mindkét fél a sajátjának érzi és tesz is érte, együtt toljátok a szekeret és ha valamelyik "véletlenül" megbotlik a másik felsegíti és ad még egy lehetőséget. Viszont aki szándékosan más irányba akar menni, azt el kell engedni és keresni egy olyan partnert akivel közösek az elképzeléseitek.

42F

2019. aug. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
45%

Egyszerűen nem becsülik azt amivel rendelkeznek. Ezért is akart visszajönni hozzád miután vége lett a masik kapcsolatnak.


28/N

2019. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

2. Nőkről van szó. Tudom hogy létezik a férfi oldal is, de most nem arról szól a kérdés. Nem szeretném ha ilyen ujjal mutogatásba menne át az egész, hogy mert a férfiak is stb. Ne legyen óvoda színvonal.

A kérdés az hogy miért dobják el a jót egy szarért amit idővel megbánnak (vagy rájönnek mekkora hiba volt) és utána mintha mi se történt volna (mikor már kiélték magukat) szeretnének vissza kerülni ismét a jóba.

Erre adjon nekem valaki magyarázatot, hogy egy felnőtt nő miért gondolkodik így.

2019. aug. 6. 13:11
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

"Örülök hogy neked az egzisztencia=pénzt jelent kizárólag"


Mert azt jelenti: stabil gazdasági, pénzügyi háttér.

2019. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

6. Persze hogy van benne indulat...Ezt a kérdést akár fél évvel ezelőtt is kiírhattam volna, de nem tettem mert elfogadtam azt ami lett és kész. Viszont most hogy felkeresett, kiverte nálam a biztosítékot.

Tudni kell hogy úgy hagyott el, hogy azon a héten terveztünk egy közös téli erdei kirándulást a barátokkal. Még beszéltük is pénteki napon hogy mi hogyan legyen. Szombat reggel (mikor indultunk volna a kirándulásra) pedig már úgy keltünk hogy ő pakol össze és megy az anyjához.

Egy rohadt szó nem esett arról hogy ő neki problémái lennének a kapcsolatunkban. Fogta magát összepakolt és elment. Azt se tudtam hogy most mi van, teljesen le voltam döbbenve. Persze aztán kiderült minden idővel.

Szóval az indulat innen ered, hogy most a hétvégén mindezek után bepróbálkozik, és megkérdezi nem e lenne kedvem találkozni vele.

Egyébként igazat adok neked, tudom hogy egy kapcsolat sem tart örökké. 18 évesen volt az első barátnőm, azóta több kapcsolatom is volt. Csak egy idő után már az ember szeretne megállapodni valaki mellett, és reméli hogy jól választott.

Az pedig csak hab a tortán hogy nem csak én jártam így, hanem a fent említettek is.

2019. aug. 6. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!