Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni, ha látom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha látom, hogy a barátnőm valószínűleg súlyos mentális betegséggel küzd, de mindenki más támogatja?

Figyelt kérdés

Röviden a szituáció: Évekig volt olyan szinten pánikbeteg, hogy a lakásban élt, kimozdulni sem tudott, mindenben a támogatásomra szorult. A pszichiáter által felírt gyógyszereket nem volt hajlandó szedni, pedig világosan megmondta az orvos, hogy muszáj.

Egy hirtelen ötlettől vezérelve minden szorongására fittyet hányva elutazott az anyjával a bolygó másik felére, amióta onnan hazajött, kifordult magából. Bepörgött az élete: diploma, majd gyakornoki munka, sport, majd teljes munkaidős, pörgős munka egy multinál. Mindenki csodájára jár a gyógyulásának, közben kicsit utánaolvasva megalapozott a gyanú, hogy bipoláris zavarról van szó vszeg, és most került erősen mániás szakaszba.

Szakított velem, pedig 5 éven át támogattam mindenben, az egész életem neki adtam. Nem szeretném, hogy egy mérgező betegség álljon közénk, mert szeretem és rettentően hiányzik.

Mit tegyek, ha mindenkiben csak az önmegvalósítő nőt támogató feminista tombol, és még jobban segítenek neki eltávolodni tőlem? Semmi rossz szándékom nincs, csak vigyázni szeretnék rá.


2019. aug. 11. 14:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem unod még 100x megkérdezni?

Támogattad, persze. Kalitkaba zártad.

Azt most elfelejtetted leírni, hogy az zavar a legjobban, hogy jól keres, sokkal jobban, mint amit szerinted megérdemel.

Hagyd szerencsétlen lányt, majd talál magának egy normális, nem agyrokkant fiút, mint te.

2019. aug. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Én is bipoláris vagyok, úgyhogy tudom, milyen ez és igen, a legtöbb embernek fogalma sincs róla, hogy ez egy betegség. Sokáig úgy életem, h nem tudtam hogy ez az. A környezetemben se jutott eszébe senkinek, mindenki csodált amikor mániás szakaszban voltam, aztán amikor jött a váltás, megint elfordultak tőlem és megint csak az az 1-2 ember maradt mellettem, akikre tényleg számíthatok.
2019. aug. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Honnan veszed, hogy az a bajom, hogy jól keres? Meg, mi az, hogy én ezerszer megkérdeztem? Látom, neked sem ártana egy jó pszichiáter.

Agyonrokkant? Én? Világ életemben sikeres és stabil voltam, semmi bajom.

2019. aug. 11. 15:06
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban bipoláris betegsége van (nagyon jól ismerem ezt a betegséget) akkor hidd el te jártál a legjobban hogy elváltak útjaitok.
2019. aug. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer olvastam itt fordítva ezt a sztorit, a lány írt ki kérdést, mindenki támogatta, hogy dobja a pasit.


Szerintem is dobni kéne a srácot, vagyis téged, egyedül kellene ezen túllennie, ha nem kellesz neki, hát nem kellesz, a pasija vagy, nem egy állandó személy az életében.


Magadnak választottad, most vége lett, lépj tovább.

2019. aug. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
#4: nics kedvem elokeresni, de joparszor megkérdezted, ahol Mindenki leírta, hogy a beteg te vagy. Most csak zanzásítottad a sztorit.
2019. aug. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
#6 ---> #3 lesz az.
2019. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Egyetlen egyszer kérdeztem.
2019. aug. 11. 15:14
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

A kerdezo beteg es rosszindulatu.

Ne allj az exbnod sikerenek utjaba. Nem kellesz neki. Ne zaklasd tovabb. Tudni kell vesziteni. Viseld el,h szakitott veled.

N

2019. aug. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
De én szeretem, és teljes mértékben egy betegséget érzek felelősnek a szakításért.
2019. aug. 11. 15:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!