Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak ha bántottak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha bántottak a legutóbbi kapcsolatomban?

Figyelt kérdés
Fél éve vége ennek a pár hónapos kapcsolatnak, de nem tudtam túltenni magam rajta. Egyszerűen nem tudok azzal a tudattal élni, hogy egy semmit érő ember vagyok, sokszor rossz kedvem van, előfordul hogy a sírás is csak úgy elkap. Ütés, verés nem volt, de előfordult más testi bántás. Lelkileg is bántott, nem érdekelte, hogy én mit akarok, manipulált, az exével is hasonlítgatott, még példákat is felhozott, hogy mit csinált az exe, amivel szerintem arra próbált ösztökélni hogy én olyanokat ne csináljak. Aztán mégis ez az ex volt jó neki, ezt éreztette, de amúgy nem jöttek össze, miután engem dobott sem. Nyilván ő jó volt, ha 3 évig együtt voltak, én meg rongy, mert engem meg pár hónap után dobott. Mesélt nekem egy gimis exéről is, akivel nem feküdtek le egymással, utólag sajnálja hogy nem sikerült megdugnia. Rólam egész biztos nem gondol semmit, hisz ő dobott. N/29
2019. aug. 13. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Gyászold meg, úgy, mintha ez az ember meghalt volna. Számodra meghalt.


Úgy bánt veled, ahogy ember soha nem bánik egy másikkal, ha szereti és tiszteli őt - márpedig itt egyiknek sem volt jele sehol. Legyél boldog, hogy megszabadultál egy ilyen öntelt, önző, pitiáner, nárcisztikus semmirekellőtől, és azon igyekezz, hogy a legközelebbi kapcsolatodba ne vonzz hasonlóakat.


Ahhoz először is gyász kell, másodsorban annak a felülvizsgálata (önvizsgálat), hogy vajon véltlenül szedtél össze egy kivételes emberi mocskot, vagy nem véletlenül. Ha nem tudsz mit kezdeni az egésszel, kéne egy kis időre némi szaksegítség: pszichológus.

2019. aug. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Mit gyászoljon rajta, nem a kapcsolatot sajnálja, önbizalma nincs!

Kérdező, ezt ne csak a pasi számlájára írd, neked már előtte se volt önbizalmad, te már előtte is hagytad magad megalázni, általam ismeretlenek, lehet, hogy a szüleid által, vagy esetleg az iskolában. Egy egészséges önértékelésű ember egy ilyen kapcsolatban két napig nem marad benne. Te azért maradtál benne, mert ez volt számodra ismerős. Annyira meg akartál felelni egy külső elvárásnak, hogy valaki maga mellé vegyen, hogy az ördöggel is összeálltál volna, jelen esetben pont ez történt. A legjobb, ami történhetett veled, hogy felszabadultál ez alól az alak alól, és most megindulhatsz az önbecsülésed felépítése útján, mindenképpen egy pszichológussal, mert hosszú, kemény munka lesz, amihez szakértő kell.

2019. aug. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Érdekes. Ilyeneket pont a nők szoktak csinálni.
2019. aug. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem pszichologus segitene.

Azert 30 evesen mar nem egy bizonytalan tinilany vagy, pedig az irasodbol itelve inkabb tunsz annak.

En a te helyedben halat adnek az egnek, hogy vege lett ilyen egyszeruen ennek a pokolnak, olyan tortneteket hallani manapsag a hirekben, az a kivetel akit egyszeruen csak elhagynak , es nem vagjak el bosszubol a nyakad vagy szurnak le a “nagy szerelemben”.

2019. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elnyomó kapcsolat egyik jellemzője, hogy az elnyomott fél ragaszkodik a másikhoz. Téged is bánt még mindig, hogy nem voltál elég jó ennek a se**fejnek. Más különben nem írnád, hogy rád biztos nem gondol. Miért érdekel, hogy gondol-e rád?


Szomorú, hogy ilyen szemét emberek léteznek. Barátaiddal kéne beszélned erről. Sokat segít, ha elmondod szóban, hogy mi bánt. Aztán, majd amikor készen állsz, keressél egy gondoskodó pasit.

2019. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ütés, verés nem volt, de előfordult más testi bántás. Lelkileg is bántott"


Milyen testi bántás lehet, ha ütés verés nem volt?

Azt tudatosítsd magadban, hogy megszabadultál tőle. Nem kell sírni egy ilyen görényért, inkább fejleszd az önbizalmadat.

2019. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Lépj túl, nőj fel. Ha egyedül nem megy, keress fel egy pszichológust.
2019. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

"Milyen testi bántás lehet, ha ütés verés nem volt?"


Nemi erőszak. Pl.

2019. aug. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

#2-es válaszoló jól mondja. Nincs önbizalmad,és főleg ez okozza a problémát. Ha egyedül nem megy,beszélgess barátokkal,családdal és főként pszichológussal!

Tudom hogy most azt hiszed semmit sem érsz,valószínűleg a kapcsolat előtt is így érezted,azért hagytad hogy megtörténjen veled. Tényleg nem vagy már kislány,ideje kinőni ebből. Én kb egy év terápiával elértem azt hogy a te szintedről majdnem teljesen magabiztos,erős nő legyek. Nem lehetetlen. Egy-két gyerekkori trauma, rossz nézet a dolgokról és máris kész a katasztrófa. De ezeken gyorsan lehet segíteni,csak keress segítséget! olvass könyveket,nézz youtube videókat addig is,bármit ami segít,motivál,elmagyarázza neked,hogy semmi gond nincs veled!

Neked kell rájönnöd miért nincs önbizalmad. Mostmár megtörtént,nem tehetsz semmit,csak azt hogy tanulsz belőle. Felállsz,és azt mondod soha többet!

Én is voltam ilyen kapcsolatokban 16 évesen,de gyorsan rájöttem hogy naív voltam,és buta. De kinőttem belőle. Fejleszd magad,nézd meg miben vagy jó. Érezd magad jól a barátaiddal,családoddal,csináld azt amit szeretsz. Tudd,hogy ez nem normális kapcsolat,ez,amiket mondott neked,nem normális,és legközelebb ne hagyd hogy így bánjonak veled. A legelső alkalommal húzd meg a határt.

2019. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!