Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem a kapcsolat elején kéne a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem a kapcsolat elején kéne a leglelkesebbnek lenni? Vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Párommal már több, mint 3 és fél éve együtt vagyunk, soha nem féltékenykedtem, nem drámáztam, mehetett, ahová csak akart, akikkel akart, de amikor velem volt, nagyon kedves, ragaszkodó, bújós voltam...stb. Igazából kb mesébe illő barátnő voltam. (Erősen múlt időben.) Miután összeköltöztünk az idei év elején megtudtam, hogy több nővel is flörtölgetett kapcsolatunk első évében. Ez az első év után elmúlt, most már nincsenek ilyen dolgai.

Egyszerűen nem is értem az egészet. Ő akart velem randizni, és mikor el akartam küldeni, mert nem tetszett, ahogy viselkedett, kb könyörgött. Nem volt olyan nagy dolog, szóval elnéztem, és idővel azt hittem egy normális párt találtam, aki tud értékelni a több évnyi totális magánya után.

Rettentően megrendült a bizalmam iránta, még ha konkrét megcsalás nem is történt.

A kérdésem, hogy nem a kapcsolat elején kellett volna a legjobban rámfókuszálnia, ahelyett, hogy másik x csajjal flörtölgetett?


Ezt leszámítva amúgy nincs komoly gond a kapcsolatunkkal. Jól elvagyunk együtt, vannak közös programok, tervek, a jelenlegi icipici albérletben sem akarjuk megölni egymást, nagyon ritka a nézeteltérés. Én egy picit több komoly, mélyebb beszélgetést igényelnék, ez az egyetlen hiány számomra. De tud róla, és néha látom is, hogy igyekszik.


A másik kérdésem pedig, ha a jelenben nincs a fent említettekhez hasonló gond (nem rejtegeti a telefonját, sőt, az arcom van hozzá beállítva zároldónak, szóval tudnék róla, ha azon lenne valami, mert egy játék miatt minden nap nyomkodom este), akkor magamra kéne picit jobban erőszakolnom, hogy engedjem el a múltat? Hiszen meg nem csalt, és magától abba is hagyta ezt a nekem nem tetsző részt is, mielőtt megtudtam volna.


Köszönöm, ha érdemben valaki válaszol.


2019. aug. 13. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Ezért nem szabad mindent tolerálni. Nem attól leszel jó barátnő, hogy elengeded minden hétvégén bulizni, meg csinálhat, amit akar. Pontosabban engedni engedheted, meg csinálhat is, amit akar, csak legközelebb kérdezd meg magadtól, hogy neked ilyen párra van-e szükséged.
2019. aug. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

A flörtölés (jó esetben) arról szól, hogy az embernek szüksége van némi külső megerősítésre, amit aztán a saját párkapcsolatában tud kamatoztatni. Ettől még inkább férfinak/nőnek tudja érezni magát valaki és abszolút nem azt jelenti, hogy meg is csalná a párját. Persze lehet túlzásba is vinni... de szerintem itt nem erről van szó.

Írod: évekig élt totális magányban. Ez rendesen haza tudja vágni az ember önbecsülését, és simán lehet, hogy mikor belevágtatok, még nem állt készen valójában, hanem menet közben kellett megszereznie a kapcsolat működtetéséhez szükséges önbizalmat. Nem gondolom, hogy ezt tudatosan tette, inkább ösztönösen, de ha úgy vesszük, akkor igenis jól sült el a dolog, hiszen pont ettől (is) ért meg a párkapcsolatra és tanult meg téged értékelni.

És nem, nem mindenki olyan, hogy a kapcsolat elején a leglelkesebb. Vannak, akiknek idő kell, amíg a kapcsolat elmélyül. Meg kell tapasztalniuk az érzelmi biztonságot ahhoz, hogy fel tudjanak oldódni a kapcsolatban.

Ha te most elkezdesz problémázni olyasmin, ami évekkel ezelőtt történt, ráadásul még hasznára is vált a kapcsolatotoknak, akkor azzal azt szúrod el, ami most van.

2019. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem az elején kellett volna jobban rád fókuszálnia. Valószínűleg nagyon későre szeretett beléd igazán, és amúgy is, ilyenkor még a kapcsolat is bizonytalan, és próbálgatja, hogy kivel jöhet össze a dolog vagy sem. A nők is ezt csinálják, nem azért.
2019. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy régen én is olyan voltam, hogy soha semmiért nem szóltam, mindent elnéztem, “engedtem”, mert úgy gondolom, hogy nincs jogom egy ember szabadságát korlátozni. Én sem szeretem, ha korlátoznak. Viszont arra rá kell jönni, hogy egy kapcsolatban bizonyos korlátokat, szabályokat kell szabni, máskülönben nem működik. Mindent nem lehet elnézni, mert akkor átsétálnak rajtad.
2019. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Hellmano ***** válasza:
32%
Ilyen embernek azt hiszed nincs másik telója, amit másra használ és nem otthon tartja? Naiv vagy :P
2019. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ja ilyen eset után eszedbe ne jusson folytatni a kapcsolatot. Kihasznált, átvert, sunyiskodott a hátad mögött. Ilyen embert az ellenségemnek se fogadnék, nemhogy a páromnak.
2019. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy mindent engedtem neki. Ha valami nem tetszett, szóltam, sokszor elég erőteljesen, de mindig jogosan. De abban a mai napig nem látok problémát, hogy elmenjen haverokkal sörözni nélkülem, vagy úgy, hogy én csak később tudok ott lenni. Azzal sincs bajom, hogy olyan hobbija van, ami nekem nem tetszik, mert ő szereti, élvezi.

Szóval nem korlátozom olyasmiben, amiben nem látom értelmét. Mindenkinek kell a saját szabadidő.


2-es válaszoló: valószínűleg nagyon sok mindenben igazad van, és köszönöm, jól esett olvasni.


A többieknek: a túlzott paranoiát meghagyom másnak, így is kicsit eltúlozva érzem a dolgot, csak jól esett kiírni.

A csajoktól pedig nem akart semmit. Az egyiket akkor se dugta meg, mikor szingli volt évekig, mert minden találkozót visszamondott, pedig a csaj akarta volna. A másik pedig exe, akihez xy okokból, nem menne vissza.

2019. aug. 13. 14:03
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem akart tőlük semmit, akkor miért flörtölt velük? Fuh te nagyon butus vagy...


Na meg én sem azt mondtam, hogy nem lehet külön programokat csinálni, sőt kell is. Csak a mérték nem mindegy.

2019. aug. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha akart tőlük valamit, miért nem tette meg, mikor x évnyi szexmentes időszakát élte, ha a nőnek nem volt kifogásuk ezellen?
2019. aug. 13. 14:14
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Az én exem ugyanezt csinálta velem, de ott durva taperolások voltakmrg szexuális utalgatások!! Később bevallotta annak a ribinek, akivel flörtölt, hogy engem soha nem is szeretett! Tényleg ne dugd a fejedet a homokba!
2019. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!