Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egy gimis lány összeköltözi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy gimis lány összeköltözik a kereső barátjával, háztartást vezet, a párjával fogalkozik, akkor lehet valamivel gyengébb tanulmányi eredménye, mivel nem tud 100%-ban csak a tanulásra koncentrálni?

Figyelt kérdés

14 évesen lett először párkapcsolata, ami tartott 17 éves koráig, majd rögtön összejött a mostani, harminchoz közeli barátjával, akihez pár héten belül odaköltözött.


Ingázós, bejárós gimis (napi 100 perc), napi szinten háztartást vezet, párjával programok hétköznap délutánonként és hétvégenként, plusz tanulás.



2019. aug. 21. 20:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem lehet kifogás. Ha nem tud egyensúlyt tartani a tanulás é a párkapcsolat + annak velejárói között, akkor nem érett még erre az egészre. És a barátjának is lehetne annyi esze, hogy megmondja neki, hogy jobban koncentráljon a tanulásra, elvégre ez az ő érdeke, nem másnak tanul, hanem magának.
2019. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
35%

Attól függ, hogy milyen a lány és a gimi milyen. Alapvetően a gimi rohadt könnyű. Főleg ha az ember "nevesebb" gimibe jár ahol az átlag az isten és mivel meg kell őrizni a jó helyet a rangsorban így mindenkinek a semmire osztogatják a jó jegyeket év végén és érettséginél.

Nekem mondjuk simán belefért volna a háztartásvezetés, semmit nem tanultam gimiben maximum témazárókra. A megye legelitebb gimijébe jártam szóval nem lehetett olyan, hogy valaki megbukik vagy 3asnál rosszabb jegyet kap mert fent kellett tartani a látszatot. Egyébként meg részben fotografikus memóriám van szóval elég volt egyszer átolvasni mindent. Aki ilyen és hasonló jellegű suliba jár annak gyerekjáték lesz fenntartani a jó átlagot.

De eleve egyáltalán nem kell 100%-ban a tanulásra koncentrálni. Ez egy hatalmas baromság, gimiben van utoljára lehetőséged tényleg élni egy kicsit. Az ég világon sehol nem fog számítani, hogy énekből csak 3-ast kaptál. Ami már neccesebb az az egyetem.

Viszont ez a helyzet úgy ahogy van elfogadhatatlan. Aki nem felnőtt, nincs saját keresete az ne akarjon felnőttesdit játszani. Az ilyen kislány nagyon durván meg fogja szívni mert csúnyán ki fogja használni és birtokolni fogja a "párja". Az ilyen ember nem alkalmas kapcsolatra aki belemegy abba, hogy egy védtelen kislány anyagilag függjön tőle. Ez mindig így fog maradni, el fogja hitetni szerencsétlennel, hogy kevés, hogy nem kell neki az iskola, hogy nem tudja elérni ezt meg azt, maradjon szépen otthon és mosson főzzön rá. Ez egy bántalmazó kapcsolat lesz nagyon hamar.

2019. aug. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
36%
Ezt már kérdezted egyszer. Mi újat szeretnél még tudni?
2019. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, én gimisként egydülálló voltam.


De megint más együttjárni valakivel meg együttélni valakivel.


Én hajnal 6-kor keltem és délután fél négyre vagy négyre értem haza.


Akkor ettem, pihentem, mert nagyon elfáradtam, napi szinten oda-vissza 40 km-t buszoztam.


Olyan este 6 óra felé kezdtem el tanulni, akár 9-10 óra is volt, mire ágyba estem. És sajnos még így is csak közepes tanuló voltam.


Nekem emelett nehéz lett volna egy férfira főzni (nem is tudtam akkor még akármit megfőzni, sütni), mosni, vasalni, takarítani, meg még szexuálisan is együttlenni vele, beszélgetni, mindent, ami egy kapcsolattal jár, mert ahhoz kevés volt a szabadidőm, energiám.


De nem kizárt, hogy másnak ez könnyen megy és össze tudja hangolni.

2019. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
53%

"Viszont ez a helyzet úgy ahogy van elfogadhatatlan" - számodra biztos #4, de ez irreleváns a kérdés szempontjából.

Kérdező, igen, lehet valamivel gyengébb, nyilván az a kérdés, hogy az adott párnak mi a prioritás, nekik mi a terveik.

2019. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
43%
Inkább élvezné a gondtalan diak éveket a lány... en se sokat tanultam gimiben, mégis van rendes diplomám. De nem az a lényeg, hanem, hogy órák utan barátnőkkel, vagy épp pasival voltam, aztán mentem haza, tvztem, interneteztem. Szerencsére nem kellett háztartást vezetnem. Ha választani kene biztos nem játszanék felnőttet, amig nem muszáj.
2019. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
33%

Nyugodtan töröltethetsz válaszokat, ha nem tetszik.

Szerintem én vagyok az egyetlen válaszoló, aki 18 évesen összeköltözött a párjával, és úgy készült az érettségire.

Ja, és kertes házba.

Nem kell megszakadni a házimunkában, napi egy óra alatt patika tisztaságot lehet tartani. Napi egy óra alatt fel lehet készülni a tananyagból. Az 2 óra a 24-ből.

Az érettségi előtti időszak húzósabb, akkor volt pizza és melegszendvics is. Egyébként minden nap főztem.

Mondjuk én addig is csináltam ezeket, csak anyáméknál.

Nekem még diákmunka is belefért.


Nem romlottak a jegyeim. Év elején megvolt a középfokú német nyelvvizsgám is. Utána mentem továbbtanulni. Ezért nem engedhettem meg magamnak, hogy romoljanak a jegyeim, és ne jussak be államilag finanszírozott helyre.


Viszont az nem vicc, hogy a tanáraim árgus szemekkel figyelték, hogy mennyire nem fog ez menni, és el fogok kallódni, meg lezüllök. Nem lett igazuk.


De ha te már augusztusban a kifogást keresed, akkor 1. Nem fogsz továbbtanulni. 2. Felesleges bejárni.

Egy sima érettségi akkora nagy semmi, hogy ahova az elég, oda elég a nyócáttalános is.

2019. aug. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
38%

Másoknak bőven megy ez munka, iskola, kisbaba mellett is. Viszont érthető, hogy egy gimis lánynak nem.


Eleve azt sem értem egy 30 hoz közeli csávó mit akar egy gimis lánytól. Hozzá képest kislány. Mondjuk ez van, ha valaki nem kell a korabelieknek.

2019. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
31%
Szegény szülei!
2019. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
# 10 az első kapcsolata egy nála másfél évvel idősebb sráccal volt, szóval melléfogtál kedves rosszindulatú válaszadó!
2019. aug. 21. 22:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!