Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nálatok pontosan mit takar/tak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok pontosan mit takar/takart az, ha "nem illetek össze" valakivel?

Figyelt kérdés
Legyen szó akár ismerkedésről, vagy egy hosszabb kapcsolat lezárásáról. Általában milyen jellegű dolgokról van szó (pl. érdeklődési kör, jövőbeli tervek, személyiség, stb.)? Meddig lehetne kompromisszumképes a dolog, és hol húzzátok meg a határt?

2019. aug. 22. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kb. 3 esszében lehet kifejteni, 142 oldalban. Az megvolt, amikor az oldal figyelmeztetett, hogy egyszerre egy, konkrét kérdést írj ki?
2019. aug. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a jövőbeli tervek változása is gondot okozhat.


Amikor eleinte mindent megbeszélnek sokszor évekig azon a véleményen vannak ugyanazt tervezik majd az egyik még is máshogy szeretné...teszem fel még is szeretne gyereket..hiába az elején ő sem akart...

2019. aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem dohányzom, nem ismerkedek dohányzóval.

Aktív életet élek, nem ismerkedek otthonülővel.

Eltartom magam 30 fölött, nem ismerkedek olyan korombelivel, akit még a szülei tartanak el.

Nem akarok háztartásbeli lenni, szó nélkül tiltok mindenkit, aki erre akár csak halvány utalást is tesz, hogy a nőt eltartja. De én sem fogok egy felnőtt, lusta embert eltartani.

Olyan családban nőttem fel, ahol természetes, hogy közös háztartásban a házimunka közös, ebben is fontos számomra, hogy hasonlóként gondolkodjunk, mert ugyanezt viszem tovább én is. Aki ki akarja szolgáltatni magát, az keressen cselédet, vagy maradjon a szüleivel.

Nem szeretem, ha valaki politikailag, vallásilag szélsőséges nézeteket vall.

Van háziállatom lakásban, több is, nem fogok ezen senki kedvéért változtatni, akinek ez akadály, az is kuka.

2019. aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem jól magam, ha beszélnem kell vele (untat, én untatom, nincsenek témáink, műveltségbeli eltérések, stb.)
2019. aug. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyiknél műveltségi különbség, nem bírtam elviselni, hogy ilyen sötét.


A másiknak kicsi volt a farka, annyira, hogy semmit sem éreztem belőle.


A harmadik nem akart családot még.

2019. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, amiket felsoroltál. Bármiben kiütközhet ez a "nem illetek össze" dolog. Nálam volt olyan, hogy beleszerettem, mert ez előfordul alapos indok nélkül is, összejöttünk, de egyszerűen annyira, de annyira különbözőek voltunk, hogy képtelenek voltunk egyetlen napot is átvészelni konfliktus nélkül. Sokáig mondogattuk, hogy az ellentétek vonzzák egymást, de azért ahol nincs egy közös pont se, csak súrlódás, az azért már túlzás. Egy ideig bírja ezt az ember, kitart a láng, de amint az érzelmek lanyhulnak (márpedig ilyen szituációban eljön ez a pillanat), és az általános érzés az illető mellett inkább negatív, mint pozitív, ott már nincs értelme mentegetni a menthetetlent. Tökmindegy, amúgy, hogy mennyire drasztikus különbségről van szó, ha nem érzed jól magad a másik mellett, ha nem tudod a jövőt elképzelni/építeni vele, akkor én ott húzom meg a határt.
2019. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerkedésnél arra mondom hogy nem illünk össze, hogy egy alapvető (v számomra alapvető) tulajdonsága nem tetszik, nem olyan amit egy kapcsolatban el tudnék fogadni.

Pl nekem fontos a jó humorérzék (ami azért elég szubjektív) tehát hogy passzoljon az enyémhez. Ha valakiben ez nincs meg vagy nem passzol/illik az én humorérzékemhez akkor ez az alapvető, számomra fontos dolog "hibádzik".

Nem mondom hogy a másiknak mindenben ugyanolyannak kell lennie, pl világnézetet illetően, de olyan dolgok amik hatással lehetnek a mindennapokra, jövőre nézve azoknak passzolniuk kell.

Pl (nálam még ugyan nem aktuális de sokan nem beszélgetnek ilyenekről és később ebbe buknak bele) a gyerek kérdés. X akar, y nem akar. Ebbe nincs kompromisszum, tehát ezen a ponton nem illenek össze.

2019. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

20-21 évesen annyit jelentett, hogy az illető nem akart se továbbtanulni, se rendes munkát szerezni, csak alkalmit.

Később azt jelenti, hogy nincs munkája, gyereket akar, még minimális szinten se jár kikacsolódni, 2-3 saját gyereke van, hiányos a fogsora, műveletlen, nincs érdeklődési köre.

Részemről a gyerek dolog nem kompromisszumképes, munkát aki akar talál, ha eddig nem művelődött, most már késő. 28N

2019. aug. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 és #7 nagyon jól összefoglalta, akár én is írhattam volna ezeket. Épp nemrég szakítottam 4 év után a barátnőmmel, mert bár szerettük egymást, annyira kezdtek feszíteni a gondolkodásunk, a stílusunk, ízlésünk és az érdeklődésünk közötti ellentétek, hogy már nem bírtam tovább.


Amikor együtt nézünk egy filmet, és érzem, hogy ő egyáltalán nem fogja fel azt, amiért nekem tetszik, nem érti a humorát vagy a szimbolikáját, elszomorodom, mert az ilyesmit jó együtt átélni a társammal. Vagy ha nem lelkesedünk egymás ötleteiért, konkrétan totál hülyeségnek tartjuk azokat, vagy egyikünk utál emberek közé menni, velük kommunikálni, a másikunknak ez alapvető igénye, ezek is rombolják a kapcsolatot. Ugyanígy a szociális érzkékenység hiánya a másiknál, vagy a természethez, környezethez való viszony különbsége is lehet kiábrándító. Az exnőm állandóan azt hajtogatta, hogy örül a különbözőségünkek, mert unalmas lenne, ha ugyanolyanok lennénk. Erre rendszerint azt a hasinlatot mondtam neki, amikor két teljesen különböző nyelvű ember akar kommunikálni egymással. Ott nem izgalmas, hogy más nyelven beszélnek, inkább csak akadályt von közéjük. Attól, hogy egy párnak van közös nyelve, közös hullámhossza, még nem fogják unni egymást.

2019. aug. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!