Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek képes valaki arra, hogy teljesen megváltozzon a másikért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal négy éve vagyunk együtt, együtt is élünk. Mindig voltak kisebb veszekedések de mostanában eldurvult a helyzet, apróságokon is nagyon összeveszünk. Ő azt mondja miattam van, mert régóta kéri, változzak meg és semmi változás nincs. Az a baj én pedig meg voltam győződve róla hogy változok, változtam sokat.


Ilyen dolgok zavarjak, hogy pl. elég hirtelen természet vagyok és nagyon sokszor gondolkodás nélkül hülyeséget mondok. Ő azt állítja folyton támadok ha ő mond valami jószándékkal, én ezt nem így látom.

Elég rendetlen gyerek voltam mindig is, takarítónőnk volt otthon így sose kellett takarítanom. Amikor össze költöztem barátommal, mivel nem voltam hozzászokva furcsa volt. Mostanra már takarítok rendesen, főzök is, de megesik hogy egy-egy dolgot véletlen ott hagyok ahol nem kene. Múltkor emiatt veszett össze velem hogy nem bírja hogy rendetlen vagyok és biztos direkt csinálom.

Vagy peldaul, hogy ha nekem nem tetszik valami akkor az meglátszik az arcomon mert arcokat vágok. Sajnos ez igaz, tudom magamról. Ez idegesíti, azt akarja, hagyjam abba.

Én úgy érzem ez az arcvágás és a hirtelen természet is annyira természetesen automatikusan jön, hogy baromi nehéz kontrollálnom. Ennek ellenére én úgy érzem bár nem mindig de sokszor már sikerül, ő azt állítja semmi nem változott.

Vagy például egy veszekedés miatt sírtam, és állította direkt csináltam hogy megsajnáljon. Pedig nem, nagyon érzékeny vagyok és hamar elsírom magam. Ez is idegesíti.

Ez csak pár példa, de sok hasonló dolgon veszekedunk, és mindegyik miattam van.


Létezik hogy valaki tényleg mindent, majdnem az egész személyiségét meg tudja változtatni?

Nincs hozza elég akaraterőm?

Tegnap azt mondta ez volt az utolsó, ő szakítani fog ha még egy ilyen veszekedés lesz. Teljesen le vagyok törve mert tényleg nem direkt csinálom, nem is ellene szólnak ezek. Azt is mondta hogy senki nem tudna engem elviselni mert csak abban vagyok jó ha el kell rontani más embernek a napját.


Úgy érzem jobb lenne neki nélkülem, nem akarom boldogtalannak látni és egyre inkább úgy látom hogy képtelen vagyok egy párkapcsolatra :(


2019. szept. 2. 11:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Párkapcsolatban egy kicsit mindannyian csiszolódunk a másikhoz. Viszont alapjaiban megváltozni a másikért nem lehet és nem is szabad.


Lehet találni olyan párt, aki önmagunkért szeret, nem kell alapjaiaban megváltozni hozzá. Ha ez nem sikerül, szerintem kár párkapcsolatba lépni valakivel, csak boldogtalanságot szül, jobb ilyen esetben egyedül.

2019. szept. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Egy jó párkapcsolat nem arról szól, hogy átformálom a másikat az én akaratom szerint.

A leírtakból, inkább a párodnak nem való párkapcsolat.

2019. szept. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Senki nem ér annyit, hogy megerőszakold miatta a személyiséged, senki!! Az összecsiszolódás egy dolog, de itt sokkal durvább bajok vannak és nem a te hibád. Ez az ember, aki így bánik veled lószart se ér, hidd el, csak boldogabb lennél, ha nem lenne az életedben és nem húzna le folyamatosan. Kapj magadra némi önbecsülést, könyörgöm.
2019. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Apró dolgokban lehet gyökeresen változni, illetve más dolgokban fejlődni. De egy fix személyiséget nem lehet kifacsarni, és más emberré válni.

A leírásból pedig párod kiállhatatlanabbnak tűnik, mint te.

2019. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tudom mik a hibáim, tényleg rendetlen vagyok és szétszórt. Nem gondolkodok mielott beszélek, sokszor előfordul. De tényleg nagyon próbálkozom, mondtam is neki hogy igyekszem de azt mondta az nem elég, ő változást akar látni. Én pedig szeretem öt így próbálkozom, nem akarom elveszíteni. Tenykeg nem tudom már hogy az én hibám e minden vagy sem de kb minden héten veszekedunk erről es úgy gondoltam lehet alapja a dolognak ha ennyiszer mondja. Viszont úgy érzem hogy itt kudarcot vallottam mert úgy érzem nem fogom tudni soha teljesen hátrahagyni ezeket a rossztulajdonságaimat.
2019. szept. 2. 12:23
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet változni,de az pár hónapnál nem tart tovább.Utána minden folytatódik a régiben.
2019. szept. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%

Pedig muszáj lesz ezeket a gyerekes dolgokat hátra hagynod. Most képzeld el fordítva. Ha vitatkozol a pároddal sírva fakad, arcokat vág. Ugye, hogy nem jó?

De nagyon dícséretes, hogy már sokat változtál. Az is, hogy elismered, hogy ezek hibák.

Lesz e olyan aki ezeket elviselni, ha szakítanátok. S ha igen, annak a valakinek, mi lesz a hibája?

Csiszolódj még. Gondolom, ő is csiszolódik hozzád.

2019. szept. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mit gondolsz, szeret ez a fiú téged? És Te szereted saját magad?
2019. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%

Azért nem kell egyből csak a férfit szidni.


"Az a baj én pedig meg voltam győződve róla hogy változok, változtam sokat." ---> a legtöbben ezt gondolják magukról, hogy ők mindent jól csinálnak....ez koránt sincs így.


Alkalmazkodni is kell bizonyos szinten a másikhoz, és igen bizonyos szinten mindenki változik, és van amin változtatni is kell. A veszekedések a hisztik a hirtelen csattanások valóban nem kellemesek.


Ezek nem olyan tulajdonságok amit az ember elfogad mindig mert el kell fogadni. Vannak negatív tulajdonságok amik hosszú távon a párkapcsolatok vesztét is okozhatják.


Nyilván a párod is időnként túlzásba esik, de mindkét félnek figyelemmel kell lennie a másik iránt.


És nem értek egyet azzal, hogy csak a párod a hibás ahogy azt itt állítják, mindketten hibásak vagytok, én inkább úgy mondanám, hogy nem biztos, hogy egymáshoz valók vagytok :)


Lehet, hogy más ha te ingerült vagy vagy hisztisebb odamegy megcsókol ölelget babusgat és elhallgatsz :) És mindazt amit művelsz azt ő viccesen fogja fel :)

2019. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy vagy mindenért te a hibás, nehogy elhidd már! Olyan nem létezik, hogy mindig mindenben te legyél.Nyilván változtál nyújtottad a kisujjad ő meg már annyira ráérzett a formálásod ízére, hogy kéne az egész kezed.Nem kell magadból bohócot csinálni.Nem kell megváltoznod.Aki szeret az úgy szeret ahogy vagy.Elfogad a hibáiddal, hülyeségeiddel és jó dolgaiddal együtt.Ez a fiú csak nem szeret téged.Hagyd ott, nem neki lesz jobb nélküled, hanem neked nélküle.
2019. szept. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!