Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan értessem meg a férjemme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy a fiunk nem direkt csinálja a dolgokat? És miért kell külön elmagyarázni, hogy nem bírok minden terhet egyedül vinni?

Figyelt kérdés
9 éves a fiunk és ADHDs. Nem egyszerű a dolog, de kezelhető. A férjem nem tudja ezt elfogadni. Állandóan azt fújja, neki miért ez jutott, miért nem lehet nekünk legalább ebben szerencsénk, legalább a gyerek lenne normális. Egyszer le nem ül vele tanulni, de rajtam számon kéri, hogy miért nem olvastattam nyáron. Most mondtam neki, hogy segítsen itthon. Erre megkérdezte, hogy mit, nézze a mosógépet, vagy főzzön. Mondtam neki, más is van, amit lehetne csinálni. Azt mondta, neki nincs kedve fürdőt takarítani, meg amúgy is azt minden hétvégén meg kell csinálni és az az én dolgom. Majd fogta magát és elment itthonról. Most kezdjek kiselőadást tartani a házi munkákról. Hogy álljon neki porszívózni, tanulni a gyerekkel. Leszedni a fregolit, kiteregetni? Nem kell hozzá diploma és nem lesz kevésbé férfias ettől. És este megint nyomul majd és fogdos, meg jön a kérdés, hogy dugunk? Ha nem lesz kedvem ismét, akkor meg besértődik. Ezt sem érti meg, hogy ha fáradt vagyok és nem segít megoldani a problémákat a gyerek körül, akkor ott fog járni az eszem és nem lesz kedvem hozzá.
2019. szept. 15. 11:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

1.A férjed egy bunkó


2.És emiatt sem szabad gyereket vállalni egy lottó az egész, ha pedig nem jött be akkor ez a vége és innen nincs jó megoldás. Még a válás a legkevésbé rossz, de akkor meg jöhet a havi 20 alkalommal ebédre lencseleves magában vagy az ingyenkonyha kellemes aromája.

2019. szept. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Sehogy, a férjed nem normális. A vérnyomásom felment a leírásod alapján. A házimunkához való hozzáállása sem kutya, de hogy valaki a gyerekéről ilyen véleményen legyen, az nagyon durva... pláne hogy az ADHD kinőhető, pláne ha a szülők jól kezelik és türelmesek.


Viszont szerintem ennek a házasságnak lőttek. Ezt írod: " dugunk? Ha nem lesz kedvem ismét, akkor meg besértődik. Ezt sem érti meg, hogy ha fáradt vagyok és nem segít megoldani a problémákat a gyerek körül, akkor ott fog járni az eszem és nem lesz kedvem hozzá." Ez meg a reakció, az ún. szexmegvonás...


Szerintem vagy irtó gyorsan kezdjetek kommunikálni de kizárólag nyíltan, vagy akkor véget kell ennek vetni. Amit ő csinál, az masszív szemétség, te pedig szintén játszmázol.

2019. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Rúgjad ki nagyon gyorsan, és húzd le pénzzel, aztán majd megtudja, mi az a házimunka!
2019. szept. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem szexmegvonás. Csak annyira fáradt és kimerült vagyok, hogy pont szexre nincs kedvem.
2019. szept. 15. 12:52
 5/14 Ramos ökle ***** válasza:
13%

És csodálkoznak a nők, h ennyi rossz házasság van. Nem kell minden h**lyéhez hozzámenni. :D

A lényegre reagálva pedig: nem valószínű, h felfogja h mi a gond. Akkor sem, ha mondod. Hogy miért? Azt már neked kell tudni, te ismered.

2019. szept. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tényleg nem fogja fel. Elmondtam neki még egyszer, így sem jutott el a tudatáig.
2019. szept. 15. 14:33
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fogja fel,akkor rúgjad ki.Ez igy rohadtúl nem jó.A végén depressziós leszel,és ezzel a gyereknek se használsz.
2019. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennek így tényleg nincs értelme. Én alapvetően amellett vagyok, hogy amit meg lehet menteni, azt meg is kell. De ennek a házasságnak vége.
2019. szept. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szakszolgálat, családsegítő biztosan segítenek, hiszen ilyen esetben a szülők támogatása is feladatuk. Tőlük kérj segítséget, hogy kell egy adhd-s gyermekkel bánni, tanulni, nevelni. Nem értem a férjed, hiszen a gyereketek nem beteg, csak picit más bánásmódot igényel. Semmi nincs ebben, valahogy meg kell értetni ezt vele, kérj segítséget, a diagnózist hol állították fel?
2019. szept. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sokszor elmagyaráztam neki, hogy mi ennek a lényege. Mindent kijártam, hogy megvizsgálják a gyereket. Sosem ült le vele játszani. Most tegnap kapott egy robotot a gyerek, ami hangokat ad ki. Állandóan veszekszik vele, hogy ne zenéltesse. Pedig csak örül neki a gyerek és meg szeretné vele osztani.

A ped. szakszolgálatnál már voltam, időpontra várunk. Neurofeedbackre is viszem. Járunk edzésre. De sehová nem viszi. Nincs közös programjuk. Az alatt a kicsi idő alatt, mikor a férjem itthon van, fekszik a tv előtt. Neki nincs kedve és energiája a gyerekkel játszani, foglalkozni.

2019. szept. 15. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!