Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan értessem meg a férjemme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy a fiunk nem direkt csinálja a dolgokat? És miért kell külön elmagyarázni, hogy nem bírok minden terhet egyedül vinni?

Figyelt kérdés
9 éves a fiunk és ADHDs. Nem egyszerű a dolog, de kezelhető. A férjem nem tudja ezt elfogadni. Állandóan azt fújja, neki miért ez jutott, miért nem lehet nekünk legalább ebben szerencsénk, legalább a gyerek lenne normális. Egyszer le nem ül vele tanulni, de rajtam számon kéri, hogy miért nem olvastattam nyáron. Most mondtam neki, hogy segítsen itthon. Erre megkérdezte, hogy mit, nézze a mosógépet, vagy főzzön. Mondtam neki, más is van, amit lehetne csinálni. Azt mondta, neki nincs kedve fürdőt takarítani, meg amúgy is azt minden hétvégén meg kell csinálni és az az én dolgom. Majd fogta magát és elment itthonról. Most kezdjek kiselőadást tartani a házi munkákról. Hogy álljon neki porszívózni, tanulni a gyerekkel. Leszedni a fregolit, kiteregetni? Nem kell hozzá diploma és nem lesz kevésbé férfias ettől. És este megint nyomul majd és fogdos, meg jön a kérdés, hogy dugunk? Ha nem lesz kedvem ismét, akkor meg besértődik. Ezt sem érti meg, hogy ha fáradt vagyok és nem segít megoldani a problémákat a gyerek körül, akkor ott fog járni az eszem és nem lesz kedvem hozzá.
2019. szept. 15. 11:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én értem, hogy te beszéltél vele, de a férjed lehet hogy is fogalmazzak, nem bántani akarlak, ne értsd félre, de elképzelhető, hogy a férjed tőled nem veszi komolyan. Ha egy szakértő elmagyarázná neki, ezáltal rengeteg ötletet fog tudni adni a kisgyerekhez, hogy hogyan is töltsön vele minőségi, hasznos időt, akkor talán másképp nézne rá.
2019. szept. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
32%

Azért attól, hogy valaki gyerekként csinál valamit, attól még lehet sajnos idegesítő. Ezt is meg kell érteni. Viszont azért van a felnőtt, hogy ezt felnőttesen kezelje.

Sokszor a dolgok nem ott csúsznak el, hogy valaki valamit nem csinál, még nem is azon, hogy nem mondja, vagy mondja. Hanem a hogyan mondja.

Lehet elbeszéltek csak egymás mellett, és nem is akarjátok már egymást meghallgatni. Te csak számon kéred, elvárásaid vannak, ő pedig úgy érzi a gyerek az első, és ő sehol sincs.

Ettől függetlenül bunkó stílusa van. Ámbár egy próbált megér, hogy más stílusú kommunikációval leüljetek beszélni. A kérdés, hogy akartok e egyáltalán változtatni, és valóban megoldani, vagy csak az igazatokat akarjátok.

Osszátok be a házi munkát, és közöld a férjeddel a kéréseid. Ne várd meg a gondolat olvasást.

Üljetek le beszélni a fiatokról, hogy a viselkedésével kapcsolatban ki mit érez, hogyan tudnátok könnyíteni a hétköznapokon, hogy nektek jó legyen.

Dühösnek lennie nem bűn. Ez egy hangulat. Az már más kérdés, hogy a férjed hangosan hangot ad-e folyamatos nem tetszésének, ami mást sérthet.

2019. szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
ha nagy lesz a gyerek, az apjához nem fog kötödni, jobb esetben, lehet h meg is fogja gyűlölni
2019. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Mióta megvan a gyerek, magyarázom neki, hogy foglalkozzon vele, mert akkor fog tizenéves korában odamenni hozzá tanácsért, ha hozzászokik, hogy ott az apja neki, aki minden kis szart meghallgat. Ehhez képest most meg csodálkozik a férjem, hogy a gyerek csak engem kér meg mindenre. Most kitalálta, hogy meleg lesz a gyerek, ha mindig rajtam lóg, mert neki az öccse hasonló habitus volt gyereknek és meleg lett.
2019. szept. 16. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!