Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha állandóan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha állandóan apróságokon veszünk össze?

Figyelt kérdés

Szinte már nem telik el olyan nap, hogy ne vesznénk össze valami apró kis butaságon, vagy ne bántanánk meg egymást véletlenül. Gyomorideggel ébredünk egymás mellett mert első gondolatunk mindkettőnknek, hogy ma vajon min fogunk feleslegesen veszekedni, aztán kibékülni amint rájöttünk, hogy megint ugyanabba a gödörbe estünk. Nagyon szeretjük egymást és igyekszünk mindent megbeszélni, de én eléggé sértődékeny tudok lenni, ő pedig szókimondó ember, amit egyébként nagyon szeretek benne, de sajnos gyakran félreértjük egymást, elbeszélünk egymás mellett, sokszor jószándékú szavakat támadásnak veszünk egymástól, úgy gondolom, hogy leginkább én... Sajnos rossz kapcsolaton vagyunk túl mindketten, sokat bántották őt is és engem is, gondolom ezért veszünk minden második mondatot alaptalanul támadásnak.

Szeretnénk változtatni ezen, nagyon nagyon szeretjük egymást, fél éve közösen élünk, de kezdünk nagyon belefáradni a sok veszekedésbe.

Mit tehetnénk/tehetnék, hogy ne legyek ennyire sértődékeny? Hogyan tudnék megtanulni előbb gondolkodni, aztán beszélni?


2019. szept. 17. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Ezt szerintem nem lehet megtanulni. Minden kapcsolatban kompromisszumot kell kötni, újra és újra megbocsátani. Egyikőtöknek mindig jobban engednie kell. Én nem a párommal, a legközelebbi családtagjaimnál csináltam ugyanezt, ki voltam élezve a kötekedésre 0/24-ben de rájöttem hogy nem vezet semmire, ráadásul nagyon szarul érzem magam közben és utána is. Nem kell csípőből visszavágni, inkább számolj 5 másodpercig, mielőtt megszólalsz. Olvastam ezt a mondást valahol, valahogy így hangzik: Csak akkor törd meg a csendet, ha értékesebb nála az, amit mondani akarsz.
2019. szept. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Savlekotő ***** válasza:
48%
Ki kellett volna előbb heverni a régieket.
2019. szept. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az 5 másodperces tanácsot, tényleg hasznos lehet.

Egy ideig én voltam aki enged, mert annyira elegem volt már a veszekedésekből, de sajnos úgy éreztem kicsit sem hálás érte, sőt, mintha még jobban feszültek volna a húrok, bár ezt már csak talán én éreztem.

2019. szept. 17. 23:55
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Veszekedjetek nagy dolgokon, utána a kicsik már fel se fognak tűnni. Szóval fogjatok bele valami nagy dologba, és az majd leköti az energiáitokat.
2019. szept. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Rockarc ***** válasza:
37%

Annyit tudtok tenni, hogyha eszreveszitek, hogy az adott javaslat nem a problema megoldasara iranyult, hanem a masik legyozesere, akkor ezt kozlitek a masikkal.


Megfogalmazom maskepp. Eltevedsz es egy ut vegen mehet jobbra es balra is. Elobb utobb balahogy az egyik mellett leteszed a voksod. Ha jol sikerult, akkor orulsz, ha elrontottad, akkor sem allsz neki magadban a masikat gyalulni, hiszen az is te voltal. Olyan meg elofordulhat, hogy basszus ezt nem vettem eszre, mert akkor maskepp dontok, de ezen is tul szokott lepni az ember. Most ugyanez van, amikor a paroddal valamin problemaztok. Jon a ket teljesen masik kulonbozo gondolat. Tok mindegy, hogy kinek lesz igaza, ha jol sikerult, egyutt orultok, ha elcsesztetek, akkor egyutt bankodtok es megprobaltok tanulni belole.


Mivel ezek a helyzetek azert igenybe veszik az ego-t is rendesen, arra erdemes figyelni, hogy kolcsonos legyen az engedes. Tehat ne azert legyen igaza a masiknak, mert jobban hisztizik, vagy hangosabban mondja, hanem azert, mert rajta van most a sor. Igy nem kerultok olyan helyzetbe, hogy komplett harci diszben egymast akarjatok legyozni. Persze nem egyszeru visszafogni a lovakat, de erdemes tudatositani, hogy most kisiklottak a dolgok, mi legyen?


43F

2019. szept. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%
Úgy hogy megbeszéltek, hogy akartok változtatni és elkezdtek tudatosan oda figyelni. Amikor bele érték egy szituba ami problémát szokott okozni, akkor fel kell villanjon, hogy hoppá itt szokott gond lenni. Pontosan tudom, hogy mit szoktam reagálni és tudom, mivel tudnám megsérteni a férjem, de figyelek, hogy ne szítsam a vitát, hanem oltsam el. Ő is megnyugszik és én sem húzom fel magam. Pl múltkor mondta, hogy ha legközelebb takarítok vegyem le a pókháló, mert egy ideje ott van. Erre rá lehetett volna vágni, hogy neked is szót fogad a seprű, amin összevesztünk volna. Ehelyett azt mondtam neki, hogy igazad van, nem vettem észre. Nem lett felesleges konfliktus egy hülye pókháló ól, ami nem éri meg, hogy feszült legyen a légkör. El kell felejteni azt, hogy nekem igazam van, vagy sérti az egómat. Lehet neki is nehezebb napja amikor nem mindig úgy sikerül mondani valamit, ahogyan igazából szerette volna.
2019. szept. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

2. válaszolónál a pont.

Amúgy, nem illetek össze, lakva kijött, van ez így.

2019. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Hany evesek vagytok es mennyi ideje vagytok egyutt? Ez meg a boldog idoszak kene legyen. Ha ugy ugrottatok bele ebbe a kapcsolatba az elozo utan, az marha nagy otlet volt. De nem csak ez a baj itt, nem kell az elozore kenni, hogy abban is bantottak titeket, felnott ember nem egy uj emberen vezeti le a serelmeit. Egyszeruen ezt hozzatok ki egymasbol. Erre nincs praktika, mert csak ideig-oraig talan fog menni, aztan olitek egymast ujra.
2019. szept. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!