Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom és a családom is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom és a családom is ellene van, hogy külföldön tanuljak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szeretnék külföldi részképzésre menni. Tavaly el is nyertem az ösztöndíjat, amiben a szüleim támogattak. Akkor még nem volt párom, aki szeretne összeköltözni velem. Én azt mondtam neki, hogy várjuk ki azt a nyolc hónapot, és nyáron összeköltözhetünk (most januárban mennék), és fogja fel úgy, mint egy próbát: ha kibírjuk egymás nélkül, akkor az azt jelenti, hogy komolyan is tervezhetünk. Most duzzog és passzív-agresszív. A szüleim a párom mellett állnak, mondván képes lennék itthagyni a páromat, őket, és a barátaimat, és én vagyok a legrosszabb gyerek/barátnő. Anyám azzal ijeszteget, hogy a párom majd jól meg fog csalni, ami teljesen jogos is lenne (szerinte), mert a barátnője csak úgy lelép.
2019. szept. 21. 09:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Lábjegyzet: amikor összejöttem a mostani barátommal, tudta, hogy mennék ki januárban, én úgy jöttem vele össze. A családom is támogatott, sőt, büszkék voltak rám, most meg úgy viselkednek, mintha minimum kirúgtak volna.
2019. szept. 21. 09:14
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
menj ki! nem örökre maradsz ott. aki meg ennyire primitív és önző, hogy elvenné tőled a fejlődés lehetőségét, azzal foglalkozni nem érdemes.
2019. szept. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj. Ha a kapcsolat nem bír ki ennyit, akkor nem is érdemes több időt pazarolni rá.


A szüleidnek meg mondd meg, hogy felnőtt vagy, másszanak ki az életedből. Mert ez sem normális, hogy anyád arról magyaráz, hogy a pasid hogy fog félrekúrni.

2019. szept. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A szüleim imádják a páromat, főleg az anyám, mert egyikőjük sem jó a nyílt konfliktuskezelésben, inkább indirekt módszerekkel próbálkoznak.


Úgy érzem, nincs erőm. Külön a párommal vagy külön a családom, még csak-csak elbírnék, de hárman összefogtak ellenem és gyengének érzem magamat :(

2019. szept. 21. 09:27
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Menjél tanulni. Nagyon sokat fogsz belőle profitálni egész életedre, míg, nem akarok túl negatív lenni, de egyáltalán nem biztos, hogy pár év múlva is a jelenlegi barátoddal leszel.

Tudod, már itt kezdődik, hogy egy nő lemond a karrierről, sikerekről, mert elvárják tőle. Azt egy esetleges válásnál meg jön az, hogy hát én kerestem többet, nekem volt nagyobb karrierem, milyen dolog már ez a felezés!

2019. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Még az előző vagyok.


Abban a korban vagy, amikor önzőnek kell lenned és a saját jövődet helyezni első helyre. 30 felett, 1-2 gyerekkel már lehet más a prioritás, de annak nem most van itt az ideje. Nehogy hülyeséget csinálj egy pasi miatt.

2019. szept. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Diazepam ***** válasza:
0%
Ha legalább havi 1x tudtok találkozni, akkor oké. De 8 hónapot ne várj el egy férfitől szex nélkül. Az kínzás, akkor inkább hagyd el.
2019. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Neeem. 4 hónap múlva indulok, és azt ajánlottam fel a barátomnak, hogy ha júniusban hazajövök, akkor gondolkodhatunk az összeköltözésben.
2019. szept. 21. 10:09
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi 8 hónapig voltunk távkapcsolatban a barátommal, és érdekes, mindketten kibírtuk szex nélkül, illetve így is igyekeztünk egymás igényét kielégíteni skypeon, fotókkal, olyan üzenetekkel.


Szerintem a szüleid nagyon önzők a történetben, főleg, hogy egész eddig támogattak. Érdemes lenne emlékeztetni őket erre. A barátod, meg ha ennyire visszatart, akkor nem ér ennyit a kapcsolat. Tudta, hogy ez lesz, most mégis zsarol. Én nem maradnék ilyen manipulatív emberrel kapcsolatban. Ahogy az egyik előző válaszoló írta, most van az az időszak az életedben, amikor ezt megteheted, világot láthatsz, fejlődhetsz az ilyen élmények által. 10 év múlva már nem biztos, hogy erre lehetőséged lesz.

2019. szept. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a "úgyis meg fog csalni" miatt is meg az akkori barátom miatt is maradtam a seggemen. És a vicc: simán megcsalt közös ismerőssel, úgy hogy hetente többször voltunk együtt, és gyakran találkoztunk. Inkább ne adtam volna fel az álmaim.
2019. szept. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!