Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 2,5 éve vagyunk házasok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2,5 éve vagyunk házasok, elötte már 4 éve együtt voltunk. Egy nagyon mély és tiszta szeretetérzés van a férjem iránt, de valahogy úgy érzem, hogy a szenvedély és a tüz kialudt. Szerintetek hogy lehetne visszahozni?

Figyelt kérdés
Férjemet nagyon szeretem, ö is szeret, érzem és látom is, viszont úgy érzem, hogy a tüz és a szenvedély kialudt nálam. Nincsenek pillangók a gyomromban és nem kap el a varázs, ha hozzám ér. Nála nem múlt el, azt mondta. Régen akkor is elkapott a varázs, ha csak megfogta a kezem. Most meg a csók is "rutinnak" tünik. Férjem azt mondta, hogy az épülö házunk és a pénzspórolás elveszi az összes figyelmét és hogy ezen jár állandóan az esze. Feszült a ház miatt, hogy minden jól alakuljon, mert építtetjük egy céggel és hát a munkások nem dolgoznak a legjobban. Ez a feszültség miatt is lehet, de az utolsó két hónapban csak 4-5ször voltunk az ágyban. Tegnap beszéltem az érzéseimröl, hogy kialudt a szenvedély és hogy minden rutinnak tünik, hát elsírtam magam, aztán ö is, hogy ö ezt nem akarta. Szerintetek hogy jöhet vissza a tüz az én részemröl?

2019. szept. 23. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Nincs végtelenségig tartó tűz!

A szeretet, a közös élmények, a közösen véghez vitt dolgok, az egymás megismerése, az, ami még közelebb visz egymáshoz és összetartja a kapcsolatot.

A házra ne kívülállóként tekints, hanem vedd ki maximálisan a részed. Ha valakinek van egy fáradtabb időszaka és kevesebb a szex, az sem a világ vége.

Te is sokat tehetsz érte, hogy több szenvedély legyen a kapcsolatban, de ha te az a típus vagy, mint pl. Gregor Bernadett, akinek az állandó rajongás kell, és nem kapja meg, akkor repülhetsz pár évente újabb férfire.

2019. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Épp az a kérdésem, hogy hogy lehetne visszahozni a tüzet és a szenvedélyt. Ez a "fáradt idöszak", ahogy te foglalmazol, már olyan 9 hónapja tart.
2019. szept. 23. 11:21
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

sehogy, ez már csak szeretet marad jó esetben.


a szerelem max. 3 évig lángol, utána fokozatosan alábbhagy.

2019. szept. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Derwer ***** válasza:
100%

Én csak 3+1 éve vagyok együtt a feleségemmel, de szerintem már az is tök jó, hogy eddig kitartott a tűz.


A lángok nélküli, parázs/izzás sokkal több energiát is adhat amúgy....


(Én már a házasság előtt elvesztettem a lángot, de nem érem meg kudarcként, hanem egy természetes következő lépésként.)

2019. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem nincs gond amúgy, ez természetes.

Amit tehetsz, tehetteK: sok közös program, ne abból álljon ki a hétvégétek pl hogy a tv előtt ültök, menjetek kirándulni pl vagy bmi. A lényeg, hogy együtt csináljátok és tartalmas legyen

2019. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Ez NEM TERMÉSZETES!

Nem értem mikor fogják már fel az emberek, hogy a tűz és pillangók csak belefektetett munka függvényei. Ha nem romantikáztok, nem randiztok elmúlik, ennyi. Tenni kell érte, magától persze, hogy nem marad fent.

10 éve vagyok a párommal, 10 éve szerelmesen, tűzzel mindkettőnk részéről. Annyi, hogy nem szabad hagyni ellaposodni, nem szabad az unalmas hétköznapokat beengedni. Menni kell, randizni kell, kedveskedni kell, rengeteget beszélgetni. Heti minimum 1-2 nap romantikus program és nagy beszélgetés. A többin napi legalább 1 szerelmes gesztus minden egyes nap. Minőségi együtt töltött idő nem csak punnyadás a TV előtt. Minőségi szex nem csak 10 perc reszelés.

Nem törvényszerű és nem jó kapcsolat ahol nincs meg a tűz. A tűz akkor nincs meg ha nem dolgoztok érte és hagyjátok kihülni.

2019. szept. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os akkor adj légyszi pár tippet, hogy mit tehetnék ez érdekében. Ilyenekre gondolsz, hogy pl. moziba menni stb.? Örülnék egy-két konkrét tippnek a részedről.
2019. szept. 23. 17:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Van gyereketek?
2019. szept. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Igen, akár moziba menni, vacsorázni, kirándulni, sétálni, otthon csinálni egy romantikus estét és beszélgetni egy nagyot egy pohár bor mellett vagy főzni, sütni valamit együtt. Hétvégén kiruccanni kettesben ide-oda. Jön a téli időszak, csomó romantikus karácsonyi falu meg ilyesmi lesz mindenhol. De lehet emellé csomó apró kedvesség, meglepetés, kis ajándék vagy kedves gesztus, szép szó, romantikus vallomás. Akár csak ilyen apróságok mint főzni a másiknak egy kávét vagy teát, vagy megmasszírozni, venni egy szál virágot, megnézni vele a kedvenc filmjét, megkérdezni, hogy milyen napja volt és értő odafigyeléssel hallgatni. Annyi ilyen van amit az emberek csinálnak 1-2 évig de aztán szépen elmaradnak, pedig ezek tartják fent a tüzet és a szerelmet.
2019. szept. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem, nincs gyerekünk. Köszönöm szépen a tippeket. Amúgy tulajdonképp sok mindent csinálunk a leírtakból. Pl. én nagyon sokszor meglepem (fözök neki, hozok neki finomat amit szeret az üzletböl, irok neki szerelmes sms-eket a munkába, romantikus estét szervezek borral, stb.). Ami mondjuk zavar, hogy ez nem igazán kölcsönös. Az ő részéről nincsenek ilyenek. Lehet azért, mert szegénykém sokat dolgozik, 5 napban 10 órát. Délután hazajön 19:00-r, reggel hatkor meg kel, én hazajövök 19:30-ra és reggel meg kelek. Szabadunk sosincs együtt (nekem hétvégén van szabadom, neki meg valamikor hétköznap, mindigy más napon). Viszont én is örülnék apró meglepiknek, meg rózsának, meg meglepi vacsinak meg hasonlóknak (abban a 2-3 esti órában, amikor együtt vagyunk). Most ezt tegyem szóvá vagy nem is tudom, hogy adjam tudtára?!
2019. szept. 23. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!