Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy a vőlegényem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy a vőlegényem így vélekedik az esküvőről?

Figyelt kérdés
4 év után kérte meg a kezem, albérletben lakunk egy ideje. Szerencsénkre sikerült kifogjunk egy ma olcsónak számító albérletet. Nem keresünk olyan rosszul, hitellel szeretnénk majd házat venni. Én mint nő persze, hogy szeretnék beszélni az esküvőről. De mindig leállít, hogy minek? Ugysem jött még el annak az ideje. Oké, ezt én is tudom. De 2 éven belűl lenne és nem igaz, hogy egyszer nem lehetne velem fél órát erről beszélni. Csak, hogy kik lennének nagyjából ott, meg, hogy neki mi az elképzelése meg nekem. Mondtam ezt neki is de a házzal takarózik, hogy amíg nincs ház nincs esküvő. Én nem azt mondom most legyen, csak szeretnék róla beszélni, mert még nem igazán történt meg ez a beszélgetés nálunk. Vagy meggondolta volna magát? De úgy látom szeret, ő ötlete volt a lánykérés is.
2019. okt. 10. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom.... Mondjuk az én rokonságomban volt 11 évig tartó jegyesség is. (Azóta sem házasok, közben lett két gyerekük, házuk is.)
2019. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Van kozos otthonotok, ha berelt is. Miert ne lehetne osszehazasodni? Es miert nem lehet meg beszelni sem rola?


Nekem roppant gyanus, hogy egyaltalan nem akar eskuvot.


Nagyon gaz, ha nem lehet valamit normalisan megbeszelni egy parkapcsolatban.

2019. okt. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem a vőlegényed nem biztos abban, hogy egy életre le akarja kötelezni magát melletted. Most jó így neki, de hogy elkötelezni nem akarja magát.


Amúgy meg nem jó a sorrend. Házasság, és utánna jöhet a közös ház. Itt mifelénk legalábbis ez a szokás.

2019. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Úgy néz ki, nem akar esküvőt.

Én mondjuk esküvő előtt nem vennék fel közös hitelt. Bár ez a ház vásárlás sem hangzik komolynak, hogy majd valamikor.

Mikor?

2019. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
A lánykérés megvolt,lehet nem szeretne esküvőt csak élettársi kapcsolatot..Legalábbis még nem,majd egyszer,talán.
2019. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Én nő vagyok, de hidegen hagy az esküvő. Lesz majd, de lagzit nem akarok.

De a te problémára visszatérve, ő még nem akar erről beszélni. Nem minden férfi akar csak úgy tervezgetni, mert ki tudja, mi minden változik addig, amíg eljuttok oda. Inkább tervezgess egy barátnőddel, ha ő nem vevő rá. Álmodozni lehet, ha van igényed rá, de ha ő nem akar még, akkor keress rá másik hallgatóságot. Vele inkább tervezgesd akkor a házat, ha az most jobban foglalkoztatja.

Ha a házasság és a közös tervek ellen nincs kifogása, akkor nem hiszem, hogy komoly gond lenne, amit meg kéne beszélni. Inkább csak kommunikációs problémátok van, azt pedig idővel és türelemmel rendbe lehet hozni.

2019. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nyugodtan mondd meg neki, hogy egy órás csevej nem annyira megerőltető, amíg nincs ez lefixálva, nem lesz ház. Pont. Nekem úgy tűnik húzza az időt.
2019. okt. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Mit kell arról egy vagy fél órát beszélni?

Majd ha odaértek, akkor ráérsz nyaggatni vele, hogy kit hívnál meg.

2019. okt. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg engem párom az albérlet kereséssel akasztott ki. Messze nem jártunk még ott, mert ő tanult, és nem tudott, meg nem is akart mellette dolgozni, amivel nekem nem volt problémám. Viszont feleslegesnek tartottam 20+ albérletet átnyálazni, mikor még nem volt reális esélye az összeköltözésnek. Mikor ez változott, én találtam meg azt az albérletet, amibe végül beköltöztünk. Most a házvásárlással játsszuk ugyanezt. Engem nem érdekel, mert még gyűjtenünk kell hozzá, ő imád nézelődni. Az nem zavar, hogy tervezget, de nekem nincs türelmem ehhez, sokkal inkább koncentrálok az aktuális tervek megvalósítására.

Bár nálunk ebből nincs vita. Ha nincs kedvem ezzel foglalkozni, akkor megmondom kedvesen a véleményemet, hogy ne bántsam meg, ő pedig igyekszik tiszteletben tartani ezt.

Szóval én inkább a jelenben élek, és az aktuális helyzettel foglalkozom, ő pedig előre kialakítja az igényeit, terveit a jövőre. Ez azért jó, mert mire aktuálisak lesznek, neki pontos elképzelései lesznek, én pedig tudok alkalmazkodni hozzá, illetve minimálisan alakítani rajtuk, hogy nekem is megfeleljen. Normális kommunikációval ez kifejezetten előnyös lehet, mert egymás keze alá tudtok dolgozni, és segíteni egymást. Minimális kompromisszum kell mindkettőtök részéről.

(6-os válaszoló voltam.)

2019. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Igaza van, nincs értelme beszélni róla, majd ha eljön az ideje.


Másrészt ha van papír, ami egy életre összeköt, akkor az a hitelszerződés, nem a házasságlevél.

2019. okt. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!