Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A vőlegényem szabotálja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényem szabotálja a tanulmányaimat és a karrieremet, de nem merek szakítani, mert a szüleim az ő pártját fogják! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon féltettek egész életemben, 17 éves korom óta a vőlegényemmel vagyok, akit anyám választott nekem (akkor még fiatal voltam és hallgattam a manipulációjára "menj el vele moziba, mit veszítesz?" "rossz volt? akkor miért nem mész el vele mégegyszer" "tudsz rá mondani valami rosszat? igazán járhatnál vele?" "régóta együtt vagytok és még házasság sem kell, miért nem hagyod, hogy eljegyezzen". Tavaly mentem egyetemre, csak a helyi főiskolára engedtek el a szüleim, mondván csak arra van pénz, meg itt vannak ők is meg a párom is. Kaptam egy lakást, amiben a vőlegényemmel együtt lakom. Ápolónőnek tanulok és az a tervem, hogy amint megvan a diplomám, elhagyom az országot. Viszont a tanulás nem megy annyira egyrészt a munka miatt, másrészt a pasim folyton nyavalyog, hogy keveset vagyok vele. Ez a vizsgaidőszakom nem sikerült túl jól, bár minden meglett, és a szüleim azzal fenyegetnek, hogy ha nem húzok bele vagy csúszok, akkor abba kell hagynom a fősulit. A vőlegényem is támogatja az ötletet, mondván ő már családot szeretne, és az ápolónők amúgy sem keresnek jól.
2018. jún. 12. 08:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
98%

Szereted te őt? Ha igen, csak nehéz időszak van köztetek, akkor próbálj kompromisszumot kötni. Legyenek fix napok, amikor együtt vagytok vizsgaidőszak alatt: elmentek valahova...stb. Tanulni inkább tanulj könyvtárban, addig kapcsold ki a telefont, hagyjanak békén, ha hisztizik, engedd el a füled mellett.

Ha nem, akkor most vagy soha, nyári szünet van/lesz, ennyi idő alatt szüleid lenyugodbak, mire kezdődik az egyetem, és dolgozni is van elég időd, ha valami szankciót találnának ki esetleg, illetve szobatársat, albérlőt is ráértsz keresni szeptemberig. Ennél ideálisabb időpont nem lesz, ha ki akarod hajítani.

2018. jún. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
77%
sajnállak, mit mondjak?
2018. jún. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 A kérdező kommentje:
Nem szeretem őt és sosem szerettem. Anyám manipulált bele ebbe a kapcsolatba, és mire feleszméltem, már menyasszony voltam. Nem merek szakítani vagy kihajítani, mert a szüleim tuti az ő pártját fognák, illetve a barátom családja is itt lakik a közbelben, és félek, ha szakítanék, nem hagynának békén.
2018. jún. 12. 08:33
 4/92 A kérdező kommentje:
Ráadásul a szüleink nagyon jó barátok, folyton összejárnak. Félek, hogyha szakítok, a pasim folyton a nyakamra járna, illetve a szüleim megkeserítenék az életemet.
2018. jún. 12. 08:36
 5/92 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, hát ez nagyon gáz. Azt elhiszem, hogy fiatalon rá tudtak beszélni, mert a szülői nyomás, befolyás tini korban nagy valakinél. De ezt a kapcsolatot nem te választottad, hanem anyukád, és te nem vagy boldog benne. Sem anyukád, sem a vőlegényed nem a te érdekeidet nézik, hanem a barátodét. Sőt, nem is te mondtál igent neki, hanem anyukád. Ha moat nem állsz ki magadért, akkor örök életedre boldogtalan leszel. El kellett volna menni tanulnod oda, ahova szerettél volna. De ez a hajó már elment. De nehogymár hozzámenj egy olyan férfihez, akit az anyukád választott. A vőlegényed is anyukádnak akar bevágódni, nem neked. Tudja ő azt jól, hogy anyukád miatt vagy vele, és ezt ki is használja.
2018. jún. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 A kérdező kommentje:

Szerintem azt hiszi, hogy szeretem, nem vagyok rossz színésznő. Eleinte tényleg jól éreztem magam vele, mert végre tiszteletet kaptam, és a szüleim sem szóltak be annyit. De kb egy éve a barátom ugyanolyan túlféltő lett, mint a szüleim.

A főiskolát én választottam, mert szeretnék kimenni külföldre. Amint megvan a diplomám, húzok ki külföldre, de félek, hogy nem lesz meg, mert nagyon mondják, hogy ha csúszok, akkor hagyjam abba.

2018. jún. 12. 08:42
 7/92 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Elhiszem, hogy félsz. De felnőtt nő vagy. Próbálj meg elköltözni, és ne mondd el nekik hová, csak ha már anyukád beletörődött.
2018. jún. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd, hogy nyomást gyakoroljanak rád! Ne akkor jöjj rá, hogy már most szakítani kellett volna, amikor ott van 1-2 gyerek, neked meg végzettséged sincs, mert lebeszéltek róla. Örök boldogtalanság...vagy egy nehéz időszak, amit úgyis túlélsz, fiatal vagy, tanulj, élj.
2018. jún. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 A kérdező kommentje:
Nem tudok, mit csinálni. 2 évem van a diplomámig, azt ki kell bírnom, de mi lesz ha abbahagyatják velem vagy teherbe esek (ugye a pasim már családot szeretne). És ha ki is tudnám dobni, megszabadulni nem tudnék tőle, mert úgy képzeljétek, hogy a főiskola a lakásomtól 10 percre van, a szüleiméktől három, a barátom családjától pedig 20.
2018. jún. 12. 08:47
 10/92 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan jó színésznő vagy, adagold be neki, hogy hagyjon tanulni, hogy befejezhesd a tanulmányaidat. Ha már elkezdted, szeretnéd is rendesen, szép eredménnyel befejezni.


Gyűjtögesd a pénzt (ha jól láttam, dolgozol), és amint végzel, húzz el innen messzire, anyádéknak és a srácnak ne is szólj semmit, utána se.

2018. jún. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!