Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat és fegyver?

Figyelt kérdés

26 vagyok, nő. Most kezdtem randizni egy 28 éves férfivel. Teszem hozzá, hogy külföldön élek, és itt legális a fegyvertartás és annak hordozása. Amint kiderült, a barátom mindenhová viszi magával a fegyvert biztonsági okokból ráadásul otthon is viseli. Nekem ez idegen és egy picit félek a gondolattól, hogy egész álló nap a derekára csatolt fegyverben lenne...

Ti mit gondoltok erről?


2019. okt. 14. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat en ezt hulyenek es kozveszelyesnek neznem. Mondom ezt ugy hogy en is kulfoldon elek, itt is elterjedt a fegyverviseles, paromnak is van, de nem otthoni viselet termeszetesen.
2019. okt. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azon gondolkoznék el, hogy mit tett a múltban amiért ennyire fél, hogy még otthon is hordja. Azzal úgy alapjáraton nincs bajom, hogy ha benne van a kocsiban vagy hordja magával, ki tudja mikor kell egy olyan környéken mondjuk ami veszélyesebb. De a fegyver is egy olyan dolog, hogy ha valaki nem ért hozzá, az önvédelem más formáit nem ismeri akkor rosszabb mint ha nem lenne mert simán kicsavarják a kezéből. Az, hogy otthon hordja viszont kifejezetten kiborítana. Tényleg csak arra tudnék gondolni, hogy vagy durván paranoiás vagy vaj van a füle mögött és bármikor megtámadhatják miatta.
2019. okt. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Nagyon jól teszi. Sosem lehet tudni mikor lesz rá szükség. Bármikor betörhet néhány kellemetlenebb alak "ooga booga git da money" felkiáltással (Ha az USA-ban laktok, kevés országok egyike ahol elterjedt a fegyvertartás)...


Nagyanyám is puskával az ágya mellett alszik, bajban is lesz a kisebbség ha egyszer megkísérel betörni oda, "mer csak egy mamika lakik ott". És nem "gázpisztoly" vagy ilyen szar, hanem rendes vadászpuska.


Csak a bűnözőknek nem tetszik, ha egy civilnél fegyver van. Nem lehet kirabolni olyan könnyen, nem lehet megölni vagy megerőszakolni stb.

2019. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ért hozzá,cél lövész. Egyébként teljesen normálisnak tűnik, gyógyszerész, hívő keresztény, csak sok a bűnözés és az erőszakos támadás a környéken. Nem feltétlenül a mi területünkön, de hallani a tévében...
2019. okt. 14. 15:41
 5/9 anonim ***** válasza:

#4


Egyesült Államok ahol éltek? Mert ha igen, akkor egy "hívő", gazdagabb rétegbe tartozó republikánust - aminek hangzik a férjed - nem fogsz tudni lebeszélni erről. És igaza is van.

2019. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, az usaban elunk
2019. okt. 14. 15:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát azért otthon felcsatolt fegyverrel ülni a tv előtt meg vacsorázni? Kissé túlzásnak tartom. Illetve nagyon túlzásnak. Ha úgy gondolja, hogy szinte bármely pillanatban betörhetnek esetleg akkor hogyan alszik? Fegyverrel a kezében? Aztán egyszer beszalad a gyerek éjjel a szobába mert rosszat álmodott ő meg felriadva lelövi? Vagy éjjel elteszi mert akkor nem törnek be?

Szerintem lehet otthon de legyen egy helye és kész. Egy életet leélni úgy, hogy mindig minden nap, minden percében, pillanatában a támadást várod lehet?

Vagy nagyon fegyverb. zi vagy paranoiás.

2019. okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Otthon minek viseli? Az egy dolog hogy az utcán nála van, de szerintem azért otthon felesleges mindenhova vinni. Én nem örülnék, ha a párom mindenhova azzal járna.
2019. okt. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

magyarkent nehez elfogadni/megszokni ezt a fegyver mentalitast ami itt van, mert otthon az ember max a rendor derekan lat fegyvert igazoltatas kozben


amikor eloszor kijottem es egy gazdag uzletembernel takaritottam, az ejjeliszekrenyen meglattam a 2 toltott pisztolyt es frankon rosszul lettem

aztan eltelt tizenev, megcsinaltam a fegyvervizsgat, vettem magamnak pisztolyt/puskat (lany letemre) rendszeresen megyek a palyara gyakorolni es abszolut megbaratkoztam a fegyverek gondolataval es jelenletevel


szerintem a kezdeti felelmed abbol fakad, hogy nem ismered oket es talan egy picit tartasz is toluk


ami nalam vizvalaszto volt, hogy beiratkoztam a helyi lovesz klub egyik tanfolyamara, ahol mindent megtanitottak, es lass csodat minden felelmem, aggodalmam elszallt a fegyverekkel kapcsolatban (es a fegyvert viselo emberekre sem ugy tekintettem ezek utan mint valami csodabogarakra)


neked is csak azt tudom tanacsolni, hogy vagy kerd meg ot hogy tanitson, vagy a helyi 'gun range'-re menj ki es vegyel par orat


a Magyarorszagon elo valaszolok barmennyire is empatikusak, sosem fogjak tudni megerteni milyen vilag van itt es milyen az, amikor valaki pisztolytaskaval az oldalan eli az eletet


ezzel neked kell tudni megbaratkozni ugy hogy kezdesnek a fegyvereket ismered meg!

2019. okt. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!