Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös hobbi és érdeklődési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös hobbi és érdeklődési kör hiánya miatt ti szakítanátok?

Figyelt kérdés
35 éves férfi vagyok. Egyre nehezebbnek élem meg a párkapcsolatom a közös hobbi hiánya miatt. Szeretek kirándulni, bringázni, de a barátnőm inkább otthon ül, vásárolni jár és rossz szemmel nézi, ha helyette a hobbimra szánok időt. Viszont nekem ezek is fontos dolgok, nem akarok lemondani róluk, és a morgást is utálom hallgatni. Pedig amúgy jól megvagyunk, rengeteg dologban egyetértünk, a szex is nagyon jó. Ha vele vagyok, jól érzem magam, de mikor külön vagyunk, gyakran nem is kívánom a társaságát. Ki mit tenne a helyemben?
2019. okt. 16. 03:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én össze se jönnék olyannal, akivel nincs pár közös hobbink.
2019. okt. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a cipőben járok,de a közös hobbik szerintem nem olyan fontosak. Ezt egyébként embere válogatja,van aki mindig mindent együtt akar csinálni és van aki szereti ha van egy kis privát szférája kapcsolaton belül is,töltenek időt más emberekkel is. Mi mindketten ilyenek vagyunk a párommal,tehát minket nem zavar. Akkor van baj,ha valamelyik félre ez negatív hatással van.
2019. okt. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ennyi miatt nem, amúgy is szükség van énidőre is.....viszont az a baj, hogy ezt nem tudjátok megbeszélni vagy jól kezelni. Ezek szerint más problémát sem lesz könnyú.....várj még ha szereted, ne szakíts vele ennyiért....
2019. okt. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért valami csak van, amit mindketten szerettek együtt csinálni? Nem? Nem akarom elhinni, hogy nem 🤔
2019. okt. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Szeretek kirándulni, bringázni"

Pont ilyen vagyok én is, és biztos szakítanék egy olyan lánnyal, aki nemhogy nem jön velem, de még morog is miatta.

2019. okt. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, meg is tettem. Az exemmel abszolút nem volt közös pont. Egy ideig próbálkoztunk, hogy majd kompromisszum így meg úgy, nem ment.
2019. okt. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem a közös hobbi hiánya a gond, mert ahogy fentebb más is írta, kell énidő is egy kapcsolatban. Hanem az a gond, hogy nagyon különböző az életritmusotok, abban az értelemben, hogy te inkább aktívan kapcsolódsz ki, ő meg passzívan. Lehet kompromisszumot kötni vagy szakítani.
2019. okt. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, hosszú távon ez nem lesz működőképes :-(

Exem ffi es ő volt shoppingolós típus amit utáltam de ez lett volna a legkevesebb, semmi közös nevező nem volt.

2019. okt. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem az a benyomásom, hogy sokmindentől függ:

Exemmel pl sok hobbink volt, ami közös VISZONT rohadtul lusta volt, nem akart eljönni az ezekhez kapcsolódó programokra, így kb ugyanott voltam, mintha nem is lenne közös érdeklődési körünk.

A jelenlegi párommal nincs sok közös hobbink, talán 1-2 dolog. Viszont mindketten tök jól elvagyunk azzal, hogy a másik mint én-idő csinálja a külön hobbikat és azt a kevés közös dolgot együtt csináljuk. Egyelőre nincs hiányérzet bennem és benne e, hogy ez így kevés lenne.

2019. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Biztosan nem. Ezekre olyan könnyen lehet kompromisszumot találni. Párom hasonló hozzád, én inkább ez a nyugis, pihenős vagyok. Egyrészt ami a másikat nagyon nem érdekli azt csináljuk egyedül. Ez teljesen természetes, akkor is kell az egyedüllét ha csak közös hobbijaitok vannak. Másrészt meg úgy intézzük a saját programjainkat, hogy a párunk részt tudjon venni benne egy olyan formában ami neki is jó. Például párom kitalálta idén, hogy szeretné körbetekerni a Balatont ilyen pár napos programként. Nálam szó sem lehet ilyenről, a biciklizésnél kevés dolgot utálok jobban. Ezért kísértem kocsival, felállítottam a sátrat ha hamarabb értem a kempingbe, bevásároltam, ahol tudtam mert nem volt forgalom ott a közelében voltam. Kirándulást megoldjuk úgy, hogy kicsit többet pihenünk mintha egyedül menne stb. Minden programot át lehet úgy alakítani, hogy a másiknak is legyen benne élvezet.

Ami itt probléma az viszont a barátnőd hozzáállása ehhez. Hogyha ennyire nem tudja elfogadni, hogy neked kell idő magadra akkor vele hiába próbálsz meg kompromisszumot kötni.

2019. okt. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!