Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet segíteni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet segíteni egy alkoholistának?

Figyelt kérdés

A párom minden nap megiszik 5-6 sört legalább ha van pénze,ezt mindig ráfogja valamire hogy jajj,most kapott fizetést,hétvége van,stb, ne legyek már ilyen. Pár nap után így már el is fogy a pénze,régebben kért kölcsön is. Azt mondja nem létszükséglete,beszéltem már erről vele,de mégis ha van 200ftja egyből elkölti piára...

Aki volt már hasonló cipőben,mit lehet ezzel kezdeni?



2019. okt. 25. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Úgy tűnik nem vagy neki jobb az alkoholnál.
2019. okt. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor, ha ő maga is akarja, ellenkező esetben csak szélmalomharc lesz, zugivó lesz, rejtegeti az alkoholt stb.


Én éltem alkoholistával kényszerből és ebben a kérdéskörben nagyon, NAGYON találékonyak tudnak lenni. Távozása után 4-5 évvel is lehetett találni elrejtett üvegeket, olyan helyeken ahová épeszű ember nem rakna semmit.


Ha ő maga nem szeretné, tagadja... Nem tudsz mit tenni. Tényleg nem. Mindig meglesz a kifogás és az mellébeszélés, hogy "csak a bévitamin miatt" "csak hogy jobb legyen az emésztés" "egy hogy jól aludjak el" stb.


"Azt mondja nem létszükséglete"


Dehogynem. Ha nem az, akkor tessék egy hétig nem inni semmit. Nem fogja kibírni.

2019. okt. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem látja be és nem akar gyógyulni, akkor sehogy... Én három éven át próbálkoztam egy ilyen kapcsolatban. Mondtam neki szépen, csúnyán, semmi nem hatott rá. Amikor nagyon megijedtem tőle, szinte sokkot kaptam, akkor ő is megijedt és leállt. Maximum két hónapra. Aztán újrakezdte szép fokozatosan, nem vallotta be, hogy alkoholista. Ha el tudod érni, hogy felfogja, hogy beteg és segítséget kérjen, illetve akar is gyógyulni, csak akkor lehet vele bármit is kezdeni, máskülönben veszett ügy.
2019. okt. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van betegségtudata, akkor addiktológus és elvonó segítségével, de ha nincs, akkor sajnos sehogy.
2019. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítő válaszokat.

#5 Előttem is ivott,nagyon szegény lehetsz lelkileg ha ennyire ezt vonod le láthatatlanban :)

2019. okt. 25. 20:08
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

#5 vagyok.

HA az üvegeket visszaváltjátok, meg az aludobozokat leadjátok a MÉH-telepen, akkor csak visszajön valamennyi. Meg amúgy is, a Kurszk meg a Titanic sem sörben süllyedtek el.

2019. okt. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Erről nekem ez jut az eszembe, ami piánál is megállja a helyét - ha ki is van sarkítva a dolog:

https://www.youtube.com/watch?v=OfxznTL8LhE


Mit lehet tenni: önmagának kell rájönnie, hogy gond van. Van olyan is, hogy valaki akkor jön rá, hogy segítségre van szüksége, amikor valami negatív dolog történik, azaz, ha nagyon mélyen van.

Lehet próbálkozni addiktológia felkeresésével. Vagy csoportokkal.

2019. okt. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!