Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt abból konfliktusotok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt abból konfliktusotok, hogy kié a lakás/ ház? Mi volt konkrétan a konfliktus oka? Hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés
2019. okt. 28. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nekem nem.

Megmondtam hogy az enyém, és ezért én hozom a szabályokat.

2019. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt, de lehetett volna. A páromnak a szülei eléggé gyerekként kezelték a páromat és úgy voltak vele, hogy ha ráiratnának bármilyen ingatlant, akkor csal elherdálná. 27 évesen is ugyanaz a kis kölyök a szemükben, aki akkor volt, mikor 18 évesen elment egyetemre más városba...


Az én szüleim pedig vettek nekem egy lakást, ekkora nagyjából fél éve voltunk együtt, addig albérletben laktunk. Én sosem éreztettem vele azt, hogy ez az enyém, kezdettől úgy hívtam, hogy a mi otthonunk, ahol ő is bármit csinálhat, amíg velem van. A legdurvább veszekedések során sem vágtam hozzá, hogy én vagyok otthon jobban vagy menjen innen, mert nem érztem volna korrektnek így a lelkébe gázolni egy vacak nézeteltérés miatt. Jóformán csak azért vágnám ki, ha megcsalna vagy nagyon megváltozna, de esélyt sem látok erre, ami az enyém, az az övé is és ha már ezt felajánlottam, tartom is a szavam.


Mikor beköltöztünk, csináltattunk ügyvéddel egy vagyonnal kapcsolatos papírt, miszerint a lakás és az összes tartozéka az enyém a vagyonközösségben, illetve ekkor jegyeztettük be hivatalosan az élettársi kapcsolatot is (ami azóta jegyesség). Őt ez nem zavarta, szerettük volna mindketten elkerülni a szüleink hibáját a több éves perekkel, ha esetleg mást hoz az élet.

Most közös lakásra gyűjtünk, szeretnék egy olyan otthont, amiért együtt dolgoztunk meg és 1:1 arányban a miénk. Szeretném, ha neki is lenne valamije és nem lenne semmilyen formában sem kiszolgáltatva nekem. Ha úgy alakul, akkor pedig ezt a lakást kiadjuk.

2019. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ilyen. Két intelligens embernél ez annyira egyértelmű. Ha az egyik fél vette/örökölte akkor természetesen az övé ha esetleg szétmennek. Hogyha közös akkor arról értelmes emberek írnak szerződést. Ha az egyik félé a ház de a másik költött rá azt szintén le szokták papírozni. Amíg együtt élünk nyilván a "miénk", de csak azért mert mi együtt voltunk ne legyen már rá jogos anyagi követelése.
2019. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém a ház és beköltözött a volt párom. Az volt a gond, hogy van az a közmondás, hogy más f...val veri a csalánt. Minden ismerőse azt hitte, hogy az övé, mert úgy adta elő. A végén már szinte semmi szavam nem volt a saját házamban. Persze az én védekezésem meg erre az volt, hogy viták alkalmával mindig azt mondtam, hogy az én házam így, én házam úgy. Szét is mentünk. A legjobb az volt, mikor egyik ismerőse megkérdezte, hogy akkor én most hova fogok költözni😂.

40N

2019. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4es vàlaszoló! Esküszöm azt hittem hogy én íràsom,mert tök ugyanaz a szitu és szintèn 40éves vagyok 🤣
2019. okt. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem. Ha ebből konfliktus van, ott vége. 2 normális ember ezt meg tudja oldani, ha már összeköltöznek és nem megy ezen a hiszti.

Nálatok konkrétan mi volt?

2019. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!