Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vonzom a beteg embereket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vonzom a beteg embereket?

Figyelt kérdés

Az első kapcsolatom 20 évesen volt. A srác életem első nagy szerelme volt, bármit megtettem volna érte. Sajnos nagyon rossz családból származott, apja alkoholista volt, verte őket, meg is halt. A fiú egyetem alatt 2x próbált öngyilkos lenni, pánikrohamai voltak. Én így is szerettem, mert a lelke tiszta volt, nem volt rossz ember. Viszont ez idő alatt rengeteg nehéz időszakot okozott nekem is, az önygilkossági kisérletei miatt, depressziója miatt. Másfél évig voltunk együtt, aztán se szó, se beszéd egyszer csak lelépett egy másik lánnyal. Nagyon megviselt, nem tudtam aludni, nem ettem, sok időbe telt, míg kezdtem összeszedni magam. Pont akkor, jött a másik srác. Szintén tök jónak indult a kapcsolat, közös témák, megvolt a kémia, minden. Kezdte elfeledtetni velem az exem. Megtudtam boldogtalan gyerekkora volt. Az anyja ivott és verte őt, nem szerette, folyton bántotta, csak a húgát szerette. Aztán kezdett minden rosszra fordulni. Szerencsére vele nem tartott olyan sokáig, tanulva az első esetből, pár hónap után fölismertem a jeleket és vége is lett. Rájöttem ő is depressziós, és dühkezelési problémái is vannak. Bármit tettem nem volt neki jó, folyton bántott, aztán azért is engem hibáztatott, lelkileg zsarolt, amit már csak utólag ismertem föl. Szakított, majd újra összejöttünk. Ez kétszer is megtörtént, mire harmadszorra már nem könyörögtem neki. Mondtam neki, oké szia. 2 nap után viszont ő kezdett könyörögni, hogy sajnálja és szeret. A szívem szakadt meg, mert én is szerettem, de nem engedtem neki, mert tudtam, hogy úgyse változna és ugyanúgy folytatódna a lelki terror, stb. Még hetekig írogatott, mire leállt. Ez történt egy éve, azóta senkim nincs. Hónapokba tellett, mire ezt is kihevertem. Megfogalmazódott bennem, hogy miért van az, hogy én ezeket a lelkileg beteg embereket vonzom? Lehet azért, mert én is beteg vagyok belül, azért állok szóba velük és adok nekik esélyt? Mert az egészséges ember egyből felismerné és elhajtaná őket?


L/23


2019. nov. 2. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Én általában pont az ilyenek után szoktam elköszönni véglegesen.


Alapvetően a legtöbb embernek vannak sérelmi, nem kell feltétlen belelátni, hogy csak az ilyen embereket vonzanád.. Az esetleg meglehet, hogy rossz emberismerő vagy és nem ismered fel, ha valakivel nagy gondok vannak.

2019. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Csak pasikkal vagy ilyen?

Vagy szomszéd nénivel, kóbor cicával, szakadt csövessel is kibújik belőled a segíteni akarás?

2019. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Neked is hasonló gyerekkorod volt?
2019. nov. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehetek a harmadik pasid? apám ivott de emellett boldog normális gyerekkorom volt, depresszió játszik de csak a exem miatt aki beletaszított, de most már jobb :) amúgy lehet túl empatikus vagy és tudat alatt segíteni akarsz nekik és sajnálod őket ezért pátyolgatod és tartasz ki mellettük annak ellenére h lehet már korábban rájössz h milyenek. Jó ember vagy de tönkre fogsz menni ha továbbra is ilyen pasijaid lesznek. f/26
2019. nov. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#3 Nem, nekem jó gyerekkorom volt, amiért nagyon hálás vagyok. Bár a szüleim elváltak, a jó viszony megmaradt köztük, így nem "háborúban" nőttem fel. Mindkét félről ott voltak a nagyszülők, akikre mindig számíthattunk. És van egy csodálatos nővérem, akit imádok, és tűzbe mennék érte. Hálás vagyok, amiért ilyen családot kaphattam.
2019. nov. 2. 22:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahogy már előttem is írták te egy jó lelkű ember vagy, de egyben erős és szerencsés, hogy letudtad zárni ezeket a kapcsolatokat. Tudok írni rossz példát is...
2019. nov. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, pont ez az, hogy nem vagyok biztos benne, hogy le tudtam zárni őket. Az elsőnél ő ment el, ott nem az én döntésem volt, hogy vége legyen. Hónapokkal később is, ha azt mondja, vissza fogadtam volna. Mostanra jutottam el oda, ha lenne rá lehetőségem, SE kezdeném újra vele. De nem vagyok túl rajtuk, mert a mai napig az eszembe jutnak és szomorú vagyok miattuk, sőt, volt hogy sírtam is.
2019. nov. 3. 00:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ezt vonzod. Rengeteg ilyen ember van. Lehet, hogy csak kifogtad véletlenül.

De amúgy van az ilyen emberekben valami vonzó. Bár én magam is kissé sérült vagyok, valamiért érdekelnek az ilyen lányok. Jobban meg tudják becsülni a dolgokat, józan a gondolkodásuk. Bár van egy pont amin túl ez rengeteg problémát szülhet.

Hibátlan ember nincs. Ne add fel! Megtalálod majd azt, akivel passzoltok.

2019. nov. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos itt nem olyan nehéz ilyen embert találni... És ezeknél sokkal kisebb dolgok is okozhatnak személyiségzavart/egyéb mentális betegséget, amikről nem is hinnéd. Az, hogy vonzod őket, pontosan azért van, mert te teljesen az ellentettjük vagy, ergo mivel erősebb személyiség vagy, ezért lehet rád támaszkodni. Tehát ösztönösen van ez az esetek többségében, de ez fordítva is igaz lehet ugyanúgy rád is, de csak egy bizonyos szintig. (Valahogy megérzed, hogy elesettek, csak nem tudatosuk benned először.)

Általában a családmodellre is alapszik ez, tehát vagy olyat keresel, mint a szüleid, vagy az ellenkezőjét. Persze ez nem törvényszerű.

2019. nov. 3. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!